Serwis Noclegowo Lublin - dział turystyka Studencki Informator Regionalny - Lublin

Kemping Zielona Dolina

Żyrzyn 24-103
Kośmin 7
tel. 601716260
fax.

Kemping „Zielona Dolina” znajduje się w Kośminie nad Wieprzem w północno-zachodniej Lubelszczyźnie. To tylko 100 km z Warszawy i 60 km z Lublina. Kemping znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wieprz, w jej malowniczym zakolu. Obok niego działa przystań z pomostem dla kajakarzy oraz wypożyczalnia kajaków i kijków do nordic-walking.

Na kempingu znajdziesz: pole namiotowe, stanowiska z przyłączami elektrycznymi dla kamperów, nowoczesne sanitariaty i prysznice z ciepła wodą, stanowiska do zmywania naczyń i punkt poboru wody do picia, pomieszczenie recepcyjne z punktem informacji turystycznej, miejsce rekreacyjne z drewnianymi wiatami wyposażonymi w stoły i ławy do siedzenia, przystań z pomostem dla kajakarzy i stojaki na kajaki, a obok plac zabaw dla dzieci, siłownia, boisko i sklepik z produktami lokalnymi.

To wymarzone miejsce, gdzie można rozpoczynać lub kończyć spływy kajakowe, spacery i marsze nordic walking, wyprawy rowerowe, wycieczki ornitologiczne czy przejażdżki konne.

Tutaj piękno natury przenika się z ciekawą historią miejscowości i okolic. W tym miejscu znajduje się Obszar Chronionego Krajobrazu „Pradolina Wieprza” a część dorzecza tzw. „Dolny Wieprz” objęta jest programem Natura 2000. W sąsiedztwie kempingu można zwiedzić zabytkowy dwór Kossaków – miejsce urodzin Zofii Kossak, wybitnej polskiej pisarki.

W promieniu kilkunastu kilometrów od kempingu szlaki turystyczne poprowadzą Cię do wielu ciekawych miejscowości i atrakcji turystycznych, m.in. Puławy - polskie Aeny, zabytkowa twierdza w Dęblinie, kościół obronny i Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu, izba tradycji i wiele innych atrakcji. Stąd też jest niedaleko do Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisła i Nałęczowa.


INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
WSPA_online_220.png
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura SGGW - Marcin Sońta, WNZ Zootechnika
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 8
 
Polityka Prywatności