Rusza nabór wniosków na Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka

Dział: Lublin

Jest to program stypendialny, mający na celu wspieranie działań młodych artystów i animatorów kultury z regionu Lubelszczyzny. Jest on realizowany w ramach Polityki Zaangażowania Społecznego Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A., we współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Młodzi ludzie to nasza przyszłość, od lat stawiamy na rozwój ich talentów. Bycie odpowiedzialnym społecznie oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w kulturę czy sport. Cieszę się ze współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, które za cel stawia sobie rozwój kultury i inicjatyw studenckich. Wierzę, że poprzez stypendia odkryjemy talenty drzemiące w młodych ludziach i damy szansę ich rozwoju. A w przyszłości dzięki działaniom Stypendystów ubogacimy nasz region w piękne dzieła, twórcze i wartościowe. – powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.

Stypendia twórcze przyznawane są w dwóch kategoriach: na działalność artystyczną, a także na upowszechnianie kultury i zwiększenie dostępności wydarzeń artystycznych.

Lubelska kultura w znacznej mierze pielęgnowana jest przez studentów. Dlatego programy, które pozwalają im tworzyć i się rozwijać są niezwykle potrzebne. Mam nadzieję, że dzięki Stypendiom Kulturalnym Bogdanki w Chatce Żaka będziemy uczestniczyć w wydarzeniach, które jeszcze bardziej poszerzą artystyczne horyzonty mieszkańców naszego regionu. – dodaje Rektor UMCS, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

Stypendia są udzielane na działania związane z następującymi dziedzinami: muzyka, taniec, teatr, film, sztuki wizualne (m.in.: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, fotografia, multimedia, intermedia, instalacja) i literatura. Łączna kwota budżetu stypendialnego to 70 tysięcy złotych.

Bardzo się cieszymy, że projekt ten pomoże w popularyzacji kultury studenckiej, o której coraz więcej mówi się w ostatnim czasie. Misją Chatki Żaka od zawsze było promowanie wszelkich inicjatyw związanych z działalnością artystyczną i mediami nie tylko w środowisku lubelskim, ale coraz częściej w całej Polsce. Wierzę, że te stypendia przyczynią się do rozwoju wielu nowatorskich projektów na kulturalnej mapie Lublina. – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Umowa dotycząca finansowania programu została podpisana przez Rektora UMCS, prof. dr hab. Radosława Dobrowolskiego i Prezesa Zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A., Artura Wasila, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 20 maja 2021r. w Chatce Żaka.

Nabór wniosków rusza już od 20 maja i potrwa do 16 czerwca. Czekamy na osoby z województwa lubelskiego (nie tylko studentów), które nie skończyły jeszcze 35 lat. Regulamin i więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Link do strony: www.umcs.pl/pl/stypendia-kulturalne-bogdanki-w-chatce-zaka,22055.htm


data ostatniej modyfikacji: 2021-05-20 13:38:26
Komentarze
 
Polityka Prywatności