Lublin - Program Kulturalia

KULTURALIA  2007 (14-18 maja)

BILETY W SPRZEDAŻY OD 7 MAJA W GMACHU GŁÓWNYM KUL
WSZYSTKIE INFORMACJE O IMPREZACH, WRAZ ZE SZCZEGÓŁOWYM OPISEM WYSTĘPUJĄCYCH ARTYSTÓW I GALERIĄ ICH ZDJĘĆ NA
www.uss.lublin.pl  oraz www.kulturalia.lublin.pl
INFORMACJE O ZAPISACH NA WARSZTATY DOSTĘPNE SĄ NA STRONACH INTERNETOWYCH, RECEPCJI ORAZ W SIEDZIBIE UCZELNIANEGO SAMORZĄDU STUDENTÓW (KUL: CN-231)


Poniedziałek – 14 maja
12.15 Kościół Akademicki KUL: Msza Święta
13.30 Nowa Aula KUL: oficjalnie rozpoczęcie KULTURALIÓW 2007
14.00 Nowa Aula KUL: konferencja pt.: „Dlaczego Wolontariat?”

„Spieszmy się kochać…”              
Wszystkich zastanawiających się jak aktywnie i „dobrze” wykorzystać wolny czas zapraszamy na konferencję poświęconą różnym formom wolontariatu. Będzie to spotkanie z przedstawicielami organizacji zajmujących się pomocą najbardziej potrzebującym. Nasi goście opowiedzą o swojej codziennej pracy w Polskiej Akcji Humanitarnej, Bractwie Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, Hospicjum Małego Księcia, Wolontariacie Studenckim oraz Fundacji Academia Iuris. Odpowiedzą również na pytania: dlaczego warto angażować się w działalność charytatywną i w jaki sposób najlepiej to czynić?
Poprzez tę konferencję Uczelniany Samorząd Studentów KUL, we współpracy z Akademickim Punktem Wolontariatu, pragnie pokazać, iż warto jest dawać cząstkę siebie pomagając tym, którzy mają mniej niż my… Chcemy być przecież „pokoleniem JPII” nie tylko z nazwy!

16.00 – 18.00 Gmach Główny KUL: warsztaty:
          - teatralne (prowadzone przez aktorów Teatru Osterwa)
          - dziennikarskie (prowadzone przez dziennikarzy Radia Lublin oraz Gazety Wyborczej)
          - prawnicze (prowadzone przez Fundację Academia Iuris)
          - programu „Wolontariat Studencki”

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach tematycznych prowadzonych przez profesjonalistów. Wielbicielom sztuki aktorskiej zorganizujemy spotkanie z artystami, na co dzień występującymi w Teatrze Osterwa… marzącym o dziennikarskim fachu damy okazję do rozmów z reporterem Gazety Wyborczej oraz redaktorem Radia Lublin,… zaś zainspirowanych wcześniejszą konferencją zapoznamy z formami działalności charytatywnej…
Warsztaty prowadzić będą m.in. Bartosz Mazur, Anna Zawiślak, Józef Szopiński oraz Grzegorz Józefczuk.

19.00 Nowa Aula KUL: koncert Krzysztofa Kiljańskiego,
          bilety:10 zł(studenci)/20 zł(pozostali chętni).

Oczekujesz nastrojowych i delikatnych brzmień? Nie nachalnych, lecz wyrafinowanych?
W takim razie nasz koncert to coś dla Ciebie. Ciepły, lekko szorstki i niezwykle męski tego artysty sprawia, że chociaż na moment można zapomnieć o całym świecie…

Krzysztof Kiljański urodził się w 1967 roku. Jego przygoda z muzyką zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy to uczył się gry na akordeonie w szkole muzycznej. Jako nastolatek związany był z zespołem ZEGRO (późniejsze Ex Nonet), z którym występował i zdobywał nagrody m.in. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Krakowie, Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu czy Zamkowych Spotkaniach z Poezją Śpiewaną w Olsztynie. Potem, do 1996 roku, śpiewał z Zespołem Śląskiej Estrady Wojskowej we Wrocławiu. Razem z tą formacją wystąpił w ponad 1.500 koncertach i widowiskach, w kraju i za granicą. W 1998 roku Krzysztof Kiljański wyjechał śpiewać na pół roku do Tajlandii, a gdy wrócił nawiązał współpracę z zespołem OLD FRIENDS ORCHERSTRA.

W 2001r. zdobył nagrody na festiwalach jazzowych: wyróżnienie na Old Jazz Meeting Złota Tarka oraz II miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W 2003 powstało słynne demo, które tak bardzo zachwyciło Kayah i z którego później powstał utwór In the Room. Niedługo potem wytwórnia Kayax wydała płytę Kiljańskiego. W tym okresie wokalista brał udział w eliminacjach do EUROWIZJI oraz uczestniczył w konkursie Top Trendy. Bardzo szybko utwory Kiljańskiego stały się wielkimi przebojami, a on sam jednym z najbardziej cenionych i popularnych muzyków w Polsce. W 2005r. otrzymał Superjedynkę w Opolu, a jego płyta zdobyła status złotej. W marcu 2006 Krzysztof Kiljański otrzymał dwa Fryderyki –w kategoriach: wokalista i piosenka roku ("Prócz Ciebie Nic").

Gentleman polskiej sceny muzycznej zagości 14 maja na KULu i wykona swoje niezwykle delikatne, zmysłowe i wyrafinowane ballady. Naprawdę warto przyjść i posłuchać…

Wtorek – 15 maja
Gmach Główny KUL: pokazy i warsztaty:
12.30 – sportowe: La Parkour
13.00 – 16.00 - taneczne (wykonanie: lubelskie szkoły tańca: Szkoła Tańca Dąbscy,  Szkoła Flamenco, Grupa „Ua Niall”, Szkoła Djalima, Grupa „Ness Club”
16.30 - sportowe: Capoeira Grupo Unicar
17.00 - Fire Show

Shall we dance?
Jesteś ciekaw jak bawią się ludzie w innych krajach?
A może chciałbyś zabłysnąć na parkiecie?
Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiadasz TAK - to znaczy, że nie możesz opuścić wtorkowych pokazów i warsztatów tanecznych!
Proponujemy przygodę z salsą, flamenco, tańcem irlandzkim oraz nowoczesnym. Najlepsi lubelscy tancerze zaprezentują swoje umiejętności, opowiadając w ten sposób o bogactwie innych kultur. Atrakcją dnia będzie pokaz najstarszego pląsu w historii świata - arabskiego tańca brzucha… Zapraszamy…

A czy wiesz czym są Capoeira i La Parkour?
Sztuka walki, taniec, filozofia, a może sport? - trudno jest je jednoznacznie sklasyfikować.
Pochodząca z Brazylii Capoeira to akrobatyczna sztuka walki wykonywana w rytmach muzyki… La Parkour natomiast to bieg po określonym odcinku drogi. Nie ważne są tu przeszkody, – gdy się pojawiają należy je przeskoczyć… nawet, jeśli są to domy lub wieżowce…

Te dyscypliny zdobywają coraz więcej zwolenników. Chcemy abyś poznał je i TY!

17.00 Nowa Aula KUL: JAPKO – Jednodniowy Akademicki Przegląd Kabaretów Ogólnopolskich
bilety: 3/5zł

W tym roku po raz pierwszy (i na pewno nie ostatni) przedstawiamy JAPKO – Jednodniowy Akademicki Przegląd Kabaretów Ogólnopolskich. Jest to zupełnie nowa inicjatywa, której założeniem jest promowanie perspektywicznych amatorskich kabaretów. Kilka „wesołych kompanii” zaprezentuje swoją twórczość mając za zadanie zapewnić jak najwięcej śmiechu publiczności i jurorom. W tym roku rywalizować ze sobą będą kabarety: PoMimochodem, C'est la vie, MIMIKA, Teatr MMS, Z Konopi (Kielce) i Smalbiznes (Białystok). Krytycznym okiem „rzucą” natomiast Andrzej Mierzejewski, z kabaretu SMILE , Józef Szopiński, z Radia Lublin oraz przedstawiciel studentów. Zwycięzcy otrzymają "złote japko", nagrodę pieniężną oraz zostaną zaproszeni do występu podczas głównego Kabaretonu KULTURALIÓW. Dodatkowo nagrodzeni zostaną wykonawcy najlepszego skeczu oraz „ulubieńcy” publiczności, a całość zakończy się występem kabaretu Smile.

Mamy nadzieje, że JAPKO w niedługim czasie będzie stałą imprezą dla najlepiej zapowiadających się amatorskich kabaretów w Polsce. Poprzez Przegląd pragniemy promować aktywność i kreatywność studencką, a także dać szansę naszym kolegom by zaistnieli na kabaretowej scenie.

20.00 Klub Graffiti: koncert muzyki reggae – Natural Dread Killaz i Masala
bilety: 5/10 zł

Masz ochotę na coś egzotycznego? Nie ma sprawy…jamajskie rytmy w klubie Graffiti zapewniają zespoły dwa niesamowite zespoły…

Jesteśmy jak nuty na pięciolinii,
Razem czy osobno zawsze dobrze brzmimy.”
Tak właśnie jest z wrocławskim zespołem NATURAL DREAD KILLAZ, który rozpocznie wtorkowy wieczór. Ich muzyka to głównie połączenie reggae, dancehall, ragga i hip-hopu, ale niektóre ich kawałki zawierają również elementy r’n’b i soulu. Energia, żywiołowość i rytmiczność – to główne cechy ich utworów. Mówi się, że NATURA DREAD KILLAZ potrafią rozgrzać parkiety do czerwoności… przyjdź do Graffiti i sprawdź czy to prawda… 

„Chociaż dla wielu to skandal jest
Od Tarnobrzegu po Bangladesz
Muzyka ragga i banghra też
Wyznacza tu nowy standard, wiesz ?”
A teraz także na KULu…
MASALA to kolektyw muzyczny wykonujący muzykę ragga z orientalnymi elementami bhangry. Pomysł, by założyć zespół tworzący właśnie taką muzykę narodził się podczas jednego ze spotkań promujących książkę Maxa Cegielskiego pt. Masala. Pisarz zaprezentował wówczas taneczną muzykę pochodzącą z Indii. Skład zespołu zmienia się dynamicznie i często zdarza się, że na kolejnych koncertach gra niemal zupełnie inny zestaw ludzi. Wokalistą głównym na koncertach jest Mc Duże Pe, a zespół ma już w swym dorobku trzy płyty: Long play (2004), Across the Wilderness (2005) oraz Obywatele IV Świata (2007).
MASALA nie zajmuje się wyłącznie tworzeniem muzyki – angażuje się również w działalność społeczną, wspiera organizacje „Nigdy więcej” i Kampanie „Muzyka przeciwko Rasizmowi”.
Graffiti czeka…

Środa – 16 maja
14.00 – 18.00 Parking KUL: TUNING SHOW
wstęp wolny

Fani samochodów przybywajcie!!!

Tuning to dla wielu osób to nie tylko różne modyfikacje wprowadzane w samochodach dla poprawienia ich parametrów technicznych, ale także swego rodzaju sztuka. W tym roku po raz pierwszy pragniemy zaprezentować mieszkańcom i żakom Lublina ten rodzaj ”samochodowego artyzmu”. W środowe popołudnie na parkingu KUL pojawi się 30 unikalnych pojazdów różnych marek. Hitami pokazu będą:
• Mitsubishi Carisma (1.8 GDI, Body Kit, System Audio)
• Toyota Supra (silnik 1400km, Body Kit) – samochód typowo wyścigowy
• Honda-model integra type – R (silnik B18C6, dwie sprężarki, układ wydechowy supersprint, Body Kit: carbon maska, klapa lamina, car audio firmy VTEC, 5,5 do 100) - zdobywca 3 miejsca w mistrzostwach Polski na ¼ mili -  Poznań 2005.
Zobaczyć będzie można również: dwie Hondy Clivic o brokatowym lakierze, posiadające ekrany LCD oraz zabudowane bagażniki pod car audio; Volksvagena Golfa IV z ręcznie wykonanym pełnym Body Kitem; pełnie ospoilerowanego Seata Leona oraz Nissana – 100xs. Podczas pokazu będzie trwała prezentacja młodych Dj hip-hopowych.

16.00 Park Saski: koncert zespołów Naiv, Symphony , Muzyka Końca Lata, Sofa, Happysad
bilety: 5/10zł

W środę „kulturaliową” zapraszamy do muszli koncertowej w Parku Saskim. Będzie to wyjątkowo barwny koncert podczas którego rozbrzmiewać będzie muzyka reggae, rock, punk, blues, jazz, a nawet country. Nasi goście nie boją się szukać własnej drogi w świecie muzyki. Lubią eksperymentować i łączyć style, które z pozoru nie pasują do siebie. Wyniki ich twórczości zaskakują publiczność w całej Polsce. Teraz czas na Lublin…
Wystąpią:

Muzyka Końca Lata, czyli mnóstwo pozytywnych wibracji.
To muzyka, jak mówią członkowie zespołu, na uczczenie każdej, nawet najmniejszej historii naszego życia. Muzycznie zespół przedstawia się bardzo rozmaicie: są tu i rock’n’rolle i bigbity, country ballady i meksykańskie ska, a także chińskie reggae. MKL powstał w 2002 roku w pokoju niejakiego „Zmywaka”, obecnie wokalisty zespołu. W swym mają już płytę pt.: „Jedno wesele, dwa pogrzeby”, a jeden z ich utworów znalazł się na liście przebojów Trójki.

Naiv, czyli energia, zadziorność i surowość.
Naiv to młody  warszawski zespół, który gra muzykę punkrockową. Jest laureatem konkursu „Bislista”  organizowanego przez BIS Polskie Radio. Niedawno na rynku ukazała się ich pierwsza płyta. Naiv śpiewa o miłości i Bogu, ale nie jest zespołem ewangelizacyjnym. Występował  już z takimi gwiazdami jak: Armia, Hej, KSU czy Happysad.

Sofa, czyli  zderzenie hip-hopu z neo soulem, r’n’b i neo jazzem.
Grupa powstała w styczniu 2006 roku i jest tworzona przez 6 młodych muzyków, w tym aż troje to wokaliści. Zespół jest związany z wytwórnią Kayax.

Symphony, czyli klawisze i gitary grające w efektownych rytmach.
Zespół, wcześniej znany jako Dark Doom oraz Symphony of Despair, powstał w 1995 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. W swej twórczości przeszli od doom metalu do muzyki bardziej dynamicznej, w efekcie stwarzając niepowtarzalny, własny styl.

Zespół Happysad, czyli „rock regresywny” – jak mówią o swojej muzyce członkowie zespołu. Tak na prawdę jest to połączenie muzyki rockowej, punkowej, ragga, reggae i ska. Zespól powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, i od początku istnienia odnosi sukcesy. Utwór „Zanim pójdę” spędził 33 tygodnie na trójkowej liście przebojów Marka Niedźwieckiego, a druga płyta została uznana przez miesięcznik Teraz Rock, za jedną z najlepszych w 2005 roku. Dyskografia zespołu to już 2 płyty:„Wszystko Jedno” z 2004 r. oraz „Podróże z i pod prąd” z 2005 r., a także singiel „Nostress / Łydka” 2006 r.
Happysad już kilkakrotnie odwiedził nasze miasto. Każdy koncert budził duże zainteresowanie i zapewniał niesamowitą zabawę. Tym razem nie będzie inaczej!

20.00 Klub MC’: impreza z muzyką techno i house, grają: Peter Fern, Lukash Andego, Edd, Martin Shaft, Seb Andre, Keta, Chris Reeve, Peter Spectre aka Widmo, Acid Tom i Diana D’Rouze, wjazd: 5 zł

Środowy wieczór to pierwsza z trzech super imprez w klubie MC’!!!
Jak inauguracja to inauguracja: zaczynamy nocne szaleństwa z najlepszymi polskimi DJ’ami! Peter Fern, Martin Shaft, Edd, Lukasz Andego, Seb Andre, Keta, Chris Reeve, Peter Spectre, Acid Tom i największa z nich: Diana d’Rouze!!!

Diana, czyli Katarzyna Kretek gra od 1997 roku. Kunsztu dj’skiego uczyła się w Amsterdamie. Tam też zadebiutowała występami w klubach Roxy i Sinners in Heaven. Po pewnym czasie wyjechała na Ibizę by tam kontynuować swoją przygodę z gramofonami. Szybko stała się gwiazdą w najlepszych klubach na wyspie, m.in. Pacha Zenith i Amnestii. Wróciła jednak do Polski i założyła w Poznaniu agencję artystyczną organizującą cykliczne imprezy, na których pojawiali się zagraniczni Dj. Diana bardzo szybko stała się jedną z najlepszych i najbardziej popularnych Dj’ów w kraju. Jest nieodłączną częścią polskiej kultury klubowej. Reprezentuje Polskę na arenach międzynarodowych w Czechach, Chorwacji, Węgrzech, Holandii i Hiszpanii. Jest rezydentką imprez Mayday i żaden poważniejszy festiwal techniczny w Polsce, jak chociażby Creamfields, nie może się odbyć bez jej udziału. Diana grała z takimi sławami jak: Paul van Dyk, Sven Vath, Carl Cox, Westbam, Chris Liebing, Marco Bailey, Rush, Robert Miles, Marco Lenzi, Marco Nasty i wieloma innymi. Razem z Angelomike należy do agencji Sentence i grała już praktycznie we wszystkich klubach w Polsce. Jej styl to niebanalna mieszanka pumping techno i tribal, i coraz częściej progressive. Tworzy  niezwykle energetyczną muzykę, która wprawia jej publiczność w wyśmienity humor i porywa do tańca. Piękna, zmysłowa, uwodzicielska i diabelsko utalentowana – tak można w skrócie opisać Dianę D’Rouze.

Ta impreza to prawdziwa uczta dla wielbicieli muzyki techno i house! To gratka dla tych, którzy kochają świetną zabawę!!! Czekamy w MC’!!! Taka impreza nie zdarza się codziennie!!!

Czwartek – 17 maja
12.00 – 16.00 Gmach Główny KUL:
          - pokazy i warsztaty pantomimy
          - wizyta clownów i szczudlarzy
          - wystawa prac Andrzeja Mleczko

Śmiech, frajda, zdumienie, fascynacja – to skojarzenia każdego z nas, gdy mowa o cyrku. W czwartkowe popołudnie proponujemy zarówno szalonym dowcipnisiom, jak i poważnym dorosłym powrót do tych dziecięcych odczuć. KUL zostanie opanowany przez clownów, szczudlarzy i mimów… Znów będą nas bawić i rozśmieszać, a niektórzy zdradzą nam nawet sekrety swego fachu…i znowu poczujemy smak waty cukrowej...
By czwartek był jeszcze bardziej uśmiechnięty, udekorujemy KUL 120 pracami Andrzeja Mleczko. Jego rysunki znamy wszyscy. Widzieliśmy je w takich czasopismach jak Polityka, Przekrój, Miesięcznik Literacki, Projekt czy Solidarność. Za granicą “widziano” go w: Pardon, Graphis, Graphic Design, New York Times, i Frankfurter Rundschau. Andrzej Mleczko zajmuje się rysunkiem, malarstwem, ilustracją książkową, grafiką reklamową i scenografią. Efektem jego pracy jest kilkadziesiąt albumów i książek poświęconych jego twórczości oraz niezliczone nagrody i wyróżnienia.

19.00 Nowa Aula KUL: Kabareton w wykonaniu: Zwycięzcy JAPKO, Grupy MoCarta i Kabaretu Moralnego Niepokoju
          bilety: 10/20zł

Taki Kabareton widzieliśmy do tej pory tylko w telewizji…

Poważna muzyka w niepoważnej wersji,
niecodzienne interpretacje codziennych sytuacji,
rechotliwy i zaraźliwy śmiech na dostojnych salach koncertowych…
To właśnie Grupa MoCarta!
Ten niepowtarzalny kwartet smyczkowy utworzyło czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Artur Renion. Wspólną działalność rozpoczęli w 1995 roku. Ich pierwszy występ nastąpił podczas  XIII Przeglądu Kabaretów „PaKa97”. Grupa MoCarta zawsze zapewnia naprawdę dobrą zabawę;)

„- Jak po imprezie u Bogdana? fajnie było nie?
telewizora szkoda. naprawić się nie da, 8 piętro było.”
Takie imprezy urządza właśnie Kabaret Moralnego Niepokoju.
Żeby dobrze o nich napisać musielibyśmy ścieśniać jak w kultowym skeczu Krzyżówka, bo o tym Kabarecie w jednym zdaniu powiedzieć się nie da! Oni śmieją się na wywiadówce, podczas wizyty księdza, a nawet w galerii; potrafią zorganizować szałową imprezę u Bogdana oraz nauczyć wyrywania „lachonów”.
Śmiech pani Pakosińskiej i żart sceniczny panów: Górskiego, Borkowskiego, Cieślaka i Zbieca bawią od lat. Kabaret pochodzi z Warszawy, powstał w 1993 roku, ale jego twórcy co by się odmłodzić za datę podają 1996. Kabaret twórczością nawiązuje do Kabaretu starszych Panów, kabaretu Potem czy Stanisława Tyma. Dzięki temu prezentują humor na najwyższym poziomie.
Na spotkanie z tym kabaretem namawiać nie musimy! Do zobaczenia w czwartkowy wieczór!

21.00 Klub MC’: „Wieś Party” i impreza z DJ: Acid Tom, Heat Higher i Peter Spectre
wjazd: 5 zł

Wprawieni w wyśmienity nastrój „kolektywnie” ruszamy z KULu do MC’!
Druga impreza – dwie zabawy!
Sala 1 – Jesteś szalona? Lubisz chłopa z Mazur? Kochasz wolność?
Nie ma się co ukrywać!!! Zabawa w rytmach naszych „narodowych” szlagierów to, nie oszukujmy się, NAJLEPSZA zabawa!!! Nie walcz ze sobą… tego wieczoru wszyscy będziemy obciachowi…;) 
Sala 2 – jeszcze nie zapomniałeś wczorajszej imprezy i szumi Ci w uszach muzyka techno i house? Marzysz o powtórce z rozrywki? Nie ma sprawy!!! Tym razem swoje świetne kawałki zagrają Acid Tom, Heat Higher i Peter Spectre! 

Piątek – 18 maja
???12.15 Kościół Akademicki: Msza Św. w intencji szybkiej kanonizacji Jana Pawła II???
13.15: Sala ...: wystawa zdjęć Jana Pawła II i recytacja twórczości Karola Wojtyły
??.00 Stara Aula: pokaz „Tryptyku Rzymskiego”

18 maja to 87. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. W ten dzień pragniemy przypomnieć i przybliżyć Jego postać studentom i mieszkańcom Lublina. Podczas Mszy Św. o 12.15 będziemy modlić się i szybką kanonizację naszego wielkiego Rodaka.] Później zapraszamy do wysłuchania poezji napisanej przez Karola Wojtyłę, do przyjrzenia się zdjęciom z Jego życia oraz obejrzenia „Tryptyku Rzymskiego” – ekranizacji niezwykłego dzieła, które stało się wydarzeniem religijnym i kulturowym od momentu publikacji. Poemat to rozważania o stworzeniu, przemijaniu i pięknie człowieka i świata, to również przypomnienie historii Abrahama ofiarującego swego syna. Filmowy „Tryptyk” to animowane sceny, komputerowo przetwarzane pejzaże i freski Kaplicy Sykstyńskiej… w tle nastrojowa muzyka i narracja Krzysztofa Kolbergera…

20.00 Filharmonia Lubelska: Koncert Symfoniczny
bilety: 20zł

W tym roku uwieńczeniem KULTURALIÓW będzie koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej. Będzie to niby podróż przez wieki muzyki: począwszy od trudnego do wykonania koncertu potrójnego C-dur na fortepian, skrzypce i wiolonczelę op. 56 Ludwiga van Beethovena, a skończywszy na IV Symfonii e-moll op. 98 Johannesa Brahmsa. 
Ludwig van Beethoven postawił przed wykonawcami „koncertu potrójnego…” dość trudne zadanie i dlatego bardzo rzadko udaje się usłyszeć ten utwór na salach koncertowych. Będziemy więc świadkami niecodziennego wydarzenia. W Filharmonii Lubelskiej zagrają niezwykle utalentowani muzycy, na co dzień wykładający na Akademii Muzycznej w Katowicach: Szymon Krzeszowiec (skrzypce), Piotr Janosik (wiolonczela) i Wojciech Świtała (fortepian).
IV Symfonia…, dzieło Johannesa Brahmsa, niemieckiego kompozytora, pianisty i dyrygenta, wprawi lubelską publiczność w nieco melancholijny nastrój. Koncert poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki – laureat i finalista konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, doceniony  przez akademie muzyczne i koneserów muzyki.
Serdecznie zapraszamy do spotkania z wielką i wspaniała Kulturą, z muzyką stworzoną przez najwybitniejszych muzyków świata…

21.00 Klub MC’: grają: Joyrider, Heat Higher i Peter Spectre
wjazd: 5zł

Wszystko co dobre szybko się kończy… KULTURALIA zakończymy fantastyczną zabawą w Klubie MC’… ostatnia impreza upłynie w rytmach muzyki miksowanej przez Joyridera, Heat Highera i Petera Spectre. Tego finału długo nie zapomnimy… Do zobaczenia za rok…
 
Polityka Prywatności