Archiwum
18 listopada 2011 (piątek)
Już niebawem, bo pod koniec października, w pięciu miastach w Polsce - Chorzowie, Głogowie, Rybniku, Lublinie oraz Łodzi będziemy mogli obejrzeć niezwykle inspirujące, odkrywające wiele tajemniczych miejsc, wystawy fotograficzne.
28 października 2011 (piątek)
Sigrun Jakubaschke tworzy obrazy, rysunki i obiekty. Jednak najbardziej rozpoznawalna jest poprzez realizacje malarskie, które wykonuje bezpośrednio na ścianach. Inspiracje w swojej twórczości czerpie z licznych podróży.
30 września 2011 (piątek)
Krzysztof Turlewicz ukończył malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie; (dyplom w pracowni malarstwa prof. Tomasza Zawadzkiego). Tworzy nowoczesne, nietypowe, bardzo dekoracyjne kompozycje.
30 września 2011 (piątek)
Na wystawie przedstawiona jest autorska wizja Muzeum Wsi Lubelskiej, zdjęcia nie są przetwarzane komputerowo, a efekt uzyskany na zdjęciach powstał przez użycie filtra UV pokrytego wazeliną.
25 sierpnia 2011 (czwartek)
Działalność swoją rozpoczął w 1957 r. w Ognisku plastycznym „Zamek”, które przekształciło się w Klub Plastyka „Zamek” w Lublinie. Brał udział w zajęciach plastycznych i w wykładach wiedzy o sztuce na Uniwersytecie Sztuki, które były organizowane w BWA przy ulicy Narutowicza w Lublinie.
23 sierpnia 2011 (wtorek)
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaznaczyło swoją obecność na V Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. W ramach realizowanego przez Centrum od 2009 roku dużego projektu „Obrazy z różnych domów”, w Kamienicy Celejowskiej otwarto wystawę Jerzego Czuraja, która została wpisana do cyklu wydarzeń artystycznych ujętych w programie festiwalu.
01 sierpnia 2011 (poniedziałek)
Magdalena Skiba jest absolwentką ASP w Krakowie (malarstwo w pracowni prof. Adama Brinckena, 2002/2003), zajmuje się malarstwem i grafiką, znana z cyklu plakatów do sztuk Gombrowicza. Wystawa obejmuje obrazy z ostatnich dwóch lat. „Magda czerpie z historii portretu w malarstwie i fotografii, jednocześnie daje wyraz swoim wspomnieniom i sposobowi postrzegania świata.
28 lipca 2011 (czwartek)
Stowarzyszenie Grupa Projekt zaprasza wszystkich otworkowiczów, miłośników fotografii i Lublina na wyjątkową wystawę zdjęć uczestników Akcji „Miejsce” projektu O-Twórz Lublin! czyli interaktywnych warsztatów, podczas których uczestnicy sami wykonali aparat otworkowy według instrukcji umieszczonej na kawałku kartonu - makiecie aparatu.
22 lipca 2011 (piątek)
Na wystawie zaprezentowane zostaną malowane tuszem ilustracje do starych, a także współczesnych poematów napisanych w kana, odwołujących się do barwnego okresu Heian.
21 czerwca 2011 (wtorek)
Rafał Olbiński (ur. 21 lutego 1943 r. w Kielcach) - polski malarz, grafik i twórca plakatów. Syn Józefa i Janiny Chałupków. Najstarszy z siedmiorga rodzeństwa. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Po szkole średniej podjął naukę na Politechnice Warszawskiej, którą ukończył w 1969 roku uzyskując dyplom Wydziału Architektury.
17 czerwca 2011 (piątek)
Konrad Maciejewicz ur. w 1980 r. jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z grafiki obronił w 2004 roku. Obecna wystawa jest jego artystycznym debiutem.
15 czerwca 2011 (środa)
Kaiju.pl, ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie ROZWOJU KULTURY AKADEMICKIEJ oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na niezwykłą wystawę: AKTORKI POLSKIEGO FILMU (Wystawa przedstawia sylwetki 55 polskich aktorek filmowych: od Poli Negri do Karoliny Gruszki; fotografie, biografie i filmografie.
10 czerwca 2011 (piątek)
Artystka o swoim projekcie pisze między innymi (…) Wymogi mody, presja otoczenia i bezwład wynikający z okoliczności; (odziedziczone meble, podarowane wazony, terror sentymentalnych pamiątek i ograniczenia finansowe) sprawiają, że możesz znaleźć się w konflikcie: twój wygląd i twoje otoczenie mówią o tobie co innego niż myślisz i czujesz.
29 kwietnia 2011 (piątek)
W swoich pracach wykorzystuje ponownie – na zasadzie recyklingu – zasłyszane wypowiedzi, komunikaty oraz symbole kultury masowej zestawiając je w inne, mniej oczywiste konfiguracje w kontekście sztuki. Tytuł wystawy: „Sorry Not Yet Recyclable” to napis, który widnieje na opakowaniach nie nadających się do ponownego przetworzenia.
27 kwietnia 2011 (środa)
Wystawa jest fotograficzną ilustracją jednej z archetypicznych opowieści afrykańskich o tematyce związanej z męską inicjacją. Składa się z 37 fotografii z opisem narracyjnym. Projekt powstał w trakcie pobytów artysty w enklawie masajskiej Laikipia w Kenii - miejscu nieskażonym cywilizacją. Jest to artystyczna opowieść o męskiej podróży inicjacyjnej: o marzeniach, stracie, poczuciu słabości, pokonywaniu lęków, słuchaniu ludzi, nie uleganiu pozorom oraz ostatecznym odkryciu i uznaniu własnej siły.
22 kwietnia 2011 (piątek)
Tadeusz Mysłowski zaprezentuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej swoje prace z okresu edukacji w Szkole Plastycznej (1957-1963) wcześniej nigdy nie eksponowane. Tadeusz Mysłowski uczestniczył w Lublinie w około 25 wystawach zbiorowych.
07 kwietnia 2011 (czwartek), godz. 19:30
Bench monday. Założenie jest proste. Jest poniedziałek. Ubierz się w coś ładnego, stań na ławce i zrób sobie zdjęcie. Jeśli nie masz ławki, to kombinuj.
01 kwietnia 2011 (piątek)
Jacek Wierzchoś urodził się w 1981 r. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS, który ukończył w 2009 r. dyplomem w Zakładzie Mediów Cyfrowych pod kierunkiem prof. Grzegorza D. Mazurka. Na wystawie prezentuje cykl czarno-białych fotografii.
16 marca 2011 (środa)
W marcu potencjalni pracodawcy przedstawią swoje propozycje studentom w największych ośrodkach akademickich w Polsce.
12 marca 2011 (sobota)
Podczas wernisażu, który odbędzie się 11 lutego o godz.18:00 można będzie kupić najnowszy album z dziełami artysty „Stasys 60”, wydany nakładem ABE Dom Wydawniczy.