Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

NEWSY Lublin
i lubelskie

W związku z remontem słynnej Sali Widowiskowej, Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka wystawia na sprzedaż 380 foteli kinowych.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza na studia podyplomowe. Rekrutacja została przedłużona do 15 października.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uruchomił nowe studia podyplomowe na kierunku Szkody w gospodarstwach rolnych i ich szacowanie.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza na studia. Uczelnia przygotowała kilka atrakcyjnych promocji, m.in. 15% zniżki na koniec wakacji.
Zakończyła się rejestracja kandydatów na większości kierunków studiów pierwszego stopnia oraz na studia jednolite magisterskie prowadzone na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Zostały ogłoszone listy rankingowe oraz osób zakwalifikowanych na studia, informacja o wynikach pojawiła się również na kontach kandydatów w systemie IRK. Obecnie trwają dodatkowe nabory. Na kierunkach, na których prowadzona jest jeszcze rekrutacja, pozostało od kilku do kilkunastu wolnych miejsc. Przewidujemy także, że - jak co roku - duży ruch w systemie internetowej rejestracji kandydatów odnotujemy we wrześniu, zwłaszcza gdy zostaną ogłoszone wyniki poprawkowej matury.
II nabór na studia I i II stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będzie trwała do 17 września 2018 roku.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach modułu Uniwersalia 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Jedną z finalistek została dr Dorota Litwin-Lewandowska z Wydziału Politologii UMCS. Jej projekt zatytułowany: „O polską rację stanu w Austrii. Polacy w życiu politycznym Austrii w okresie monarchii dualistycznej (1867-1918)” otrzymał dofinansowanie w kwocie 86 531 zł.
Trwa promocja w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Zapisując się na studia do 31 lipca i składając komplet dokumentów dostaniesz w prezencie 10% zniżki.
Karol Pomykała, asystent w Zakładzie Wypukłodruku na Wydziale Artystycznym UMCS, otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki 2018 za pracę „Jeden kierunek | One Direction”. Nagrodę wręczył mu wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig, podczas uroczystej ceremonii Międzynarodowego Triennale Grafiki w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Internetowa rejestracja kandydatów (IRK) na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 16 kwietnia i trwała do 6 lipca.
Dstudentów Wydziału Chemii UMCS zostało laureatami "Diamentowego Grantu", prestiżowego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonego dla absolwentów studiów licencjackich lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe oraz posiadają wyróżniający się dorobek naukowy.
Kandydacie! Wybrałeś już swój wymarzony kierunek studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej? Zarejestruj się w IRK - jeszcze do 6 lipca trwa internetowa rejestracja kandydatów na studia.
3 lipca br. maturzyści w całej Polsce otrzymają wyniki egzaminu maturalnego. Jest to również szczególny czas na naszym Uniwersytecie, bowiem rozpoczyna się tzw. "boom rekrutacyjny". Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w UMCS trwa jeszcze tylko do 6 lipca.
Język rosyjski z językiem angielskim w obsłudze ruchu granicznego to nowa specjalność na kierunku Rusycystyka w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
28 czerwca w Sali Rady Wydziału Humanistycznego UMCS odbyło się spotkanie poświęcone ważnej publikacji pracowników Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Mowa o tomie "Praca ludzka w perspektywie interdyscyplinarnej". Książka jest formą upamiętnienia Andrzeja Bączkowskiego, pracownika Wydziału Prawa i Administracji UMCS, działacza społecznego oraz ministra pracy, zasłużonego zarówno dla nowego sposobu myślenia o pracy, jak i szukania praktycznych form jej organizacji.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie prowadzi rekrutację na studia podyplomowe. Zapisy trwają do 30 września 2018 roku.
Zakończyła się kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”! W Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS zgromadziło się dzisiaj (15.06.2018) 200 osób, które chciały sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wiedzę z zakresu kultury anglosaskiej. Wśród uczestników znaleźli się m.in. studenci uczelni wyższych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Lublina i województwa lubelskiego.
Po raz szósty przyznano nagrody pieniężne i staże w ramach ogólnopolskiego programu stypendialnego skierowanego do dobrze rokujących młodych dziennikarzy.
Z okazji 20-lecia istnienia Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przygotowała 20% zniżki w opłacie czesnego. Promocja trwa do 29 czerwca 2018 roku.
Projekt badawczy, którego głównym wykonawcą i opiekunem naukowym była dr hab. Katarzyna Smyk, prof. nadzw. z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, został uhonorowany wyróżnieniem w prestiżowym ogólnopolskim Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla 2017". Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizuje go Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
UMCS_220.jpg
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Collegium Humanisticum
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności