13 maja 2017 (sobota)
(Archiwum)

Największe firmy informatyczne zagrają dla dzieci z Lublina

Mistrzostwa Lublina Branży IT, fot. Emilia
Mistrzostwa Lublina Branży IT, fot. Emilia Maliborska

Mistrzostwa Lublina Branży IT 2017 w piłkę nożną zbliżają się wielkimi krokami. Drużyny reprezentujące największe firm branży informatyczne w Polsce i Europie zagrają dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Właśnie zakończyła się rejestracja drużyn na charytatywny turniej piłki nożnej Mistrzostwa Lublina Branży IT 2017. Jest to doroczny turniej, w którym występują drużyn reprezentujące globalne firmy z sektora IT, które mają swoje oddziały w Lublinie . Do rywalizacji zgłosiło się 16 zespołów. Swoje reprezentacje wystawiły między innymi takie firmy, jak Britenet, która zatrudnia ponad 300 specjalistów IT i dwa lata z rzędu została wybrana Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce.

Uczestnicy Mistrzostwa przekazali darowizny dla dzieci z ośrodków wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Ofiarowane środki zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów organizacji letniego wypoczynku dla blisko 80 wychowanków. - To dla nas bardzo cenne wsparcie, szczególnie ważne jest to, że firmy dobrze prosperujące, które są przyszłością naszego regionu, chcą wspierać edukację i rozwój młodego pokolenia. - mówi Wacław Czakon, prezes zarządu Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Jest to już trzecia edycja Mistrzostw Lublina Branży IT. W Turnieju w ubiegłym roku uczestniczyło blisko 200 zawodników z 12 firm. Udało się zebrać blisko 18 000 zł, które wsparły działania wychowawcze, prowadzone przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Strona Mistrzostw: http://mistrzostwait.pl/


opublikowano: 2017-03-28
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Lublinie i okolicy
17 marca 2026 (wtorek), godz. 19:00
Kredyt
20 marca 2026 (piątek), godz. 11:00
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
20 marca 2026 (piątek), godz. 19:00
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
20 marca 2026 (piątek), godz. 19:00
Koncert symfoniczny. Moniuszko | Kilar | Rachmaninow
21 marca 2026 (sobota), godz. 13:00
Zwiedzanie Teatru z Anną Nowak
21 marca 2026 (sobota), godz. 16:00
Kochane pieniążki
21 marca 2026 (sobota), godz. 17:00
Stamtąd
21 marca 2026 (sobota), godz. 19:00
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
22 marca 2026 (niedziela), godz. 16:00
Stamtąd
Polityka Prywatności