NEWSY Lublin
i lubelskie

Studenci wszystkich uczelni wyższych w Lublinie solidaryzują się z tragicznie zmarłą delegacją Polaków pod Smoleńskiem, na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim, Jego Małżonką, organizują marsz żałobny i Mszę, którą poprowadzi abp Józef Życiński.
Studenckie Koło Naukowe Prawników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Doskonalenie procesów tworzenia prawa w Polsce".
W dniach 13-16 kwietnia br. Studenci Legii Akademickiej KUL będą pełnić wartę w Pałacu Prezydenckim przy trumnach Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Jego Małżonki.
Firmy Enzo i Mint Media przy współpracy z Kołem Naukowym ZiM UMCS zapraszają na cykliczne spotkania dotyczące marketingu internetowego. Spotkania w formie prezentacji i warsztatów będą odbywać się regularnie i jeżeli projekt spotka się z zainteresowaniem uczestników, będzie kontynuowany również po przerwie wakacyjnej. Organizatorzy zapewniają, że takiej wiedzy nie znajdziecie na studiach!
UMCS otrzymał od Urzędu Patentowego RP świadectwa ochronne na dwa znaki towarowe: słowno-graficzny – logo i samo oznaczenie słowne – „UMCS”.
Archiwum Uniwersyteckie KUL w ramach obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zaprasza na wystawę pt. Pracownicy, absolwenci i studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zamordowani przez NKWD w Katyniu, Miednoje i Charkowie w 1940 roku.
Kolegium Licencjackie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Białej Podlaskiej zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 kwietnia 2010 r. w godz. od 9:30 do 13:00 – ul. Piłsudskiego 24.
Informujemy, że konkurs na stanowisko kierownika Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” wygrała Pani Ewa Jabłońska.
Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów we współpracy z organizacjami studenckimi zamierza nakręcić LipDuB, czyli teledysk, w którym wystąpią amatorzy z oryginalnym podkładem muzycznym
w tle.
Mamy przyjemność poinformować, że w przyszłym tygodniu Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będzie gościł młodzież z Ukrainy, która przyjedzie do Lublina by zapoznać się z programem „Study in Poland”. Projekt powstał we współpracy z Fundacją „Perspektywy”. Jest skierowany do uczniów z zagranicy, a jego główny cel to zachęcenie młodych ludzi do studiowania w Polsce.
Mamy przyjemność poinformować, iż w dziś (czwartek 1 kwietnia 2010) odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej a Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.
Kończysz niedługo studia i zaczynasz powoli rozglądać się za pracą? A może dopiero niedawno wkroczyłeś w grono studenckiej braci i chcesz zaskoczyć znajomych niecodziennymi pomysłami? Nieważne na którym jesteś roku i co studiujesz - projekt skierowany jest właśnie do Ciebie!
W dniach 14-15 kwietnia br. na zaproszenie Katedry Historii Starożytnej przyjedzie na KUL Kurt Raaflaub, profesor historii w Brown University (Providence, Rh.I., USA).
Jeśli chcesz się dowiedzieć kim jest aktuariusz, gdzie może pracować, jakie umiejętności powinien posiadać i czy Ty też mógłbyś zostać aktuariuszem, przyjdź na spotkanie z dr Konradem Szusterem z Actuarial and Insurance Solutions.
Członkowie samorządów studenckich, zrzeszeń i kół naukowych z całej Polski przyjadą do Lublina, by poznać nowoczesne metody zarządzania organizacjami i dowiedzieć się jak skutecznie je promować. Konferencja potrwa do 28 marca.
Na początku marca tego roku podpisane zostało porozumienie pomiędzy Politechniką Lubelską a Uniwersytetem Medycznym w Lublinie dotyczące prowadzenia wspólnego kierunku studiów - inżynieria biomedyczna.
Studenci Wydziału Prawa,Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zapraszają na konferencję naukową pt. Zarządzanie zasobami ludzkimi w nowoczesnej gospodarce, która odbędzie się 27 marca 2010 r. w Collegium Iuridicum, w sali CI-300 (ul. Spokojna 1).
Egzaminy odbędą się w okresie 1-10 czerwca a zapisy potrwają do końca marca. Zapraszamy do Centrów Egzaminacyjnych LCCI IQ w Lublinie. Certyfikaty LCCI International Qualifications określane są na całym świecie jako „Paszporty do zatrudnienia”.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wybuduje w Lublinie nowy gmach dla Instytutu Biotechnologii. Inwestycja powstanie dzięki pozyskaniu środków z funduszy Unii Europejskiej.
Badania nad erozją wąwozową mają oprócz poznawczego (naukowego), znaczący aspekt praktyczny. Rozwój wąwozów stanowi zagrożenie dla rolnictwa, infrastruktury osadniczej i komunikacyjnej, zwiększa również zagrożenie powodziami lokalnymi. Podczas dwóch dni obrad prezentowanych będzie blisko 70 wystąpień w dotyczących naturalnych i antropogenicznych uwarunkowań erozji wąwozowej, metod jej badania oraz sposobom zapobiegania negatywnym skutkom.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności