Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2020-02-28 17:00

Ikony Ewy Dymek

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż I K O N Ewy Dymek 28 lutego 2020 r., godz. 17.00 Filia nr 11 MBP, ul. Lwowska 6.

Ewa Dymek z wykształcenia stomatolog z zamiłowania pasjonatka sztuk pięknych. Zainteresowanie malarstwem przejawiała od szkoły podstawowej biorąc udział w kółkach plastycznych.

...Praca zawodowa, ustawiczne kształcenie, olbrzymia ilość kursów, dwa stopnie specjalizacji nie pozwoliły mi czasowo na inne zainteresowania. Jednak na wielu wykładach na studiach i po dyplomie często zajmowałam się szkicowaniem postaci. Po wielu latach wróciłam do malarstwa,...

W 2009 roku podjęła naukę w Kole Plastycznym Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Waldemara Figla, wtedy też zainteresowała się malarstwem sakralnym i zgłębiła wiedzę na ten temat.

Najbardziej urzekły ją Cerkwie Bieszczadzkie pełne zadumy, świętości i modlitwy oraz Ikony, które po roku specjalizacji w tym kierunku stały się tematem jej prac.

Brała udział w wystawach zbiorowych (Galeria przy Bramie) i indywidualnych (Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Wojewódzki Ośrodek Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów "Galeria pod schodami", Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy”) .


data ostatniej modyfikacji: 2020-02-25 14:31:58
Komentarze
 
Polityka Prywatności