Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2019-10-08

Okna w OKNACH - wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wystawę fotografii Wiktora Kowalczyka Okna w OKNACH wernisaż - 19 września 2019, godz. 17.00 Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej Lublin, ul. Peowiaków 12, I piętro wystawa czynna do 8 października 2019

Wiktor Kowalczyk urodził się w 1964 roku w Lublinie. Studiował biologię na UMCS

i muzealnictwo na UW. 20 lat pracy poświęcił Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym (w tym kilkanaście tamtejszemu Muzeum Przyrodniczemu), a od ponad sześciu pracuje w Muzeum Lubelskim w Lublinie, opiekując się Dworkiem Wincentego Pola na Kalinowszczyźnie. Jest twórcą wystaw i publikacji, organizatorem wydarzeń kulturalnych i zajęć edukacyjnych. Od dzieciństwa zajmuje go fotografia, ostatnimi czasy pisuje także wiersze.

Dzięki życzliwości Gospodarzy Galerii OKNA mogę zaprezentować Państwu, wprawdzie jedynie w maleńkim wyborze, lecz za to w szerszym spektrum tematów i form, me wypowiedzi w sferze fotografii i wierszopisania. Nic nadzwyczajnego, a właściwie nadzwyczajną zwyczajność. Ona właśnie zajmuje mnie i bawi, przy niej wciąż się zatrzymuję, nad nią się pochylam, starając się odkryć jej piękno, zgłębić sens. Obie dziedziny aktywności twórczej – skutek zauroczenia materią języka i obrazu – od wielu lat pozostają mymi sposobami wyrażania spostrzeżeń, przeżyć i namysłu nad sobą i światem, stanowiąc równocześnie swego rodzaju schronienie i autoterapię. Owe fotograficzne obrazy i słowa (tytuły cykli zdjęć i wiersze), przynajmniej w moim przekonaniu, wzajemnie się dopełniają, wzbogacają i komentują. Tą wystawą pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy uczyli mnie i nadal uczą widzenia i obrazowania, myślenia i wyrażania.

Autor


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-17 11:09:26
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSPA_online_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Akademia Ignatianum w Krakowie - studenci
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności