Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

NEWSY Lublin
i lubelskie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza na studia.
Projektowanie wnętrz to nowy kierunek studiów inżynierskich uruchomiony przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przygotował 2 nowe kierunki studiów podyplomowych: Hortiterapię oraz Rolnictwo ekologiczne.
Zapisy na studia podyplomowe w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będą trwać do 15 lutego 2019 roku.
Pracownicy Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej: dr hab. Andrzej Pelc, prof. UMCS, dr Tomasz Pieńkos, dr Andrzej Trembaczowski oraz dr Artur Wójtowicz otrzymali prestiżową, główną nagrodę Ministra Środowiska w konkursie „Geologia 2018”. Doceniona została również dr hab. Małgorzata Kołacz-Chmiel. Kapituła Lubelskiej Nagrody Naukowej im. Prof. E. Prosta przyznała wyróżnienie za książkę „Mulier honesta et laboriosa. Kobieta w rodzinie chłopskiej".
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie uruchomiła nowe 2-letnie studia magisterskie na kierunku Zarządzanie. Kształcenie prowadzone jest w języku polskim oraz angielskim.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia II stopnia. Rekrutacja zimowa rozpocznie się 14 stycznia a zakończy 17 lutego 2019 roku.
Pracownice Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS: dr hab. Aneta Domagała, prof. UMCS oraz dr hab. Urszula Mirecka, prof. UMCS otrzymały Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Dysleksji za koncepcję i redakcję naukową monografii pt. "Zaburzenia komunikacji pisemnej".
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy niezbędnej uczestnikom do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Termin: 6.12.2018, 7.12.2018, 14.12.2018 oraz 15.12.2018
Pracownicy Instytutu Historii UMCS w Lublinie zostali laureatami tegorocznej edycji konkursu „Książka historyczna roku”.
W ostatnim czasie wynalazki i projekty naukowe badaczy z UMCS zostały docenione zarówno na arenie międzynarodowej jak i przez Narodowe Centrum Nauki.
W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych nagrodę "Gaudeamus 2018" otrzymało Wydawnictwo UMCS za książkę "Metody terapii logopedycznej" pod redakcją Anety Domagały i Urszuli Mireckiej.
UMCS jest niezwykłym miejscem, w którym spotykają się młodzi ludzie pełni pasji. Każdy z nich ma swoją szczególną historię. Każdy z nich podąża inną drogą, podczas której podejmuje różne decyzje. Dla jednych wybór własnej ścieżki był oczywisty, dla innych mniej, a są też tacy, którzy wciąż szukają. Nie ma w tym nic złego - okres studiów powinien służyć ciągłemu rozwijaniu się.
W związku z remontem słynnej Sali Widowiskowej, Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka wystawia na sprzedaż 380 foteli kinowych.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia podyplomowe. Rekrutacja została przedłużona do 15 października.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uruchomił nowe studia podyplomowe na kierunku Szkody w gospodarstwach rolnych i ich szacowanie.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza na studia. Uczelnia przygotowała kilka atrakcyjnych promocji, m.in. 15% zniżki na koniec wakacji.
Zakończyła się rejestracja kandydatów na większości kierunków studiów pierwszego stopnia oraz na studia jednolite magisterskie prowadzone na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Zostały ogłoszone listy rankingowe oraz osób zakwalifikowanych na studia, informacja o wynikach pojawiła się również na kontach kandydatów w systemie IRK. Obecnie trwają dodatkowe nabory. Na kierunkach, na których prowadzona jest jeszcze rekrutacja, pozostało od kilku do kilkunastu wolnych miejsc. Przewidujemy także, że - jak co roku - duży ruch w systemie internetowej rejestracji kandydatów odnotujemy we wrześniu, zwłaszcza gdy zostaną ogłoszone wyniki poprawkowej matury.
II nabór na studia I i II stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będzie trwała do 17 września 2018 roku.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach modułu Uniwersalia 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Jedną z finalistek została dr Dorota Litwin-Lewandowska z Wydziału Politologii UMCS. Jej projekt zatytułowany: „O polską rację stanu w Austrii. Polacy w życiu politycznym Austrii w okresie monarchii dualistycznej (1867-1918)” otrzymał dofinansowanie w kwocie 86 531 zł.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języków w Lublinie
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSPA_rekrutacja_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 4
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności