Nowe kierunki studiów w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej

Strona www: www.wssp.edu.pl/
Dział: dla maturzysty, Lublin

Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wnioski lubelskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej o przyznanie uprawnień do kształcenia na studiach pierwszego stopnia na kierunkach Kosmetologia oraz Zdrowie Publiczne. W związku z powyższym Szkoła rozpoczęła rekrutację na studia na rok akademicki 2010/2011.

Kosmetologia

Studia na kierunku Kosmetologia są studiami licencjackimi i trwają sześć semestrów. Kształcenie odbywa się w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Absolwent 3-letnich studiów na kierunku Kosmetologia otrzymuje tytuł licencjata i kwalifikacje kosmetologa. Może tym samym kontynuować naukę na studiach magisterskich.

 

Kształcenie na kierunku Kosmetologia umożliwi absolwentom znalezienie dobrej pracy zarówno w gabinetach kosmetycznych
i placówkach odnowy biologicznej, ale także w laboratoriach kosmetycznych i działach kosmetycznych aptek. Zdobyta wiedza zawodowa umożliwi im także samodzielne prowadzenie
i organizowanie gabinetu kosmetycznego.

 

Główną koncepcją kształcenia na studiach pierwszego stopnia – kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie jest kształcenie wykwalifikowanych specjalistów w zakresie kosmetologii, którzy będą posiadać szeroką merytoryczną i praktyczną wiedzę umożliwiającą im wykonywanie wybranych zabiegów kosmetycznych, dokonywanie właściwego doboru kosmetyków, wskazywanie ich zastosowania w oparciu
o wiedzę farmakologiczną.

 

Zdrowie publiczne:

Główną misją kształcenia na studiach pierwszego stopnia – kierunku Zdrowie Publiczne w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie jest kształcenie wykwalifikowanych specjalistów w zakresie Zdrowia Publicznego, którzy będą posiadali szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu nauk społecznych i medycznych, oraz praktyczne umiejętności stawiania i rozwiązywania problemów w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

 

Absolwent kierunku Zdrowie Publiczne będzie znał i rozumiał procesy warunkujące stan zdrowia, metody służące ochronie zdrowia i wzmacniania potencjału zdrowotnego, a także zasady racjonalnego stosowania tych metod. Student kierunku Zdrowie Publiczne nabędzie umiejętności identyfikowania problemów zdrowotnych, promocji zdrowia na poziomie lokalnym i rodzinnym oraz wiązania ich z działaniami opieki zdrowotnej.

 

Absolwent kierunku Zdrowie Publiczne będzie posiadał umiejętności posługiwania się przepisami prawnymi w obrębie sektora zdrowotnego, a także opracowywania problemów zdrowotnych. Wiedza teoretyczna i praktyczna będzie uzupełniona wpajaniem studentom wartości związanych z publiczną odpowiedzialnością za promowanie zdrowia oraz za odpowiedni dostęp społeczeństwa do świadczeń opieki zdrowotnej.

 

źródło: WSSP


ostatnia zmiana: 2010-08-20
Komentarze
Polityka Prywatności