Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
8-10.11.2019

Radiowa Czwórka na Festiwalu Fantastyki Falkon w Lublinie

image002
kategoria: festiwale

3 dni, 600 punktów programu, 400 twórców atrakcji i 35 gości – tak zapowiada się jeden z największych i najważniejszych konwentów szeroko pojętej fantastyki i kultury popularnej w Polsce – lubelski Festiwal Fantastyki Falkon. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła radiowa Czwórka.

Konwent organizowany jest od 2000 roku przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Festiwal cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród uczestników i branży, o czym świadczą liczne nagrody. Wydarzenie jest również doceniane przez polskich i zagranicznych twórców, którzy chętnie biorą udział w licznych spotkaniach autorskich.

Dziennikarze Czwórki odwiedzą Falkon w najbliższą sobotę. 9 listopada z festiwalu miłośników fantastyki w Lublinie odbędą się dwie audycje. Mateusz Tomaszuk zabierze słuchaczy w kolejną podróż do świata wyjątkowych dźwięków w audycji „Muzyczne Biuro Podróży” (godz. 16.00-17.00). Tym razem gośćmi audycji będą zespoły: Bergamosca, Ethnopolia i Odpust Zupełny. Z kolei Weronika Puszkar również na żywo i z udziałem słuchaczy poprowadzi specjalne wydanie „Audycji fantastycznej” (godz. 18.00-19.00). Plenerowe studio radiowej Czwórki odwiedzą goście i uczestnicy konwentu, m.in.: grupa filmowa Darwin, pisarz Andrzej Pilipiuk, Anna Viljanen – autorka geek-lifestyle’owego bloga „Inkoholiczka” oraz Agata Ścibura – organizator festiwalu.

W programie festiwalu zaplanowano kilka bloków tematycznych, spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne, pokazy oraz wystawy, dwa turnieje branżowe: „NERD” i „Kosplay” oraz stoiska z różnymi rodzajami gier – planszowymi, komputerowymi i konsolowymi. O licznych atrakcjach nadchodzącego Falkonu słuchacze dowiedzą się z anteny Czwórki lub odwiedzając studio plenerowe z samego centrum festiwalowych wydarzeń lubelskiego konwentu.

Festiwal Fantastyki Falkon odbędzie się w dniach 8-11 listopada na terenie kompleksu Targi Lublin przy ul. Dworcowej 11.


data ostatniej modyfikacji: 2019-11-07 14:29:26
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
WSPA_online_220.png
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności