www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Juwenalia Lublin

Juwenalia lubelskie odbędą się w dniach 6 - 22 maja 2009.

6 maja 2009

MEDYKALIA

Studencki Piknik na Chodźkowie

16.30 – początek Korowodu start al. Racławickie

19.00 – 23.00 – koncert na placu Zamkowym – Muchy, Flit, FutureHeads

22.00 – 0.00 – Piknik na Miasteczku UM

0.00 AFTERPARTY – była stołówka UM – Fartuch Party, Medyk – Kicz Party



7 maja 2009

MEDYKALIA

Optimal on Air – Electronic Meeting Festiwal Muzyki Elektronicznej

17.00 – Inauguracja „Medykalii z WySPĄ 2009” na terenie Miasteczka UM – Chór uczelniany, Zespół Pieśni i Tańca UM, pokazy Krav Maga i formacji tanecznej

16.00 – turniej gier komputerowych – sala komputerowa, WSPA, ul. Bursaki 12

19.00 – 0.00 – Impreza „Optimal OpenAir” z pokazem świetlnym - scena na Miasteczku UM – występują Poziom X, Chris Da Break, Optymist, Peres, Glasse, Tobias Manou

0.00 – AFTERPARTY  dla wytrwałych w byłej stołówce UM  i Medyku

Teren WSPA, ul. Bursaki 12– darmowe atrakcje dla każdego, przez cały dzień - mechaniczny byk, trampolina, zapasy sumo


KOZIENALIA

TyciKON – Minispotkania z Fantastyką

15.00 zespołowa gra logiczno-zręcznościowa z elementami odgrywania ról dla niewielkich (3-5 osób) drużyn – boisko i park przy AOS UMCS

17.30 Marsz żywych trupów! Akcja typu flash-mob boisko i park przy AOS UMCS - więcej na

16.00 LAN Party – były klub „5 element” ACK Chatka Żaka

19.00 Koncert Inauguracyjny XVIII Lubelskich Dni Kultury Studenckiej - Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka


8 maja 2009

MEDYKALIA

Wielka Biesiada z Karaoke

6.00 – Kacofirek cz.I

10.00 – Pobudka – poranne granie na Chodźkowie+ Kacofirek cz.II

12.00 – 16.00 – Turniej bilardowy i gry w kręgle w Fantasy Parku

12.00 – 18.00 – „Coś dla ciała” - „ExtremeFriday” Sporty Ekstremalne na terenie Miasteczka UM – paintball i ścianka wspinaczkowa – dla każdego chętnego

13.00 – „Coś dla ducha” – wystawa fotografii – „Lublin w zdjęciach – dawniej i dziś” - konkurs na „Najlepsze Zdjęcie Medykalii z WySPĄ 2009”

14.00Olimpiada Grecka – cykl konkurencji – miasteczka UM

15.00Dzień Karier – warsztaty WSPA na terenie UM

15.00 – Pokazy Pierwszej Pomocy – warsztaty UM na terenie WSPA

16.00 – Rozpoczęcie konkursu  -„Poszukiwacze Skarbu Złotego” – tereny UM i WSPA

17.30„Warsztaty komunikacji w związku” Elżbieta i Zbigniew Wróblewscy – sala telewizyjna DS.2

18.00 - 0.00 – Biesiada z zespołem weselnym i karaoke z Dj’em – scena na miasteczku UM

21.00Wielkie Ognisko Chodźkowa – kiełbaska dla każdego

0.00 – AFTERPARTY -  była stołówka UM – „Wesele Sołtysa”


KOZIENALIA


15.00 Minispotkania z Fantastyką „TyciKON 2009”

18.00 Koncert Zespołu Tańca Towarzyskiego Impetus Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka

19.00 Koncert: Afromental, Audiofeels
Muszla Koncertowa w Parku Saskim

Afetrparty: Klub Oranżada

20.00 Poligon Kabaretowy – Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka

 

9 maja 2009

MEDYKALIA

ReggaeTerapia/ Dzień Sportu z PZU

6.00 – Kacofirek cz.I - Reaktywacja

10.00 – Pobudka – poranne granie  + Kacofirek cz.II - Reaktywacja

12.00 - „W samo Południe” – Sztafeta z Kroplówką

13.00Turniej Streetball i Volleyball – tereny zielone UM

14.00 – Turniej szachowy – UM

15.00Wyścig łóżek szpitalnych – parking przy Hali Sportowej UM

16.00Paraolimpiada – cykl konkurencji  w parach

17.00Old Mobile Show – pokazy zabytkowych i tunningowanych samochodów

17.00pokazy bębniarskie – tereny zielone UM

18.00 - 0.00ReggaeTerapia  -  LSM Soundsystem, Grubson, Dj Bart (Kaliber 44), Ras Luta (East West Rockers), Bob One - scena główna na parkingu UM

0.00 – AFTERPARTY – była stołówka UM – impreza z LSM


 KOZIENALIA

Lubelskie Spotkania z Komiksem – Mała Scena ACK Chatka Żaka

10.00 Superman a religia

10.45 Planeta Pszren wita

11.30 Superbohater japoński a amerykański

12.30 Warsztaty rysunkowe - prowadzi Daniel Grzeszkiewicz

14.00 Warsztaty rysunkowe - prowadzi Maciej Pałka

14.45 Warsztaty scenariuszowe - prowadzi Dominik Szcześniak

15.30 Konkurs wiedzy o komiksie

16.30 Różnorodność treści komiksów Neila Gaimana

17.15 Spotkanie z redakcją Ziniola

15.00 TyciKON 2009

16.00 Meeting Teatralny (cały dzień spektakle)

19.00 Koncert: Martyna Jakubowicz, Raz Dwa Trzy
Muszla Koncertowa w Parku Saskim

Afterparty: Klub Oranżada


FELINIADA

Centrum Sportowe UP przy ul. Głebokiej 31

10.00 Oficjalne rozpoczęcie Dnia Sportu w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym UP

10.15 Pokaz tańca studentów w ramach SSA

10.30 Mecz w piłce nożnej między Domami Studenckimi o Puchar RUSSu

W przerwach meczu konkurs skoków przez skakankę kręconą przez dwie osoby. W tym samym czasie konkurs na Strong Mana na uczelnianej siłowni

12.00 Przeciąganie liny (władze kontra studenci)


10 maja 2009

MEDYKALIA

Rockowa Muzykoterapia Chodźkowa z Myslovitz

6.00 – Kacofirek cz.I Rewolucje

10.00 – Pobudka + Kacofirek cz.II Rewolucje

10.00 – 15.00 - „Biała Niedziela” – studenci UM mieszkańcom Lublina – Plac Litewski

14.00 - Bingo, „ Jeden z dziesięciu ”,  gra „Twister”- gry w plenerze – miasteczko UM

16.00MotorShow – pokazy motocyklowe na miasteczku UM

17.00 – występ zespołu  „Hic et Nunc” spektakl pt.”Cztery” aula Collegium Maius

18.00  - Msza Św – kaplica szpitalna PSK4

18.00przegląd kapel studenckich - scena główna na parkingu UM

19.00 – 22.00 –Koncert zespołów Koniec Świata i Zabili mi Żółwia – Scena na parkingu UM

22.00 – Gwiazda Wieczoru –Myslovitz – scena główna

0.00 – AFTERPARTY  „Rockoteka” – była stołówka UM

 

KOZIENALIA

16:00 Warsztaty didgeridoo (MS) prowadzenie Maciej Lubaś

18:00 Koncert zespołu Drumstein (SW)

20:00 Koncert zespołu Tombas (SW)

21:00 Koncert zespołu Klepisko (SW)

19.00 Kabareton: Piotr Bałtroczyk, Kabaret Młodych Panów, Świerszczychrząszcz, Muszla Koncertowa w Parku Saskim

Afterparty: Klub Oranżada


FELINIADA

Centrum Sportowe UP przy ul. Głebokiej 31

10.00 Oficjalne rozpoczęcie Dnia Sportu w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym UP

10.15 Pokaz tańca studentów w ramach SSA

10.30 Mecz w piłce nożnej między Domami Studenckimi o Puchar RUSSu

W przerwach meczu konkurs skoków przez skakankę kręconą przez dwie osoby. W tym samym czasie konkurs na Strong Mana na uczelnianej siłowni

12.00 Przeciąganie liny (władze kontra studenci)


11 MAJA 2009

KOZIENALIA

Dni Wydziałowe


10.00 Aktywator IV AEGEE-Lublin - Happening – prezentacja najbardziej aktywnych organizacji studenckich z Lublina Plac Marii Curie-Skłodowskiej

Teatry Anglojęzyczne:

16:30 The Harum-Scarum (Zamość) - The Mighty Boosh: Jungle; Sala Widowiskowa
18:00 Brainstorming Donkeys (Lublin) - Pinter's Sketches; Sala Widowiskowa

19:00 warsztaty teatralne - Sala Widowiskowa


12 maja 2009

KOZIENALIA

8.30 Aktywator IV AEGEE-Lublin - Warsztaty – ACK Sala Czarna/Wydział Ekonomiczny UMCS
- Negocjacje…. czyli jak z wrogów uczynić przyjaciół
- Kreatywność
- Praca w grupie
- Joga

Teatry Anglojęzyczne:

14:00 Maybe Theatre Company (Gdańsk) - Ours; art studio

16:30 Theatre Group (Łódź) - " Attepts on their Lives" 18th Scene; Sala Widowiskowa

18:00 Brainstorming Donkeys (Lublin) - Triptych; art studio

19:00 warsztaty teatralne - Sala Widowiskowa

III Dni Fotografii "Fotografia Reportażowa" I dzień:

10.00 warsztaty gumy - wpisowe 15 zł na stykówkę

16.00 wernisaż w chatce żaka - projekt gfl

19.30 otwarcie III DF

+ Galeria Bezdomna, Tektura - wystawa od poniedziałku przez tydzień

18.00 Kozienaliowe Karaoke – Klub Studencki „Paragraf 14”


13 maja 2009

KOZIENALIA

Dzień Sportu – obiekty Akademickiego Ośrodka Sportowego UMCS, rozdanie nagród Klub Studencki „Paragraf 14”


8.30 Aktywator IV AEGEE - Lublin Warsztaty - ACK Sala Czarna/ Wydział Ekonomiczny
- Jak zaprogramować się na szczęście
- Zarządzanie czasem
- Rozmowa kwalifikacyjna
- Rozwiązywanie problemów

10.00 Dzień Ukraiński Mała Scena ACK Chatka Żaka
16.00 SPAM (SW)

19.00 House In da House – zagrają: Adam Shaw(Anglia), Schimek(Słowacja), Alan White, Tobias Manou, Seb Andre, Don Young – Art Studio ACK Chatka Żaka

III Dnii Fotografii "Fotografia Reportażowa" II dzień:

10.00 pokaz fot. sportowej wraz z komentarzem "Polska na Euro 2008" A. Nurkiewicz

11.00 warsztaty w Akwareli - (wyjście na miasto i prezentacja/ocena dorobku)

18.30 wieczór autorski w Akwareli

20.00 wernisaż w galerii Gazety Wyborczej


14 maja 2009

KOZIENALIA

10.00 Wioska Antyczna (teren w okolicach AOS)

16.00 Eliminacje do Famy - sala widowiskowa ACK Chatka Żaka

19.00 Koncert:
Marika, Jamal, Tybet/Zetena  – Wydział Artystyczny UMCS, al. Kraśnicka 2

Afterparty: Klub Oranżada

21.00 Grupa "Sigillum Ignis" z Parczewa Pokaz tańca z ogniem: "pięć po dwunastej"
(parking przed ACK i Babilonem)

III Dnii Fotografii "Fotografia Reportażowa" dzień III:

9.00 warsztaty plenerowe z Mikołajem Majdą

18.00 panel dyskusyjny FLR "Wpływ życia gospodarczego na estetykę miasta- Lublina."

20.00 War Photographer - seans filmowy (chatka żaka)

22.00 afterparty – Tektura



15 MAJA 2009
KOZIENALIA


19.00 Koncert: Blenders, Big Cyc, Renesans, Zwycięzca konkursu SPAM - Wydział Artystyczny UMCS, al. Kraśnicka 2

Afterparty: Klub Oranżada

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku - Sala widowiskowa ACK Chatka Żaka


16 maja 2009

miejsce: Miasteczko Akademickie UMSC
zagra T.LOVE


17 maja 2009


zagrają:
Sokół i Pono

18 maja 2009
KULTURALIA


10:00 - 15:00 Stary Gmach

warsztaty: żonglerka, diabolo, flowerstick, poi, monocykl, slack line, modelowanie balonow, talerz, manipulowanie obiektami, ogromne bańki mydlane

15:00 toss up - zakończenie części warsztatowo-treningowej

20:00 Open Stage - twoje pięć minut na scenie. Pokaz talentów pracowników i studentów KUL

21:00-22:00 Fire Show, grupa Sigillum Ignis



19 maja 2009
KULTURALIA

10.00-16.00 Dziedziniec KUL występy Bractwa

- walki zbrojnych
- prezentacje strojów i uzbrojenia
- pokaz tańca
- warsztaty taneczne
- warsztaty gancarski
- prezentacja pracy kowala
- scenki rodzajowe
- kuchnia średniowieczna
- pokaz broni średniowiecznej

11.00 - 13.00 - konferencja, sala cn-208

17.00 - 19.00 - Koncert Orkiestry Świętego Mikołaja: Odpust Zupełny

19.00 - 21.00 - Bankiet

Wystawy:

- wystawa ikonografii
- wystawa zdjęć z turniejów rycerskich;
- wystawa zdjęć zamków


20 maja 2009
KULTURALIA

10: 00 - 11:00 Stary Gmach, dziedziniec i kilka sal

- grupa rekonstrukcji amerykańskich oddziałów specjalnych; scenka - dynamiczny pokaz umiejętności

11:00 - 13:00

- wykład na temat jednostek, historii powstania
- pokaz replik broni i sprzętu
- rozmowy na temat danej jednostki

11:00-13:00 Atrium CN

- występ grupy tanecznej Havana Dance Academy - Salsa
- Underground Dance Studio - Hip-Hop
- iDance
+ każda grupa prowadzi warsztaty - występ grupy później warsztaty

13:00 Warsztaty teatralne

- ruch sceniczny
- emisja głosu

16:00 Pokaz „Impro" - teatr improwizowany

18:00 Spektakl Teatru Klinika Lalek

20:00 Nowa Aula - Koncert Mietka Szcześniaka


21 maja 2009
KULTURALIA

10:00 - 13:00 warsztaty językowe ( prowadzone przez native speakerów) z języka:

- angielskiego
- hiszpańskiego
- rosyjskiego
- niemieckiego
- arabskiego

Możliwe są też inne jeszcze języki dodatkowe. Warsztaty będą spotkaniem z językiem obcym, a tematem ich będzie kultura danego kraju. W organizację włączą się również Erazmusi z KUL-u.

- pokaz tańców Flamenco i warsztaty Flamenco

18:30 - 22:20 Nowa Aula

Kabareton

1. Kabaret Stonka ziemniaczana pasiasty dywersant
2. Kabaret PUK
3. Kabaret Świerszczychąszcz
4. Kabaret Słuchajcie

ceny biletów:

22.04-24.04 12 zł - 15 zł
27.04-17.05 15 zł - 20 zł - 10 zł
20.05-23.05 18 zł - 22 zł - 12 zł

22 maja 2009
KULTURALIA


MIEJSCE: Kompleks AZS

10.00-16.00 Turniej piłki plażowej

10.00-12.00 Zawody strongmenów (w programie m.in. siłowanie się na rękę, ergometr wioślarski, zawody w pchaniu taczki)

12.00-15.00 Konkurs na najlepszy komentarz a'la Jacek Gmoch, turniej piłkarskich dwójek, konkurs żonglerki oraz trików.

15.00-17.00 Konkurencje: rywalizacja w rzucie beretem o radyjko babci, przejazd rowerem po wyznaczonej trasie w jak najdłuższym czasie, rzut jajkiem na odległość, wodna sztafeta - przenoszenie wody za pomocą ubrań które się ma na sobie :-), „rzut Siódmiaka".

MIEJSCE: K U L

10:00 - 16:00 Nowa Aula

Przegląd piosenki religijnej „Dawid.fm". Tematyka psalmów

18:00 - Podziękowania wszystkim pomocnym organizacjom i sponsorom, oraz ludziom którzy nas wspierali

- Koncert Wioli Brzezińskiej

Warsztaty fotograficzne:
Podczas KULturaliów odbędą się warsztaty z fotografii prowadzone przez dziennikarkę Dorotę Awiorko zwyciężczynię w Grand Press Photo 2006. Będą w dwóch turach:

- teoretyczna, po niej uczestnicy wyrusza robić zdjęcia
- pod koniec KULturaliów drugie spotkanie, omawiane będą zrobione fotografie



Nauka języka za granicą
EF_Education_First_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura