Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Archiwum
11 grudnia 2009 (piątek)
Jan Mioduszewski od 2002 roku wszystkie realizacje sygnuje FABRYKA MEBLI. Posługuje się tademark odbitym w krzywym zwierciadle. Nazwa Fabryka Mebli, przeniesiona z porządku pozaartystycznego, opisuje obiekty sztuki: obrazy, instalacje, performance, fotografie, interwencje. Od 2002 roku autor tworzy historię firmy nieistniejącej.
10 grudnia 2009 (czwartek)
Wystawę "Stroje ludowe dziedzictwem kultury" opracowaną w MDK w BIŁGORAJU przez Zdzisława Kowala oraz uczestników uczestnicy, będzie można oglądać od 1 do 31 grudnia w Galerii „Po schodach". Zdjęcia pokazują przepiękne stroje pochodzące z różnych regionów Polski. Są to między innymi strój krakowski, rzeszowski, lubelski, łowicki, lasowiacki a także stroje biłgorajskie i sitarzy biłgorajskich. Ponadto zaprezentowane są także stroje romski i wołyński, strój z okresu Księstwa Warszawskiego oraz strój lwowskiej ulicy.
09 grudnia 2009 (środa)
Wystawa wybranych, dyplomowych projektów inżynierskich, obronionych w 2009 roku na kierunku architektura i urbanistyka na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, zostanie zaprezentowana w Warsztatach Kultury w Lublinie. W jej skład wchodzą realizacje projektowe w postaci plansz i makiet obejmujące szeroki wachlarz tematów – między innymi adaptacje starych obiektów do nowych funkcji, obiekty i zespoły mieszkaniowe, obiekty kultury, użyteczności publicznej, sportowe, edukacyjne a także sakralne.
27 listopada 2009 (piątek), godz. 19:00
Wystawa fotografii Mikołaja Grynberga, niezwykłego i cenionego fotografa odbędzie się 27 listopada 2009 roku i trwać będzie do 10 stycznia 2010 roku. Jest to wystawa premierowa projektu „Dużo Kobiet” w Polsce i będzie połączona ze spotkaniem z artystą, który opowie o początkach projektu i jego stopniowej ewolucji. Na wystawę składa się 100 niezwykłych zdjęć kobiet z 9 miast Świata: z Warszawy, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Buenos Aires, Tel Aviv, Zanzibaru i Pekinu.
26 listopada 2009 (czwartek)
"Szliśmy, skacząc po górach" jest dedykowane Jerzemu Leszczyńskiemu - twórcy Teatru Wizji i Ruchu w rocznicę jego śmierci. Genialnego artystę oraz atmosferę teatru przypomni m.in. wystawa zdjęć ze spektakli autorstwa znakomitych fotografów oraz ekspozycja plakatów, których autorami byli: Andrzej Pągowski, Jerzy Janiszewski, Zofia Kopel-Szulc oraz Henryk Szulc.
06 listopada 2009 (piątek)
Wystawa prezentuje prace kilkunastu członków Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej działającego przy UMCS. Jest to kolejna odsłona prac młodych i zafascynowanych przyrodą fotografów. W tej edycji ukazanych będzie ponad 40 prac podsumowujących warsztaty plenerowe.
17 października 2009 (sobota)
Zapraszamy na Internetowe Targi Nieruchomości
Rozpoczynające się 12 października Targi potrwają tydzień. Poszukujący lokum mogą liczyć na nowoczesne prezentacje deweloperów i możliwość kontaktu z autorami interesujących ofert.
08 października 2009 (czwartek)
Wystawa fotograficzna „Przemierzając Beskid Niski” została przygotowana przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich. Najniższy, najmniej znany i najbardziej tajemniczy z polskich Beskidów bywa często lekceważony przez turystów.
01 września 2009 (wtorek)
Wystawa rysunków Zdzisława Beksińskiego, połączona z wykładem Pana Czesława Tarczyńskiego, Dyrektorem Miejskiej Galerii Sztuki. Wystawie towarzyszyć będzie projekcja filmu "W Hołdzie Beksińskiemu".
Film ten został wyprodukowany przez Piotra Dmochowskiego z Gallery Dmochowski, właściciela kolekcji prac artysty.
01 września 2009 (wtorek), godz. 18:00
Zapraszam Państwa bardzo serdecznie na niezwykłą wystawę "RYSUNKI" ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO, w Galerii Ośrodka Praktyk Teatralnych na ul. Grodzka 5 a w Lublinie. Wernisaż rozpocznie się wykładem o Zdzisławie Beksińskim.
27 sierpnia 2009 (czwartek)
Zapraszamy serdecznie na niezwykłą wystawę malarstwa w Galerii Gardzienice, należącej do Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Lublinie, na ul. Grodzka 5a.
21 sierpnia 2009 (piątek), godz. 18:00
Wystawa dzieł z kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych . Współczesna fotografia artystyczna nacechowana jest wielofunkcyjnością, różnorodnością nurtów i tendencji, wymyka się tym samym określonej estetyce, jednemu kodowi interpretacji. Wystawa Puls fotografii ma na celu ukazanie tej różnorodności, jest próbą określenia głównych obszarów aktywności fotografa dzisiaj. Prezentuje przemiany formalne oraz nowe funkcje i zastosowania fotografii, jak też jej powiązania z innymi mediami.
20 lipca 2009 (poniedziałek), godz. 12:00
Ogród Saski jako krajobrazowa przestrzeń staje się miejscem dialogu artysty z naturą, miejscem które inspiruje uczestników pleneru do tworzenia w nim artystycznych form nie zaburzających naturalnego funkcjonowania przyrody, a współistniejących i przemijających wraz z nią.
20 lipca 2009 (poniedziałek), godz. 12:00
Miłośnicy sztuki współczesnej, Wielbiciele orientalnych wzorów, Pasjonaci rysunku kredą SPOTKAJMY SIĘ 20 lipca 2009 roku na Plac Litewskim o godzinie 12.00. Wtedy właśnie odbędzie się akcja artystyczna Nezaket Ekici " Latający Pył"

03 lipca 2009 (piątek)
Najnowszy projekt Jarosława Kozakiewicza,Tardigrada botanica , to chyba najbardziej radykalny - jeśli można użyć tego słowa - projekt badawczo-artystyczny pośród jego realizacji.
07 czerwca 2009 (niedziela)
Wystawa prezentuje m.in. obiekty, oświetlone światłem UV, które umieszczone w całej przestrzeni i na podłodze galerii są propozycją, w której artysta zaprasza samych widzów do aktywnego uczestnictwa w swoistej grze światła, form i barw.
15 maja 2009 (piątek)
Aleksandra Bełz, Kama Bubicz, Krzysztof Bryła, Judyta Bartmańska, Agnieszka Dębińska, Łukasz Góras, Justyna Kiersztyn, Karolina Lorentz, Karolina Machut, Marcin Myśliwiec, Ida Nowosielska, Katarzyna Sońta, Anna Sprężyna, Justyna Szeller, Joanna Szewczyk, Justyna Urniaż, Kamila Wolszczak, Igor Wójcik, Anna Sprężyna, Jacek Rudzki, Katarzyna Zapart, Jędrzej Żwiruk
08 maja 2009 (piątek)
Katarzyna M. Rymarz - urodzona w 1980 roku. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego (2003-2008), dyplom w pracowni działań multimedialnych prof. Aleksandra Olszewskiego. Malarstwem zajmuje się z przerwami od roku 1995.
30 kwietnia 2009 (czwartek)
Artysta zajmuje się malarstwem, grafiką, tworzy też skomplikowane konstrukcyjnie ruchome urządzenia. Na wystawie w Białej prezentuje obiekty o charakterze modelarskich dioram. Są to miniaturowe fragmenty małomiasteczkowego świata, skrawki "przeterminowanej" , zużytej architektury, istniejące gdzieś na obrzeżach miast.
14 kwietnia 2009 (wtorek)
Jakub Kiyuc 'Hipocentrum'
Wystawa jest kontynuacją wątków rozpoczętych z grupą'64'. Instalacja ma charakter postnuklearnej wizji i przenosi widzów do miejsca przeciwatomowego schronu. Katastroficzny wymiar ekspozycji odnosi się do problemu bezpieczeństwa w rzeczywistości globalnej i sytuacji postrzegania świata oczami wszechobecnych i opiniotwórczych mediów.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności