Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Archiwum
27 maja 2010 (czwartek)
Wystawa „Sekwencje” prezentuje prace powstałe ostatnich latach w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Będą to zarówno filmy obecnych studentów pracowni, jak i jej absolwentów, którzy mogą poszczycić się artystycznymi osiągnięciami (m.in. Cezary Koczwarski, Ewa Łuczak, Anna Molska, Anna Senkara, Piotr Wysocki).
22 maja 2010 (sobota), godz. 14:00
Niektóre obrazy otwierają przed widzem prawdziwie carrollowską Krainę Czarów . Obdarzone tajemniczą aurą i nieuchwytnym sensem, zacierają granice pomiędzy tym, co realne i zdawałoby się oswojone a tym, co przeczuwane lub wyśnione. Budzą dawne fantazje i wizje, koją znajomą melodią; bywają także nieco drapieżne potrafią wzniecić zapomniany lęk.
21 maja 2010 (piątek)
Krzysztof Sołowiej tworzy rzeźby, które w swojej warstwie wizualnej są niezwykle symboliczne, pełne odniesień do historii kultury oraz wątków osobistych. Warsztatowo nienaganne, niezależnie od wyboru tworzywa, którym mogą być zarówno szlachetne kamienie, drewno, glina jak i styropian, kapsle, tkaniny, plastikowe zabawki.
12 maja 2010 (środa)
Przez dwa tygodnie w "Chatce Żaka" będziemy mogli przyjrzeć się efektom pracy studentów I roku z Wydziału Grafiki UMCS, dla których często będzie to pierwsze zetknięcie się z szerszą publicznością. Zobaczymy około 40 prac wykonanych na zajęciach Rysunku oraz Mediów malarskich i rysunkowych w pracowni mgr Agaty Lis w Katedrze Malarstwa I prof. nadzw. Mieczysława Hermana.
27 kwietnia 2010 (wtorek)
Muzyka to jeden z tematów, który co jakiś czas pojawia się w malarstwie Marka Leszczyńskiego. Już w 1989 roku jego „Duet” został dostrzeżony i wyróżniony na ogólnopolskiej wystawie „Tematy muzyczne w malarstwie” (Tarnów). Inne prace towarzyszyły obchodom XI i XXV Dni Karola Lipińskiego, imprezy organizowanej rokrocznie w Radzyniu Podlaskim – rodzinnym mieście tego kompozytora.
13 kwietnia 2010 (wtorek), godz. 11:00
Archiwum Uniwersyteckie KUL w ramach obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zaprasza na wystawę pt. Pracownicy, absolwenci i studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zamordowani przez NKWD w Katyniu, Miednoje i Charkowie w 1940 roku.
27 marca 2010 (sobota)
Zapraszamy na wystawę „A bogowie grają w kości…” Opowiada ona o perypetiach literackiej Rosji końca XIX i XX wieku. Inspiracją dla tytułu wystawy był cytat "Bogowie grają w kości i nie pytają wcale czy chcesz przyłączyć się do gry (...) Bogowie kpią sobie z twojego poukładanego życia (...) nie przejmują się zbytnio ani naszymi planami na przyszłość ani oczekiwaniami. Gdzieś we wszechświecie rzucają kości i przypadkiem wypada twoja kolej. I odtąd zwyciężyć lub przegrać - to tylko kwestia szczęścia." Borys Pasternak
26 marca 2010 (piątek)
Ilona Oszust jest studentką IV roku Grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS. Dokładnie rok temu, w ramach Młodego Forum Sztuki Galerii Białej, odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna. Obecna prezentacja jest kontynuacją tamtej ekspozycji.
24 marca 2010 (środa)
Tingatinga to oryginalne, jedyne w swoim rodzaju współczesne malarstwo Tanzanii. Swoja nazwe wywodzi od nazwiska twórcy, założyciela szkoły i stylu Edwarda Saidiego Tingatingi.
24 marca 2010 (środa)
"Tingatinga" to wystawa malarstwa afrykańskiego. Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Warszawie. To oryginalne, jedyne w swoim rodzaju współczesne malarstwo Tanzanii. Swoja nazwę wywodzi od nazwiska twórcy, założyciela szkoły i stylu Edwarda Saidiego Tingatingi.
18 marca 2010 (czwartek)
Zapraszamy na wystawę prac studentów z Pracowni Technologii i Technik Malarskich Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS i Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym.
11 marca 2010 (czwartek)
"Tingatinga" to wystawa malarstwa afrykańskiego. Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Warszawie. To oryginalne, jedyne w swoim rodzaju współczesne malarstwo Tanzanii. Swoja nazwę wywodzi od nazwiska twórcy, założyciela szkoły i stylu Edwarda Saidiego Tingatingi.
03 marca 2010 (środa)
Przystanek Dublin to cykl 22 fotografii dokumentujących 3 lata pobytu Karoliny Ostrowskiej w stolicy Irlandii. Jest to dynamiczny portret miasta, a właściwie specyficznych jego fragmentów - widzimy przystanki autobusowe, ulice, witryny sklepów.
19 lutego 2010 (piątek)
Jest to prezentacja fotograficzna Ireny Nawrot pt. "Fotografie z odzysku". Irena Nawrot jest związana z Białą od początku jej działalności (pierwszy udział w wystawie Wieża Bab w 1985 roku). Artystka od lat konsekwentnie zajmuje się fotografią, w której odnosi się do ciała, wizerunku swojego i najbliższych, rejestrując upływ czasu.
02 lutego 2010 (wtorek)
Wystawa stanowi finał pierwszej części projektu "Twarzą w twarz - Uniwersytet tworzą ludzie" i przedstawia pracowników pionu technicznego UMCS. Projekt jako całość szuka odpowiedzi na pytanie, jaką instytucją powinien być uniwersytet.
20 stycznia 2010 (środa)
Polesie to kraina mityczna. Naturalne oddzielenie rzekami i bagnami tych ziem, stworzyło szczególną, kulturową enklawę. Znajdują się tu najbardziej rdzenne tradycyjne formy kultury tradycyjnej wschodnich Słowian sięgające IV-VI w. Zachowały się dłużej niż gdzie indziej, odrębne zwyczaje, język, pieśni.
16 stycznia 2010 (sobota)
Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" ma przyjemność zaprosić na wyjątkową wystawę zwycięskich prac V edycji konkursu fotograficznego Grand Press Photo.
10 stycznia 2010 (niedziela)
Jan Mioduszewski od 2002 roku wszystkie realizacje sygnuje FABRYKA MEBLI. Posługuje się tademark odbitym w krzywym zwierciadle. Nazwa Fabryka Mebli, przeniesiona z porządku pozaartystycznego, opisuje obiekty sztuki: obrazy, instalacje, performance, fotografie, interwencje. Od 2002 roku autor tworzy historię firmy nieistniejącej.
20 grudnia 2009 (niedziela)
Wystawę "Stroje ludowe dziedzictwem kultury" opracowaną w MDK w BIŁGORAJU przez Zdzisława Kowala oraz uczestników uczestnicy, będzie można oglądać od 1 do 31 grudnia w Galerii „Po schodach". Zdjęcia pokazują przepiękne stroje pochodzące z różnych regionów Polski. Są to między innymi strój krakowski, rzeszowski, lubelski, łowicki, lasowiacki a także stroje biłgorajskie i sitarzy biłgorajskich. Ponadto zaprezentowane są także stroje romski i wołyński, strój z okresu Księstwa Warszawskiego oraz strój lwowskiej ulicy.
16 grudnia 2009 (środa), godz. 17:00
Zdjęcia amerykańskiej fotografki Sally Mann dotykają problemu śmierci, organicznego końca egzystencji, który dotyka wszystkiego co żyje.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności