25-26.04.2017

Profesjonalizacja kreatywności: Kreatywne myślenie - Kreatywne działanie - konferencja w WSPA

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie organizują konferencję dotyczącą kreatywności, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w siedzibie WSPA przy ul. Bursaki 12 w Lublinie. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca.

Organizowana konferencja nie jest typową konferencją, w której większość czasu jest przeznaczona na referaty. Podczas "Profesjonalizacji Kreatywności" uczestnicy będą się przyglądać, jak niektóre osoby zapewniły sobie dostatek finansowy za pomocą kreatywnych pomysłów. Oznacza to, że mając ciekawy pomysł, założyli firmę oraz z powodzeniem i łatwością sprzedają swoje pomysły. Tradycyjnie, jak podczas wielu konferencji, organizatorzy planują blok poświęcony referatom. Uczestnicząc w warsztatach, będzie można doskonalić własny potencjał kreatywny.

W czasie konferencji będzie można wziąć udział w certyfikowanych warsztatach:

  • Wyobrażenia i próby. Drama i wizualizacja - twórcze metody rozwoju osobistego
    Dr Kamila Witerska (AHE w Łodzi)
    Drama i wizualizacja to metody wykorzystujące wyobraźnię i twórcze myślenie. Dzięki tym metodom można osiągnąć różne ważne cele, między innymi umiejętność antycypowania, tworzenia opcji, wielu rozwiązań jednego problemu, ale także, szczególnie dzięki dramie, możliwość odczucia wymyślonych sytuacji, zweryfikowania wyobrażeń z rzeczywistością. Wyobrażenia i próby to kolejne kroki w rozwoju osobistym, swego rodzaju dynamizacja, uruchomienie do kolejnych działań.
  • Wstęp do Design Thinking
    Piotr Skrzypczak (Lubelski Instytut Designu/LPNT S.A.)
    Pojęcie "Design Thinking (DT)" od kilu lat nie schodzi z ust liderów branży projektowania i zarządzania. Przyjrzyjmy się mu bliżej. Spotkanie składać się będzie z trzech części: wprowadzenia zawierającego refleksję historyczną oraz próbę zdefiniowania podstawowych pojęć, przyjrzenia się dobrym przykładom zastosowania tej metody oraz próby przełożenia powyższej wiedzy na praktykę.
  • Grywalizacja w szkolnej ławce
    Dr Grażyna Leśniewska (Uniwersytet Szczeciński), mgr Karina Sokolińska (dyrektor Przedszkola Niepublicznego "Małe Talenty"). Co to jest grywalizacja w szkolnej ławce? Grywalizacja to użycie mechanizmów znanych z gier (planszowych, symulacyjnych, edukacyjnych) do zmiany wiedzy, postaw, zachowań ucznia. To także dobra zabawa podczas tworzenia i grania w te gry. Nie trzeba kupować gotowych gier. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i rozwinąć skrzydła kreatywności.
  • Webwriting 3.0. Jak pisać interesująco i skutecznie
    Dr Anna Fadecka (AHE w Łodzi)
    Warsztat jest praktyczną nauką pisania kreatywnych, skutecznych tekstów. Pokaże, jak czytają internauci i jak napisać tekst, żeby przykuć ich uwagę. Przedstawi, jaką moc mają słowa. Zaprezentuje elementy komunikatu, jego budowę, zasady pisania tekstów pod kątem SEO.

A może już czas na własny, kreatywny biznes?
W ramach konferencji zaplanowane są także wizyty w czołowych lubelskich instytucjach, które wspierają działania kreatywne i wpisują się w markę "Lublin - miasto inspiracji", m.in. w Centrum Spotkania Kultur, Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym SA.

Termin zgłoszenia uczestnictwa w konferencji i uiszczenia opłaty konferencyjnej upływa 31 marca 2017 r.


opublikowano: 2017-03-13
Komentarze
Polityka Prywatności