12 marca 2014 (środa), godz. 18:00
(Archiwum)

Cykl koncertów „Jazz i piosenka"

Jazz i piosenka
Jazz i piosenka
kategoria: koncerty

Ewa Demarczyk to jedna z najbardziej charyzmatycznych i jednocześnie tajemniczych postaci polskiej piosenki. Nazywana jest Czarnym Aniołem polskiej piosenki, a śpiewane przez nią utwory do dziś inspirują wielu artystów. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS zapraszają w dniu 12 marca o godz. 18.00 do Filii nr 2 MBP na koncert piosenek Ewy Demarczyk, inaugurujący cykl "Jazz i Piosenka".

Jest to nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej, w którym będzie można usłyszeć najnowsze nurty muzyki rozrywkowej, poezji śpiewanej i jazzu. Skierowany zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje artystki, takie, jak: "Karuzela z Madonnami" czy "Na moście w Avignion". Zaprezentują je studenci z Wydziału Artystycznego UMCS. O akompaniament zadba dr Marek Stefankiewicz. Koordynatorem projektu jest prof. Zofia Bernatowicz kierująca Zakładem Muzyki Rozrywkowej Wydziału Artystycznego UMCS.

 

Artyści zaprezentują głównie nurt jazzu oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.


Zaśpiewają:

Aleksandra Oberda – "Grande Valse Brillante"
Agnieszka Ozon – "Wiersze Baczyńskiego"Natalia Nejman – "Rebeka"
Julia Darowska – "Tomaszów"
Paulina Mazepa – "Jaki smieszny"
Paulina Kalińska – "Karuzela z Madonnami"
Katarzyna Mietelska – "Pocałunki"
Dominika Tomkowska – "Deszcze"Katarzyna Maziarczyk – "Imię twe"
Monika Wojcikowska – "Na moście w Avignon"
Kinga Nadłonek – "Groszki i róże"

 

Już wkrótce kolejne koncerty poświęcone różnym nurtom muzyki rozrywkowej.

Wstęp wolny.


opublikowano: 2014-03-06
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Lublinie i okolicy
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 16:00
Mikołajki w Filharmonii | Dziadek do orzechów
6 grudnia 2025 (sobota), godz. 20:00
T.LOVE | Lublin | Trasa koncertowa "I Love You"
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 11:00
Mikołajki w Filharmonii | Dziadek do orzechów
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 12:00
Zwiedzanie Teatru z Anną Nowak
12 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Koncert Bożonarodzeniowy
13 grudnia 2025 (sobota), godz. 20:00
ŁĄKI ŁAN | LUBLIN | ZGRZYT
14 grudnia 2025 (niedziela), godz. 17:00
Lublin Rap Festiwal
14 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:00
Kabaret Paranienormalni: Ostre Cięcie | Puławy
14 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:00
WaluśKraksaKryzys 2025 | Lublin
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Koncert świąteczny | Najpiękniejsze polskie kolędy
Polityka Prywatności