NEWSY Lublin
i lubelskie

Technik organizacji reklamy czy technik organizacji usług gastronomicznych? A może technik masażysta? Szkoła policealna dwuletnia czy roczna? Gimnazjum czy liceum? Tylko Centrum Nauki i Biznesu oferuje Tobie tak szeroki wybór dalszej edukacji.
Chcesz by wpisowe kosztowało Cię 0zł? Jeśli tak, zapisz się na jeden z atrakcyjnych kierunków z oferty szkół policealnych TEB Edukacja i skorzystaj z aktualnej promocji WPISOWE 0zł!
Jeżeli lubisz śpiewać, poznawać nowych ludzi i podróżować zostań Chórzystą UMCS! Nie musisz mieć przygotowania muzycznego!
Studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej mają szansę wziąć udział w kursie "Tworzenie przekazu medialnego i PR-owskiego". Cel szkolenia to utrwalenie praktycznych umiejętności tworzenia przekazu medialnego i PR-owskiego.
Uniwersytet Przyrodniczy uruchomił dwie nowe usługi www z myślą o osobach niedowidzących. Są to system odczytujący treść na stronie oraz wersja kolorystyczna o wysokim kontraście. UP to pierwszą uczelnią w Lublinie mogąca poszczycić się tego typu rozwiązaniami.
Katedra Filozofii Religii zaprasza na VI Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu Filozofować w kontekście teologii pt. Apologia religii. Sympozjum odbędzie się na KUL-u w dniach 28-29 września br. (sala 208 Gmachu Głównego KUL, Al. Racławickie 14).
Katedra Fizyki Teoretycznej UMCS wspólnie z Institute Pluridisciplinaire Hubert Curien i Universite de Strasbourg oraz Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego organizuje w dniach 22-26 września w Kazimierzu Dolnym międzynarodową konferencję: 17th Nuclear Physics Workshop.
Prof. dr hab. Andrzejowi Waksmundzkiemu, twórcy Lubelskiej Szkoły Chromatografii, pionierowi w dziedzinie technologii światłowodów będzie poświęcone seminarium, które odbędzie się w dniach 1-2 października w Lublinie.
Pionier chemicznej ochrony warzyw przed chwastami w Polsce, przewodniczący Komitetu Nauk Ogrodniczych PAN - prof. dr hab. Andrzej Libik otrzymał 17 września doktorat honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego (UP) w Lublinie. Uczony jest pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego (UR) w Krakowie. Jego najważniejsze osiągnięcia naukowe są efektem wieloletnich, interdyscyplinarnych badań nad dokarmianiem roślin dwutlenkiem węgla.
Zakład Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS zaprasza w roku akademickim 2010/11 na dwuletnią specjalizację na studiach stacjonarnych I-go stopnia (semestry 4-6)
Zapraszamy na obchody Jubileuszu 40–lecia Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, które rozpoczną się dnia 22 września 2010 r. Mszą Św. w Kościele Akademickim o godzinie 900, natomiast o godzinie 1000 w Centrum Kongresowym UP w Lublinie rozpoczną się wystąpienia okolicznościowe.
Akademickie Centrum Językowe działające w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL mieści się w samym sercu Lublina. Już od wielu lat prowadzi naukę języków obcych w ramach dodatkowych kursów otwartych stale wzbogacając swoją ofertę.
Ponad 800 wykładów, pokazów, eksperymentów naukowych czeka na uczestników VII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Impreza, której w tym roku towarzyszy hasło "Nauka przygodą życia", odbędzie się między 18 a 24 września.
Wydział Filozofii KUL oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS zapraszają na odbywającą się w ramach VII Lubelskiego Festiwalu Nauki dwudniową Międzyuczelnianą Debatę Filozoficzną pt. Naukowy a religijny obraz świata. W otwartej dyskusji wezmą udział wybitni specjaliści, filozofowie i znawcy problematyki.
Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, Instytut Filologii Polskiej UMCS w Lublinie, Komisja Etnolingwistyczna przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów, Komisja Etnolingwistyczna Komitetu Językoznawstwa PAN organizują V Konferencję w ramach konwersatorium EUROJOS na temat „Wartości w językowo-kulturowym obrazie świata” Słowian i ich sąsiadów: Lublin, 23–25 września 2010.
Akademickie Radio Centrum poszukuje wolontariuszy, którzy chcą poznać fascynujący świat radia!
Wczoraj (6 września) w Trybunale Koronnym w Lublinie rozpoczęła się współorganizowana przez KUL międzynarodowa konferencja pt. Ochrona dziedzictwa kulturowego i materialnego pogranicza. Potrwa ona do 8 września.
Zakład Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Instytut Filologii Romańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wraz z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego informują o organizowanej konferencji nt. Niezwykły uczeń – indywidualne potrzeby edukacyjne w nauce języków obcych, która odbywa się w dniach 6-8 września 2010 r. w Lublinie.
Dnia 27 sierpnia 2010 r. podpisana została umowa o finansowanie projektu pn. "Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury - rozbudowa i wyposażenie kompleksu dydaktyczno-naukowego Politechniki Lubelskiej dla kierunku architektura i urbanistyka".
Punkt Informacyjno – Konsultacyjny dla Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej planuje poszerzyć swoją ofertę o nowe formy wsparcia dla studentów niepełnosprawnych. Prosimy o szybki kontakt.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności