NEWSY Lublin
i lubelskie

Chcesz zrobić dobry uczynek? Przyjdź 8 grudnia na Wampiriadę do akademika Grześ i weź udział w zbiórce krwi.
Oferta szkoleń i kursów organizowana przez CNiB "Żak" jest bardzo bogata i potrafi sprostać każdym wymaganiom. Tematyka jest tak różna, jak różne bywają nasze zainteresowania czy też potrzeby rynku pracy. Dzięki kursom podniesiesz swoje kwalifikacje bądź udoskonalisz nabyte umiejętności. Prowadzący szkolenia to wybitni specjaliści swojej branży i znane autorytety.
Telekomunikacja Polska zaprasza Cię na warsztaty organizowane w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach III edycji programu Twoja Perspektywa. Zaprasza Cię też do III już edycji programu Twoja Perspektywa, który organizuje razem z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society. Program kierują szczególnie do studentów kierunków technicznych i ekonomicznych.
Ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Jednostka i społeczeństwo wobec doświadczenia komunizmu. Przeszłość i teraźniejszość" odbędzie się w dniach 2-3 grudnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Egzamin German for Business sprawdza i certyfikuje umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w szeroko pojętym środowisku zawodowym i biznesowym.
Dlaczego warto? Szkoły policealne TEB Edukacja działają aż w 50 miastach i kształcą na 60 atrakcyjnych kierunkach. Ich misją jest tworzenie, dostarczanie i rozwój nowoczesnych, wysokiej jakości usług edukacyjnych, doradczych i marketingowych w celu podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki.
Europejskie Kolegium Kultury zaprasza na wykład François Matarass "The Parliament of Dreams: dlaczego wszystko zależy od kultury. Tworzenie długofalowej strategii kultury". 29 listopada, godz. 17.00. Aula Wydziału Politologii UMCS (Pl. Litewski 3).
Polska Giełda Pracy sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie od początku października realizuje w województwie lubelskim współfinansowany ze środków Unii Europejskiej projekt „SPIN – Skuteczny, Pomysłowy, Innowacyjny, Nowoczesny”. Jego głównym celem jest propagowanie idei przedsiębiorczości głównie wśród studentów, ale nie tylko, ponieważ skierowany jest on również do absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych.
185 doktorantów z wyższych uczelni i placówek naukowych Lubelszczyzny otrzyma stypendia na badania, które mają podnosić innowacyjność gospodarki regionu. Łączna kwota stypendiów wyniesie 13 mln zł; większość pieniędzy będzie pochodziła z funduszy unijnych.
23 listopada Biuro Promocji i Karier Politechniki Lubelskiej już po raz XI organizuje targi pracy "Inżynier na rynku pracy". Zapraszamy do holu Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.
W bieżącym roku mija 20 lat od utworzenia Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS. Zbliżający się jubileusz jest doskonałą okazją do przypomnienia długiej historii środowiska filozoficznego i socjologicznego, która sięga początków działania Uniwersytetu.
Istnienie fundamentów romańskiego kościoła w okolicach wsi Czermno na Lubelszczyźnie potwierdzili archeolodzy z UMCS. Zdaniem kierującego badaniami prof. Andrzeja Kokowskiego, to dowód, że mógł tam znajdować się główny ośrodek dawnych Grodów Czerwieńskich.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uznało projekt „SYNERGIA – kształtowanie kompetencji studentów Wydziału Ekonomicznego UMCS poprzez zdobywanie wiedzy praktycznej” realizowany na Wydziale Ekonomicznym UMCS za nowatorski, innowacyjny i wyróżniający się spośród projektów edukacyjnych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL oraz Katedra Metodologii Filozofii KUL zapraszają na konferencję pt. Filozofia a potoczny obraz świata. Konferencja odbędzie się w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym w dniach 12 -13 listopada 2010 r.
Serdecznie zapraszamy na debatę "Kto wygrywa na prywatyzacji", która odbędzie się 10 listopada
2010 r. (środa) o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS (Aula "A" - I piętro).
Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się szósta odsłona Programu Wspierania Przedsiębiorczości Studentów, zainicjowanego w ubiegłym roku przez Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej.
Producent piwa Desperados doskonale wie, co cieszy studentów. Właśnie Ty wraz z paczką znajomych masz niecodzienną okazję wygrania imprezy, którą specjalnie dla Was zorganizuje Desperados.
Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się szósta odsłona Programu Wspierania Przedsiębiorczości Studentów, zainicjowanego w ubiegłym roku przez Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej.
W rocznicę akcji Erntefest, w dniach 3-4 listopada, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się konferencja naukowa "Wokół Zagłady - nowe perspektywy badawcze".
Sukces Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej! Lubelska uczelnia znalazła się na liście Uczelni Przyjaznych Pracodawcom.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności