Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Serwis Knajpowo Lublin - dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin


Zapraszamy do nowego serwisu
Organizacje Studenckie
 

Chór Akademii Medycznej w Lublinie

ul. Dr Witolda Chodźki, tel. 532-67-39
20-093 Lublin

 Akademicki Chór Akademii Medycznej im. Prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie powstał w 1973 r. i działał nieprzerwanie do 1990 r. po czym zakończył swą działalność.
     Po trzech latach przerwy został reaktywowany przez Monikę Mielko - dyrygentkę i doktora Wojciecha Remiszewskiego - opiekuna zespołu z ramienia Uczelni.
     Chór w większości tworzą studenci i pracownicy wszystkich wydziałów Akademii Medycznej oraz grupa zapaleńców z innych lubelskich uczelni. Sukcesy, które chór coraz częściej odnosi są, rzecz jasna, bardzo miłym dodatkiem.
     Wielkim wydarzeniem było zdobycie Srebrnego Dyplomu na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Riva del Garda (Włochy) w 1996 r. W 1999 r. zaś chór stał się niejako specjalistą od zdobywania II nagród na prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach: Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki - Myślenice '99, Międzynarodowe Spotkania Chóralne - Chełm '99 - tu również Nagroda za Specjalne Wartości Artystyczne i wreszcie: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej -Rumia'99.

 
Polityka Prywatności