Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2019-05-23 16:30

Pokaz filmu "Nieracjonalny mężczyzna"

Wydział Filozofii i Socjologii UMCS, Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS, Koło Naukowe Psychologów UMCS oraz Akademickie Centrum Wsparcia UMCS zapraszają na pokaz filmu "Nieracjonalny mężczyzna". Spotkanie odbędzie się 23 maja 2019 r. w godzinach 16:30 – 20:00 w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16, Lublin) w ramach połączonej edycji cyklów PsychoKino i KinoZofia oraz wydarzenia Pogranicza: Filozofia i Psychoanaliza. Wstęp wolny.

„Nieracjonalny mężczyzna” Woody'ego Allena opowiada o burzliwym życiu profesora filozofii Abe’a Lucasa (Joaquin Phoenix). Mając za sobą wiele emocjonalnych doświadczeń, znudzony życiem i przeżywający kryzys egzystencjalny Abe, wkrótce po podęciu pracy w małym miasteczku uniwersyteckim poznaje dwie intrygujące kobiety: Ritę Richards (Parker Posey), samotną profesor, która pragnie uwolnić się ze swojego małżeństwa oraz Jill Pollard (Emma Stone), jedną z najlepszych studentek. Nieoczekiwanie Jill staje się jego najbliższą przyjaciółką. Konsekwencje, jakie niesie za sobą znajomość i fascynacja kobietami, wywrócą życie profesora do góry nogami. Najbardziej jednak skomplikuje je – i jednocześnie nada rumieńców – pewne zaskakujące wydarzenie…

Po projekcji zostanie przeprowadzona dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem w kontekście kryzysu połowy życia oraz odpowiedzialności za czyny popełnione w imię wyższego dobra. Wszystko odbędzie się w allenowskim stylu – śmiertelnie poważne sprawy dyskutowane z przymrużeniem oka.
W dyskusji udział wezmą:
  • Anna Czarska-Kopeć, psycholog, psychoterapeuta
  • Szymon Juros, psycholog, psychoterapeuta, członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej
  • dr hab. Wojciech Cwalina, psycholog, Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS
  • dr hab. Paweł Bytniewski, filozof, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS
  • Grzegorz Michalik, filozof, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

data ostatniej modyfikacji: 2019-05-17 12:39:50
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
WSPA_online_220.png
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studenci i sport
miniatura
 
Polityka Prywatności