2016-06-04

Ze Świdnika do Lublina, czyli 4. PKO Półmaraton Solidarności z PKO Bankiem Polskim

PKO Bank Polski po raz kolejny sponsorem tytularnym PKO Półmaratonu Solidarności. Bieg wystartuje w sobotę 4 czerwca o godz. 10.00. Trasa prowadzi przez Świdnik i Lublin. Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna „biegnę dla Stasia”.

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym 4. PKO Półmaratonu Solidarności. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się na trasie łączącej Świdnik i Lublin, a także wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz 6-letniego Stasia.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Biegajmy razem”, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. W ramach tej inicjatywy Bank wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle: „Warszawska Triada Biegowa” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), PKO Grand Prix Gdyni czy PKO Rzeszów Biega oraz wiele innych, lokalnych zawodów.

W tym roku Bank został po raz kolejny sponsorem tytularnym PKO Półmaratonu Solidarności. Bieg upamiętnia rocznicę strajków „Lubelskiego Lipca 1980“ oraz powstania NSZZ Solidarność. – PKO Bank Polski wspiera imprezy biegowe z historią w tle, takie jak Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć“ czy właśnie PKO Półmaraton Solidarności. Jesteśmy partnerem tego wydarzenia już po raz trzeci. Bieg po Wyżynie Lubelskiej jest dużym wyzwaniem, dlatego tym bardziej zachęcam do kibicowania uczestnikom – mówi Jan Karwański, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Lublinie.

Bieg wystartuje 4 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 z Portu Lotniczego „Lublin“ przy ul. Króla Jana III Sobieskiego w Świdniku. Na linię startu zawodnicy pojadą z Lublina pociągiem. Trasa biegu została wytyczona na szlaku drogowym i centrach dwóch miast Lubelszczyzny. Meta znajduje się w Lublinie w Alejach Zygmuntowskich.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez PKO Bank Polski wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział w 4. PKO Półmaratonie Solidarności będzie można wesprzeć 6-letniego Stasia. Chłopiec cierpi na zwyrodnienie wielostawowe – ma uszkodzone kolana w wyniku sepsy noworodkowej. Szansą na jego samodzielne chodzenie jest operacja w klinice w Niemczech oraz ortezy, na które zbierane są pieniądze. Staś jest podopiecznym Fundacji Mam serce. Zaangażowanie zawodników, którzy dotrą do mety z kartką na koszulce „biegnę dla Stasia”, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będą do odbioru na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów na Stadionie MOSiR w Lublinie – w piątek 3 czerwca w godz. 10.00-20.00 oraz w sobotę 4 czerwca w godz. 6.00-8.00.

W trakcie 3. PKO Półmaratonu Solidarności w 2015 r. pobiegło 532 zawodników, z czego prawie 200 osób na rzecz 15-letniej Wiktorii, która od urodzenia cierpi na wrodzoną sztywność stawów – artrogrypozę. Dziewczynka otrzymała środki na operację rekonstrukcji prawego stawu biodrowego. Od 2013 roku odbyło się 169 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 177 beneficjentów kwotą ponad 2,4 mln zł. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, 19 września 2015 r. pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbył się PKO Bieg Charytatywny. Akcja rozegrała się równocześnie na stadionach 12. miast Polski, również w Lublinie, gdzie 60 drużyn, czyli 300 osób wybiegało 2031 okrążeń. Łącznie uczestnicy biegu w całym kraju pokonali ponad 26 tys. okrążeń. Fundacja mogła dzięki temu przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Biegacze w województwie lubelskim

Jak pokazuje badanie „Zwyczaje biegaczy w Polsce” przeprowadzone w 2015 r. przez agencję badawczą PBS na zlecenie PKO Banku Polskiego, zdecydowana większość biegaczy w województwie lubelskim to osoby, które zajmują się tym sportem nie dłużej niż 5 lat (79%), w tym niemal co trzecia osoba krócej niż rok. Są to biegacze dość aktywni, 53% z nich ćwiczy 2-3 razy w tygodniu, kolejne 19% - częściej. Kiedy biegają? Zazwyczaj wieczorem (69%), a 14% preferuje jogging o poranku. Bieganie to sport całoroczny – 79% badanych biega bez względu na porę roku, 37% nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Wśród osób biegających jedynie w wybranych porach roku najpopularniejszym okresem na to jest wiosna i lato.

Biegacze z województwa lubelskiego zapytani o to, dlaczego biegają, najczęściej wskazywali na pozytywny wpływ tego sportu na zdrowie i kondycję (89%), sylwetkę (58%) czy niwelowanie stresu (35%). Co trzeci badany przyznaje, że biega dlatego, że po prostu to lubi. Wyniki pokazują również, że 15% biegających w Lubelskiem bierze udział w imprezach masowych. 56% biegaczy deklaruje, że uczestniczy w akcjach charytatywnych „biegnę dla...“.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach: 

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem


data ostatniej modyfikacji: 2016-05-19 13:55:05
Komentarze
 
Polityka Prywatności