Sukces Akademii Leona Koźmińskiego - partnera lubelskiej LSB

Z przyjemnością informujemy, że Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, z którą Lubelska Szkoła Biznesu ściśle współpracuje, odniosła ogromny sukces plasując się na wysokim miejscu w prestiżowym rankingu „Financial Times”.

„Financial Times” opublikował doroczny ranking najlepszych kierunków zarządzania na świecie, kształcących na poziomie magisterskim. Akademia Leona Koźmińskiego została w nim sklasyfikowana na 30 miejscu, a pod względem kariery absolwentów otrzymała pierwsze miejsce.

Autorzy rankingu oceniają karierę absolwentów trzy lata po ukończeniu studiów. Biorą pod uwagę ich awans zawodowy, czyli jak wysokie stanowisko zajmują i w jak dużej firmie pracują.

- W naszej szkole stawiamy na przedsiębiorczość, dlatego wielu absolwentów zaraz po ukończeniu studiów zakłada własne firmy, które z sukcesem rozwijają. Studiują u nas też dzieci polskich przedsiębiorców, a one bardzo często przejmują rodzinne biznesy. Przypuszczam, że właśnie z tego powodu staliśmy się światowym liderem w kategorii kariery. Kryzys ekonomiczny ostatnich lat odciął zdolnych i ambitnych absolwentów zarządzania od kariery korporacyjnej, i to z pewnością obniżyło ocenę uczelni zachodnich pod względem awansu zawodowego. Można powiedzieć, że
o naszym sukcesie zadecydowała polska przedsiębiorczość,
a światowy kryzys pozwolił nam wyprzedzić konkurencyjne uczelnie z Europy Zachodniej – komentuje wyniki rankingu prof. Andrzej K. Koźmiński, rektor Akademii.

Z rankingu „Financial Times” wynika, że najlepsze studia w zakresie zarządzania prowadzą uczelnie międzynarodowe zlokalizowane równocześnie w kilku państwach europejskich: ESCP Europe
i Cems. Wśród 65 sklasyfikowanych uczelni zdecydowaną większość stanowią szkoły wyższe z Europy Zachodniej. Z Europy Środkowej w rankingu znalazły się: Akademia Leona Koźmińskiego (30 miejsce), HHL z Lipska ((38), warszawska SGH (47), Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze (58) i Corvinus z Budapesztu (62). Do zestawienia trafiły też trzy uczelnie z Azji: indyjska IIM Ahmadebad (8) i dwie z Tajwanu (47 i 63 miejsce) oraz kanadyjska HEC z Montrealu. Nie dziwi brak uczelni amerykańskich w rankingu „FT”, bowiem w USA tradycyjnie nie studiuje się zarządzania po maturze, tam są to studia podyplomowe dla menedżerów typu MBA.

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w rankingu „Financial Times” już rok temu (zajęła wówczas 36 miejsce). Międzynarodowe uznanie ekspertów znanego dziennika ekonomicznego przełożyło się na sukces rekrutacyjny: w październiku 2010 roku studia na angielskojęzycznym kierunku w ALK podejmie dwukrotnie więcej obcokrajowców niż rok temu. Ponad połowa z 202 słuchaczy pierwszego roku tego kierunku to cudzoziemcy, w tym 20 osób
z Ukrainy, po 10 z Chin i Nigerii, 7 z Francji oraz z Grecji, Izraela, Kanady, Austrii, Chorwacji, Ghany, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Tunezji. Na polskojęzyczne kierunki w ALK zapisało się już 36 obcokrajowców, głównie z Ukrainy i z Białorusi.

Obecnie co czwarty student dziennych studiów magisterskich
w ALK pochodzi spoza Polski. Zbliżony procent wykładowców na studiach magisterskich w ALK to naukowcy zagraniczni. Takie wskaźniki czynią uczelnię najbardziej umiędzynarodowioną szkołą wyższą w Polsce. Według GUS przeciętne umiędzynarodowienie uczelni w naszym kraju wynosi niespełna 1%.

źródło: LSB


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności