Miejsce: SilenceClub
Lublin, ul. Radziszewskiego 5
Cena biletu Standard: 15 PLN
Jacek Sienkiewicz, Qsto, mihal, Chinaski
Jacek Sienkiewicz jest pierwszym astronautą polskiego techno od wielu lat, nie mówi się o nim inaczej, niż jako absolutnym pionierze polskiej muzyki elektronicznej.
Od lat stanowi muzyczną wizytówkę naszego kraju na świecie. Regularnie gra w klubach rozsianych po całym globie, a jego płyty można znaleźć w każdym szanującym się sklepie muzycznym. To bez wątpienia jeden z największych polskich producentów – zarówno w przenośni, jak i dosłownie, mierzy bowiem 2 metry wzrostu.
Jego wytwórnia Recognition Records wyrobiła sobie markę w czasach, kiedy labeli z muzyką taneczną było na naszej ziemi niewiele, a sam producent wydawał w masie zagranicznych oficyn. Wcześniej kojarzony głównie ze współpracy ze Svenem Vathem i Cocoon Recordings, w ostatnich latach nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Projekty z Atom Heartem, Maxem Lodebauerem czy Jurkiem Przeździeckim nie pozostały bez echa w muzycznym świecie.
Sienkiewicz przyszedł na świat w 1976 roku w Warszawie, gdzie po dziś dzień mieszka i prowadzi własną wytwórnię. Jako nastolatek fascynował się hip-hopem, jednak jego zainteresowania stopniowo dryfowały w stronę techno, stylistyki wówczas słabo kojarzonej w Polsce. Wkrótce Jacek został DJem, prezentując w swoich setach brzmienia rodem z Detroit. Winyle kupował w Berlinie, bo wówczas w kraju nie było sklepów specjalizujących się w tego typu muzyce. Dość szybko zdał sobie sprawę, że miksowanie cudzych utworów nie zaspokaja jego ambicji, toteż zabrał się za autorską produkcję. Zaczynał od kultowego syntezatora Roland TB-303, dziś ma własne studio nagraniowe. Na przestrzeni lat zdobywał nie tylko sprzęt, ale i coraz większe doświadczenie.
Debiutancki longplay Sienkiewicza ukazał się w 1999 roku i nosił tytuł taki sam, jak nazwa wytwórni, czyli „Recognition”. Płyta została zauważona zarówno w kraju, jak i za granicą, zaś utwory z niej pochodzące zamieszczali w swoich setach liczni didżeje światowej sławy. Była to nie lada nobilitacja dla młodego producenta z postkomunistycznego kraju w dobie niemal przedinternetowej. Kolejne krążki – „Techne” (2002), „Displaced” (2004) i „Modern Dance” (2009) – ukazały się już w barwach Cocoon Recordings, należącej do znanego skądinąd Svena Vatha. Sienkiewicz nagrywa też dla takich wytwórni jak Klang Elektronik, WMF, De:Bug Hartwaren i Trapez. W marcu tego roku swoją premierę miał rewelacyjny album „On The Road”, będący podsumowaniem dotychczasowego dorobku Jacka i jednocześnie wizją przyszłości techno. Już teraz pojawiają się głosy, że jest to rzecz niezwykle oryginalna, wręcz wizjonerska.
Proponowana przez Jacka Sienkiewicza muzyka wychodzi daleko poza ramy standardowej imprezowej łupanki. Jest to bowiem artysta mający własną wizję elektroniki, wolnej od komercyjnej presji i koniunkturalizmu. Klasę polskiego producenta potwierdzają zapadające w pamięć występy na żywo, podczas których artysta prezentuje energetyczne techno najlepszego sortu.
https://soundcloud.com/jaceksienkiewicz
http://www.recognition.pl/
http://www.jaceksienkiewicz.com/
https://www.facebook.com/jacek.sienkiewicz/
https://www.facebook.com/Recognition-Records-89577623699/