Archiwum
31 marca 2009 (wtorek)
Wystawa współczesnej grafiki i fotografii australijskiej pt.: Sharing... jest prezentacją najwybitniejszych prac studentów i wykładowców Queensland College of Art w Brisbane w Australii.
20 marca 2009 (piątek)
Wystawa współczesnej grafiki i fotografii australijskiej pt.: "Sharing..." jest prezentacją najwybitniejszych prac studentów i wykładowców Queensland College of Art w Brisbane w Australii.
20 marca 2009 (piątek), godz. 18:00
13 marca 2009 (piątek)
Wystawa jest prezentacją kilkunastu projektów, które zapoczątkowano na plenerze w Hołownie w lipcu 2008 roku. Plener wraz ze mną prowadził Robert Kuśmirowski a uczestniczyli w nim studenci IV roku Edukacji z Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.
14 lutego 2009 (sobota)
Kolędowanie rozpoczynano od Wigilii Bożego Narodzenia do Trzech Króli. Po wsi, od chaty do chaty, nie pomijając dworu i plebanii, kolędowały dzieci z życzeniami pomyślności w Nowym Roku, za co otrzymywały kolędnik, czyli podarek za kolędę. Również dorośli z całej parafii wędrowali do swego duchownego, śpiewając kolędy i winszując mu, za co otrzymywali poczęstunek.
13 lutego 2009 (piątek)
Artysta znany jest z niezwykłych instalacji, które tworzy przy użyciu sznurka, wełny, światła UV. Jego interwencje wobec architektury uwznioślają charakter miejsca, nadają im niezwykłą aurę.
12 lutego 2009 (czwartek)
Koło Naukowe Studentów Bułgarystów UMCS oraz ACK UMCS „Chatka Żaka” zapraszają na wystawę autorstwa prof. Iwana Marazova i fotografika Ivo Hadjimisheva, przedstawiającą najbardziej znaczące ślady cywilizacji trackiej na terenie Bułgarii.
08 lutego 2009 (niedziela)
Wystawa ze zbiorów Kreismuseum Oberhavel w Oranienburgu (25 listopad - 8 luty 2009
01 lutego 2009 (niedziela)
Początki urządzania szopki w Boże Narodzenie przypisuje się św. Franciszkowi. W Polsce od XIV wieku wystawia się stajenkę betlejemską z figurkami św. Rodziny. W XVIII wieku w szopkach klasztornych pojawiają się figurki ruchome. Z tego widowiska wykształca się ludowy zwyczaj kolędowania z szopką kukiełkową.
25 stycznia 2009 (niedziela)
Muzeum Lubelskie w Lublinie podjęło się organizacji wystawy rzeźby i rysunku Adama Myjaka. Wystawa prezentowana będzie we wnętrzach Zamku Lubelskiego od 12 grudnia b.r. do 25 stycznia roku przyszłego.
16 stycznia 2009 (piątek)
Jadwiga Sawicka (ur.1959) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w pracowni Jerzego Nowosielskiego. Tworzy obrazy, fotografie, obiekty (również w przestrzeni publicznej), instalacje tekstowe. W Galerii Białej zostanie zrealizowany nowy projekt w formie instalacji świetlnej.
15 stycznia 2009 (czwartek)
Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" ma przyjemność zaprosić na wyjątkową wystawę zwycięzkich prac IV edycji konkursu fotograficznego Grand Press Photo.
10 stycznia 2009 (sobota)
Obrazy Brzezowskiego inspirowane są obserwacją świata. Poprzez realizm, a nawet naturalizm, próbuje on ukazać świat taki, jaki widzi na co dzień. Maluje to, co zapada mu w pamięć, to, co oddziałuje na jego psychikę.
28 grudnia 2008 (niedziela)
Wacław Wantuch urodzony w 1965 Tuchowie, ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu ( na kierunku: rzeźba) oraz akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.
05 grudnia 2008 (piątek)
Do stworzenia niezwykle misternych i precyzyjnych, często monumentalnych prac stosuje tekturę, papier, jak. np. gazety codzienne , ulotki reklamowe. W wyniku żmudnej, długotrwałej, samotnej i monotonnej pracy tworzy tysiące elementów, z których powstają misterne i delikatne konstrukcje. Kruchość tworzywa i bardzo długi okres powstawania obiektów rzeźbiarskich, benedyktyńska cierpliwość nasuwa skojarzenia o przemijalności, ulotności czasu, ale i przemianie czasu w materię.
05 grudnia 2008 (piątek)
Katarzyna Józefowicz urodziła się w 1959 r. w Lublinie. Jest rzeźbiarką i autorką instalacji. W latach 1981-1986 studiowała na wydziale Rzeźby w PWSSP w Gdańsku, gdzie obecnie (ASP) jest pracownikiem dydaktycznym.
07 listopada 2008 (piątek)
Tytuł wystawy to tytuł piosenki – hymnu rewolucji seksualnej we Francji lat sześćdziesiątych, napisanej przez Serge’a Gainsbourga. Jest przeczeniem, niewystępującym w języku polskim i można ją przetłumaczyć: „Kocham cię… ja również nie”.
10 października 2008 (piątek)
Anna Maria Karczmarska (ur. 1981) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się filmem, fotografią, performance oraz projektuje scenografię i kostiumy teatralne.
05 października 2008 (niedziela)
Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Puławy działająca w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” zaprasza na wystawę fotograficzną p.t. „Puławy – czas i przestrzeń”. Jej tematem są przemiany przestrzenne w mieście w ostatnich kilkudziesięciu latach. Poprzez prezentację dawnych i aktualnych fotografii tych samych obiektów i miejsc będzie można cofnąć się w czasie i porównać zaistniałe w mieście zmiany.
11 lipca 2008 (piątek)
Żył w latach 1939 -2000. Działał na terenie Białostocczyzny, głównie w Hajnówce i okolicach.