NEWSY Lublin
i lubelskie

Najnowsza aplikacja mobilna UMCS GUIDE przeznaczona jest dla studentów i pracowników zagranicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz obcokrajowców przebywających w Lublinie.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie organizuje szkolenie Social media marketing w biznesie, które odbędzie się w dniach 6-7 lipca w siedzibie uczelni przy ul. Bursaki 12.
Stowarzyszenie Historyków Starożytności uhonorowało dr. hab. Dariusza Słapka, prof. UMCS za wybitne zasługi dla popularyzacji w Polsce wiedzy o świecie starożytnym. Nagroda zostanie wręczona na oficjalnym posiedzeniu Stowarzyszenia jesienią tego roku.
Książka prof. Roberta Litwińskiego z Wydziału Humanistycznego UMCS, zatytułowana - Kordian Józef Zamorski „granatowy” generał, otrzymała II nagrodę w konkursie „Książka Historyczna Roku”. Plebiscyt został zorganizowany pod egidą Polskiego Towarzystwa Historycznego w Warszawie. Wręczenie dyplomu nastąpi podczas XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich, odbywającego się w Lublinie w dniach 18-20 września 2019 r. Publikacja została wydana nakładem Wydawnictwa UMCS w Lublinie w 2018 roku.
Zespół naukowców Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS pod kierownictwem dra hab. Jerzego Wielbom prof. uczelni, otrzymał statuetkę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz srebrny medal za opracowanie i opatentowanie innowacyjnego bionawozu. Wyróżnienie przyznano podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG w dniach 4-5 czerwca br.
Chór akademicki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Jadwigi Czerwińskiej świętuje tym roku 70-lecie swojego powstania. Z tej okazji 1 czerwca br. w Filharmonii Lubelskiej odbył się wyjątkowy koncert jubileuszowy.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uzyskał patent na wynalazek „Moździerz laboratoryjny”. Wynalazek ten wraz z niezbędną dokumentacją został opracowany przez dra inż. Miłosza Hubera z Zakładu Geologii i Gleboznawstwa UMCS.
Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej wyłoniło laureatów drugiej edycji Nagrody im. Karola Jakubowicza. Wyróżnienie zdobyły: dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak z Zakładu Dziennikarstwa UMCS za książkę „Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznych” (Wyd. UMCS Lublin 2018) oraz dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska z Katedry Prawa Mediów UW za pozycję „Zakaz publikacji w prasie danych i wizerunku osób publicznych podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwo” (Wyd. ASPRA, Warszawa 2018).
Dr Magdalena Grabias z Zakładu Kultury Wizualnej UMCS została laureatką nagrody „Helion International 2019” za wkład w rozwój nauki i kultury. Międzynarodowe Stowarzyszenie Kultury Helion jest organizacją powstałą w Timișoarze w Rumunii w 2010 roku. Skupia pisarzy oraz badaczy tematyki science fiction i fantasy, a także kontynuuje trzydziestoletnią działalność Klubu Helion.
Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS zaprasza uczniów i studentów do udziału w konkursie fotograficznym pt. „(U)chwyć naturę!”. Inicjatywa ma na celu promowanie polskiej przyrody oraz zwrócenie uwagi na jej piękno i ochronę.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza na warsztaty gitarowe i bębniarskie prowadzone w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka”.
Podczas IV edycji Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z przyszłością” wyróżniono kolejne kierunki studiów prowadzone na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Certyfikaty Akredytacyjne "Studia z Przyszłością" Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego otrzymały kierunki realizowane przez Wydział Humanistyczny UMCS: Technologie cyfrowe w animacji kultury (studia I stopnia) oraz Lingwistyka stosowana (studia I oraz II stopnia).
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia. Zapisy startują 10 maja.
Prezydium Polskiej Akademii Nauk powołało prof. Iwonę Hofman, Dziekan Wydziału Politologii UMCS, na przewodniczącą Rady Towarzystw Naukowych przy Prezydium PAN na kadencję 2019-2022. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się wczoraj, 7 marca br., w Warszawie.
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała ocenę wyróżniającą kierunkowi studiów pn. "Stosunki międzynarodowe" prowadzonemu na Wydziale Politologii UMCS. Jest to nobilitacja oraz docenienie wysokiego poziomu jakości kształcenia, jaki oferujemy studentom. To także jeden z nielicznych przypadków tak wysokiej noty dla kierunku z zakresu stosunków międzynarodowych w Polsce.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej prowadzi zapisy na studia podyplomowe z zakresu Psychologii sportu. Rekrutacja trwa do 28 lutego.
22 lutego 2019 r. odbyło się podpisanie listu intencyjnego między Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej a warszawską spółką Exatel. W wydarzeniu uczestniczyli Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski oraz Wiceprezes Zarządu Exatel, Rafał Magryś.
najnowsze odkrycie naukowe prof. dra hab. Krzysztofa Murawskiego, mgra Błażeja Kuźmy oraz mgra inż. Dariusza Wójcika z Zakładu Astrofizyki i Teorii Grawitacji UMCS zostało opublikowane na stronie NASA.
Dr inż. Anna Sawicka z Zakładu Polityki Przestrzennej i Planowania UMCS otrzymała nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską „Miasto zrównoważone - możliwości implementacji idei na przykładzie Lublina”.
Studia magisterskie pt. Inżynieria Nowoczesnych Materiałów to międzyobszarowe studia, które rozwijają wiedzę studenta w zakresie fizyki oraz chemii nowoczesnych materiałów oraz wprowadzają na rynek pracy jako specjalistę z zakresu produkcji oraz metod badania nowej generacji materiałów.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności