Jak student z Lublina otwiera sklep internetowy?

sklep internetowy dla studenta

Czasy studenckie to doskonała okazja do przetestowania działalności gospodarczej. Obecne prawo w Polsce daje wiele możliwości, aby bez ponoszenia dużych kosztów sprawdzić, czy pomysł na biznes jest wart realizacji. Jak to zrobić w przypadku sklepu internetowego?

 Gdzie przetestować pomysł na biznes?

Wiele osób bez zastanowienia wydaje swoje oszczędności lub co gorsza pożyczone pieniądze. Otwierają sklep internetowy bez uprzedniego przetestowania, czy to co chce się sprzedawać znajdzie odbiorców.

W Poradniku działalności gospodarczej Niepoddawajsie.pl namawiamy do tego, aby spokojnie sprawdzić, czy sprzedaż będzie się opłacała. Aby to zrobić warto sprawdzić kilka darmowych lub nisko kosztowych rozwiązań. Najpopularniejsze z nich to skorzystanie z platform aukcyjnych i marketplace'ów, które posiadają szerokie grono klientów.

5 sposobów na przetestowanie biznesu:

  1. wykorzystanie platformy aukcyjnej do wystawienia przedmiotów,

  2. skorzystanie z marketplace – koszty w momencie sprzedaży,

  3. wystawienie ofert na stronach z darmowymi ogłoszeniami,

  4. założenie prostej strony typu one page i sprzedaż w tzw. pre-order,

  5. kreatory stron internetowych - szybko utworzysz prosty sklep do przetestowania sprzedaży.

Gdy testy wyszły pozytywnie – co dalej?

Otwarcie własnego sklepu internetowego to skomplikowana procedura, która wymaga umiejętności postawienia sklepu, podłączenia płatności online, skonfigurowania wysyłek, napisania regulaminu i tworzenia opisów produktów pod wyszukiwarkę Google.

Do tego należy dodać umiejętne utworzenie reklamy internetowej, aby skierować do sklepu ruch. Bardzo często zdarza się, że młody przedsiębiorca wydaje pieniądze na otwarcie sklepu i nie starcza już na jego wypromowanie. To najczęstszy błąd. Wydatki na marketing powinny wynosić co najmniej tyle, ile wydało się na utworzenie sklepu. Samym marketingiem partyzanckim trudno jest osiągnąć sukces w początkowym etapie.

5 rzeczy, które potrzebujesz do samodzielnego otwarcia sklepu internetowego:

  1. Silnik sklepu – w grę wchodzą sklepy na abonament jak i Open Source. Sprawdź porównanie sklepów internetowych, gdzie znajdziesz ceny poszczególnych opcji.

  2. Domena – nazwa sklepu.

  3. Hosting – miejsce, gdzie będzie stał sklep. Tutaj pomocny będzie ranking hostingów Wordpress.

  4. Kurier – możesz podpisać umowę lub np. umożliwić wysyłkę poprzez Paczkmaty.

  5. Płatności online – jeśli przez sklep będzie można płacić kartą, BLIK-iem lub szybkim przelewem.

Więcej pomocnych artykułów dotyczących otwarcia firmy i sklepu internetowego znajdziesz w Poradniku działalności gospodarczej Niepoddawajsie.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2023-01-18 16:28:55
Komentarze
 
Polityka Prywatności