Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

NEWSY Lublin
i lubelskie

Pracownice Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS: dr hab. Aneta Domagała, prof. UMCS oraz dr hab. Urszula Mirecka, prof. UMCS otrzymały Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Dysleksji za koncepcję i redakcję naukową monografii pt. "Zaburzenia komunikacji pisemnej".
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy niezbędnej uczestnikom do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Termin: 6.12.2018, 7.12.2018, 14.12.2018 oraz 15.12.2018
Pracownicy Instytutu Historii UMCS w Lublinie zostali laureatami tegorocznej edycji konkursu „Książka historyczna roku”.
W ostatnim czasie wynalazki i projekty naukowe badaczy z UMCS zostały docenione zarówno na arenie międzynarodowej jak i przez Narodowe Centrum Nauki.
W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych nagrodę "Gaudeamus 2018" otrzymało Wydawnictwo UMCS za książkę "Metody terapii logopedycznej" pod redakcją Anety Domagały i Urszuli Mireckiej.
UMCS jest niezwykłym miejscem, w którym spotykają się młodzi ludzie pełni pasji. Każdy z nich ma swoją szczególną historię. Każdy z nich podąża inną drogą, podczas której podejmuje różne decyzje. Dla jednych wybór własnej ścieżki był oczywisty, dla innych mniej, a są też tacy, którzy wciąż szukają. Nie ma w tym nic złego - okres studiów powinien służyć ciągłemu rozwijaniu się.
W związku z remontem słynnej Sali Widowiskowej, Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka wystawia na sprzedaż 380 foteli kinowych.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia podyplomowe. Rekrutacja została przedłużona do 15 października.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uruchomił nowe studia podyplomowe na kierunku Szkody w gospodarstwach rolnych i ich szacowanie.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza na studia. Uczelnia przygotowała kilka atrakcyjnych promocji, m.in. 15% zniżki na koniec wakacji.
Zakończyła się rejestracja kandydatów na większości kierunków studiów pierwszego stopnia oraz na studia jednolite magisterskie prowadzone na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Zostały ogłoszone listy rankingowe oraz osób zakwalifikowanych na studia, informacja o wynikach pojawiła się również na kontach kandydatów w systemie IRK. Obecnie trwają dodatkowe nabory. Na kierunkach, na których prowadzona jest jeszcze rekrutacja, pozostało od kilku do kilkunastu wolnych miejsc. Przewidujemy także, że - jak co roku - duży ruch w systemie internetowej rejestracji kandydatów odnotujemy we wrześniu, zwłaszcza gdy zostaną ogłoszone wyniki poprawkowej matury.
II nabór na studia I i II stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będzie trwała do 17 września 2018 roku.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach modułu Uniwersalia 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Jedną z finalistek została dr Dorota Litwin-Lewandowska z Wydziału Politologii UMCS. Jej projekt zatytułowany: „O polską rację stanu w Austrii. Polacy w życiu politycznym Austrii w okresie monarchii dualistycznej (1867-1918)” otrzymał dofinansowanie w kwocie 86 531 zł.
Trwa promocja w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Zapisując się na studia do 31 lipca i składając komplet dokumentów dostaniesz w prezencie 10% zniżki.
Karol Pomykała, asystent w Zakładzie Wypukłodruku na Wydziale Artystycznym UMCS, otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki 2018 za pracę „Jeden kierunek | One Direction”. Nagrodę wręczył mu wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig, podczas uroczystej ceremonii Międzynarodowego Triennale Grafiki w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Internetowa rejestracja kandydatów (IRK) na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 16 kwietnia i trwała do 6 lipca.
Dstudentów Wydziału Chemii UMCS zostało laureatami "Diamentowego Grantu", prestiżowego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonego dla absolwentów studiów licencjackich lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe oraz posiadają wyróżniający się dorobek naukowy.
Kandydacie! Wybrałeś już swój wymarzony kierunek studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej? Zarejestruj się w IRK - jeszcze do 6 lipca trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia.
3 lipca br. maturzyści w całej Polsce otrzymają wyniki egzaminu maturalnego. Jest to również szczególny czas na naszym Uniwersytecie, bowiem rozpoczyna się tzw. "boom rekrutacyjny". Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w UMCS trwa jeszcze tylko do 6 lipca.
Język rosyjski z językiem angielskim w obsłudze ruchu granicznego to nowa specjalność na kierunku Rusycystyka w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języków w Lublinie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
UMCS_220.jpg
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Dar Młodzieży
miniatura Studenci UNS na strzelnicy
miniatura Studia w Collegium Civitas
 
Polityka Prywatności