www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-10-06 19:00

Devarrow i Owen Meany’s Batting Stance | Strefa Innych Brzmień

Po wakacyjnej przerwie Strefa Innych Brzmień powraca z nową energią i wieloma nietuzinkowymi artystami. Na początek zapraszamy na spotkanie z dwoma wyjątkowymi muzykami z Kanady. Devarrow oraz Owen Meany’s Batting Stance to songwriterzy z Nowej Szkocji prezentujący najlepsze tamtejsze tradycje muzyczne. Obaj są też gitarzystami, ale prezentują dwa dość odmienne style, zapraszając nas w podróż do świata zarówno bardzo klimatycznych ballad, jak i mocniejszych kompozycji opartych n

Kiedy: 6 października 2017 – piątek, godz.: 19.00
Gdzie:
 Próba Café, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny
Devarrow to pseudonim artystyczny Grahama Ereaux, piosenkarza i kompozytora, który w swojej muzyce łączy prosty folk z wyrafinowanym popem, tworząc muzykę, która nawiązuje wprost do miejsca w którym się wychowywał (Moncton w Nowym Brunszwiku) oraz tych, które odwiedzał przez pół dekady bycia w podróży. W roku 2015 Devarrow samodzielnie wydał album „The Great Escape”, czyli zestaw 11 piosenek napisanych zimą w Vancouver, gdzie mieszkał w apartamencie z nieszczelnym dachem. Aby wesprzeć finansowo to wydawnictwo, Devarrow koncertował bardzo intensywnie przez prawie 2 lata po całej Kanadzie, koncentrując się na tworzeniu energetycznego, urzekającego i kameralnego koncertu w stylu gawędziarskim. Zyskując znaczną rozpoznawalność, potwierdzoną m.in. nominacją do nagrody ECMA, Devarrow przeniósł się z powrotem do Halifaksu w Nowej Szkocji, gdzie zamieszkuje do dziś. Obecnie Devarrow pracuje nad nowym albumem.
Devarrow Online: WebInstagramFacebookBandcampVideo.
Określany mianem „pełnego pasji, literackiego folku”, projekt Owen Meany’s Batting Stance to solowa odsłona twórczości Daniela Walkera – songwritera i muzyka pochodzącego z Halifaksu. Artysta skupia się w dużej mierze na tworzeniu autorskich narracji, opowiadając je językiem piosenek i melodii. Jego teksty zawierają w sobie spory ładunek osobistych przemyśleń i doświadczeń, przez co odbiór koncertów Kanadyjczyka staje się doświadczeniem bardziej intymnym i personalnym. W 2016 roku ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Owen Meany’s Batting Stance”. Sam muzyk zaś uzyskał nominacje do nagród Nova Scotia Awards w aż 3 kategoriach – najlepszy młody artysta, najlepszy album solowy roku i najlepszy album alternatywny roku.
Owen Meany’s Batting Stance Online: WebFacebookBandcampVideoSpotify.
Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

dodane przez Warsztaty Kultury


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-05 15:21:56
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura