Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

NEWSY Lublin
i lubelskie

Po raz szósty przyznano nagrody pieniężne i staże w ramach ogólnopolskiego programu stypendialnego skierowanego do dobrze rokujących młodych dziennikarzy.
Z okazji 20-lecia istnienia Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przygotowała 20% zniżki w opłacie czesnego. Promocja trwa do 29 czerwca 2018 roku.
Projekt badawczy, którego głównym wykonawcą i opiekunem naukowym była dr hab. Katarzyna Smyk, prof. nadzw. z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, został uhonorowany wyróżnieniem w prestiżowym ogólnopolskim Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla 2017". Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizuje go Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Współczesne społeczeństwa nie mogą istnieć bez edukacji międzykulturowej – systematyczne obcowanie z różnorodnością społeczno-kulturową kreuje osoby otwarte, tolerancyjne i konkurencyjne na rynku pracy. W tym procesie konieczne jest jednak pozyskanie umiejętności komunikowania się i negocjacji pomiędzy kulturami. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie stworzył unikatowy kierunek studiów: „Intercultural communication in education and the workplace” (tł. Komunikacja międzykulturowa w edukacji i na rynku pracy). Tegoroczna nowość UMCS to 2-letnie anglojęzyczne studia II stopnia, na których przygotowano aż 25 bezpłatnych miejsc dla kandydatów.
Siłą i wizytówką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie są jego Absolwenci. Od prawie 75 lat tworzą oni tożsamość naszej Uczelni i są jej najlepszymi ambasadorami. Dlatego w Programie Absolwent UMCS postanowiliśmy pokazać ich wyjątkowe historie i sukcesy zawodowe, które mogą być inspiracją dla kolejnych pokoleń studentów.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza na studia. Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 rozpoczęła się 14 maja.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia na kierunku Zielarstwo i terapie roślinne. Rekrutacja trwa do 10 lipca.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia w roku akademickim 2018/2019. Zapisy trwają do 10 lipca.
30 lat temu - 28 lutego 1988 roku podpisano umowę, która zainicjowała trwającą do dziś współpracę partnerską miast Lublina i Nancy. Z tej okazji, 7 maja 2018 r. Prezydent Krzysztof Żuk i Mer Nancy Laurent Hénart podpisali porozumienie o kontynuacji dotychczasowej współpracy.
10 maja 2018 roku startuje rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
„UMCS dla wszystkich” - tym hasłem Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczyna kampanię społeczną z udziałem studentów polskich i zagranicznych. Poruszony jest w niej ważny aspekt stereotypów i barier dotyczących innych narodowości.
16 kwietnia zostanie uruchomiona Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w UMCS, która potrwa do 6 lipca. Nieco wcześniej, bo do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed Wydziałową Komisją Rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym oraz logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym).
Do końca marca Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przedłużyła rekrutację na studia na semestr letni 2017/2018.
W ramach konkursu „Zintegrowane Programy Uczelni” rozstrzygniętego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otrzyma blisko 10 mln zł na realizację projektu pn. „Zintegrowany UMCS”.
Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS „Impetus” zaprasza studentów do nauki tańca towarzyskiego. Uczestnictwo w zajęciach to doskonała okazja, aby w przyjemny i przystępny sposób nauczyć się podstawowych figur i kroków tanecznych.
Trwa rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Zapisy przyjmowane są do 18 lutego 2018 roku.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia podyplomowe. Zapisy trwają do 15 lutego 2018 roku.
Jedno z wydarzeń współorganizowanych przez Samorząd Doktorantów UMCS pn. Kongres Młodej Nauki „Nauki społeczne i humanistyczne – miedzy teorią a praktyką”, podczas Gali Laurów Uniwersyteckich w Opolu (20.01.2018 r.) otrzymało nagrodę w kategorii „Uniwersytecka Inicjatywa Naukowa”.
Trwa zimowa rekrutacja w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Chętni mogą zapisywać się na studia II stopnia, III stopnia oraz podyplomowe.
W dniach 16-18 maja 2018 r. odbędą się II Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne - GIS Challenge 2018. Organizatorami Wydarzenia są, podobnie jak w ubiegłym roku, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a Współorganizatorami jednostki akademickie, stowarzyszenia naukowe, organizacje oraz firmy działających w sektorach GIS/IT.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSPA_Boks_220.gif
UMCS_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności