Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Lublin - imprezy, koncerty, informacje

tag
27-28.02.2021
„Noc Sów” to wydarzenie edukacyjne odbywające się co roku w wielu miejscach Polski, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Głównym celem inicjatywy jest wieloaspektowa edukacja na temat sów. Od kilku lat "Noc Sów" organizowana jest również na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
4 marca do 8 kwietnia
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dba o wszechstronny rozwój zarówno studentów, doktorantów, pracowników, jak i absolwentów naszej Alma Mater oraz kształtowanie kompetencji, które mogą umożliwić im realizację naukowych i zawodowych aspiracji czy osiągać sukcesy. Z tego względu powstał nowatorski program o nazwie „Akademia Przedsiębiorczości”, ukierunkowany na kształtowanie kompetencji, rozwój postaw i zachowań przedsiębiorczych. Jego celem jest wykształcenie profesjonalistów gotowych do realizacji swoich pomysłów biznesowych oraz przygotowanie ich do pełnienia roli liderów w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach.
Archiwum
2 i 4 lutego
Organizatorzy zapraszają na czwartą edycję Światowego Dnia Mokradeł, która odbędzie się pod hasłem „Mokradła i woda”. Choć w tym roku nie można otworzyć drzwi Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie i zaprosić wszystkich zainteresowanych do wspólnego odkrywania tajemnic obszarów wodno-błotnych, równie gorąco jak zazwyczaj zachęcają do udziału w spotkaniu w przestrzeni internetowej. Inicjatywa jest zaplanowana na 2 i 4 lutego br.
2021-01-29 18:00
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w webinarium pt. „Co pszczelarz o zafałszowaniach wosku wiedzieć powinien, nawet jeśli nie wie, o co zapytać". Wydarzenie w formie online odbędzie się już jutro, tj. 29 stycznia o godz. 18.00 i będzie transmitowane w mediach społecznościowych organizatorów – na fanpage'u Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS (https://www.facebook.com/CTWITUMCS/) oraz kanale Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka” na platformie YouTube( https://www.youtube.com/channel/UCJa2Ia6iXdLP4FRcNDrOy5A).
2021-01-14 17:00
Już w najbliższy czwartek 14 stycznia o godzinie 17.00 na facebookowym profilu UMCS odbędzie się kolejne spotkanie z serii cieszących się niezwykłą popularnością webinarów dla kandydatów na studia pt. „Pogadajmy o studiach”.
8-10.01.2020
Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS już po raz dziesiąty zaprasza na „Noc Biologów” – wykłady, pokazy i gry, przybliżające wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Tegoroczne, jubileuszowe wydarzenie potrwa aż trzy dni – rozpocznie się w najbliższy piątek (8 stycznia) o godz. 12:00, a zakończy w niedzielę (10 stycznia) o godz. 20:00.
2020-12-02 13:00
Wykład odbędzie się 2 grudnia w godzinach 13:00-15:00.
2020-11-26 17:00
W listopadzie w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się trzecia edycja niepowtarzalnych spotkań z cyklu #meetup_UMCSxSantander, podczas których znane i powszechnie cenione osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z inspirującymi prelekcjami.
2020-11-25
Organizatorzy serdecznie zapraszają na konferencję projektu DT.Uni: Design Thinking Approach for an Interdyscyplinary University, która odbędzie się w formule online 25 listopada br. w godzinach 11:00-12:30. Projekt koordynowany jest przez Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS wraz z siedmioma europejskimi uczelniami wyższymi, w tym m.in. z Uniwersytetem w Amsterdamie (UvA), Technicznym Uniwersytetem w Dreźnie (TUD) oraz jednym z najstarszych uniwersytetów europejskich Sapienza w Rzymie.
2020-11-19 17:00
W listopadzie w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się trzecia edycja niepowtarzalnych spotkań z cyklu #meetup_UMCSxSantander, podczas których znane i powszechnie cenione osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z inspirującymi prelekcjami. Już w najbliższy czwartek, 19 listopada gościem spotkania na fanpage’u UMCS-u będzie Hirek Wrona - absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, znany dziennikarz telewizyjny i radiowy.
2020-11-12 17:00
W listopadzie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się trzecia edycja niepowtarzalnych spotkań z cyklu #meetup_UMCSxSantander, podczas których znane i powszechnie cenione osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z inspirującymi prelekcjami. Już w najbliższy czwartek, 12 listopada gościem spotkania na fanpage’u Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie będzie Mateusz Waligóra - specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety.
2020-11-04 10:00
4 listopada br. w godz. 10.00-14.00 Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS organizuje warsztaty online z Design Thinking.
2020-10-10
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w kolejnych warsztatach shinrin-yoku zorganizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa, które odbędą się 10 października br. w Ogrodzie Botanicznym UMCS (wejście przy ul. Willowej).
2020-10-01
1 października br. na dwunastu Wydziałach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbędą się immatrykulacje studentów czyli uroczystości, podczas których studenci pierwszego roku studiów zostaną oficjalnie włączeni w poczet społeczności akademickiej UMCS.
2020-09-13 10:00
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w pierwszych w Lublinie warsztatach shinrin-yoku, które odbędą się w najbliższą niedzielę, tj. 13 września o godzinie 10:00 w Ogrodzie Botanicznym UMCS (ul. Willowa).
2020-06-06
Organizatorzy zapraszają do udziału w „Domu z e-papieru”, czyli wyjątkowej grze terenowej odbywającej się wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. Zabawa rozpocznie się 6 czerwca br. i jest inicjatywą Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS w Lublinie.
2020-05-18 16:00
W maju na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kontynuowany jest cykl niepowtarzalnych spotkań #MEETUP_UMCSxSANTANDER, podczas których znane i powszechnie cenione osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z inspirującymi prelekcjami. Już 18 maja br. o godz. 16:00 na profilu UMCS na Facebooku odbędzie się spotkanie live z Arturem Barcisiem – jednym z najpopularniejszych polskich aktorów teatralnych, filmowych i dubbingowych, reżyserem teatralnym, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
2020-05-04 16:00
W kwietniu i maju na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbywa się cykl nietuzinkowych spotkań #MEETUP_UMCSxSANTANDER, podczas których znane i lubiane osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu wygłaszają inspirujące prelekcje, dzięki którym odbiorcy mogą dowiedzieć się jak sprawić, by prawdziwa pasja stała się wymarzoną pracą oraz, w jaki sposób konsekwentnie dążyć do spełnienia swoich marzeń. Podczas tych wirtualnych spotkań widzowie mają także możliwość podzielenia się swoimi własnymi przemyśleniami, a także zapytania specjalistów o rady i wskazówki. Już w najbliższy poniedziałek - 4 maja br. o godz. 16.00 na kanale Facebook Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się spotkanie live z Bożydarem Iwanowem – jednym z najpopularniejszych komentatorów i prezenterów telewizyjnych specjalizującym się w relacjach z wydarzeń sportowych.
2020-04-20 16:00
W kwietniu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpocznie się drugi cykl nietuzinkowych spotkań #MEETUP_UMCSxSANTANDER. Znane i lubiane osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu wygłoszą inspirujące prelekcje, a odbiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak sprawić by prawdziwa pasja stała się wymarzoną pracą, a przy tym pomogła odnieść sukces oraz w jaki sposób konsekwentnie dążyć do spełnienia swoich marzeń. Ponadto widzowie będą mieli możliwość podzielić się swoimi własnymi przemyśleniami. a także zapytać specjalistów o rady i wskazówki. Tym razem nasi wyjątkowi goście spotkają się z widzami w świecie wirtualnym. Już 20 kwietnia br. o godz. 16:00 na profilu UMCS na platformie Facebook odbędzie się spotkanie live z Rafałem Gęburą – twórcą kanału „7 metrów pod ziemią”, prowadzącym najpopularniejsze wywiady w polskim internecie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności