Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
10-11.06.2021
W dniach 10-11 czerwca 2021 r. odbędzie się Forum Młodych Konstytucjonalistów pt. "Współczesne wyzwania parlamentaryzmu".
Archiwum
2021-05-29
@Lubelskie Dni Informatyki to największa konferencja z branży IT we wschodniej części Polski. Najbliższa edycja będzie już po raz XIII organizowana przez @Koło Naukowe Informatyków działające przy Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
2021-05-28
Fundacja Sztukmistrze razem z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka poszukują artystów, którzy chcieliby zaprezentować swój talent już 25–26 czerwca!
2021-05-22
22 maja świętujemy 4. Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. Z tej okazji Stowarzyszenie „Slow Jogging Polska“ organizuje bieg w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Podczas wydarzenia Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor slow joggingu w Lublinie poprowadzi prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening.
22 i 30 kwietnia
Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych, a związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane są w ponad 190 krajach. Jednym z celów inicjatywy jest budowanie świadomości wśród społeczeństw odnośnie tego jak zaawansowany, a jednocześnie kruchy jest ekosystem Ziemi. Już dzisiaj, tj. 22 kwietnia 2021 r. na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS rozpoczną się obchody Dnia Ziemi.
2-30.04.2021
Akademickie Centrum Wsparcia wraz z Zespołem ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UMCS zaprasza do udziału w wydarzeniu „Język Autyzmu 2021” organizowanym w ramach Lubelskich Dni Autyzmu.
2021-04-21 17:00
„PsychoKino” to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Przyjazny Uniwersytet dla społeczności akademickiej i Lublina. Pokazom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.
2021-04-17 10:00
Już w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia o godzinie 10.00, po zimowej przerwie, zostanie otwarty dla zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS. Specjalnie z okazji otwarcia, przygotowano grę terenową dla całych rodzin, którą będzie można otrzymać w kasie, a która, mamy nadzieję, zachęci do aktywnego spaceru i przyrodniczej zabawy.
4 marca do 8 kwietnia
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dba o wszechstronny rozwój zarówno studentów, doktorantów, pracowników, jak i absolwentów naszej Alma Mater oraz kształtowanie kompetencji, które mogą umożliwić im realizację naukowych i zawodowych aspiracji czy osiągać sukcesy. Z tego względu powstał nowatorski program o nazwie „Akademia Przedsiębiorczości”, ukierunkowany na kształtowanie kompetencji, rozwój postaw i zachowań przedsiębiorczych. Jego celem jest wykształcenie profesjonalistów gotowych do realizacji swoich pomysłów biznesowych oraz przygotowanie ich do pełnienia roli liderów w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach.
13-21.03.2021
Po przerwie związanej z pandemią, do Chatki Żaka powracają seanse kinowe w ramach przeglądu pod nazwą 27. Studenckie Konfrontacje Filmowe. Pokazy będą miały miejsce od soboty 13marca do niedzieli 21 marca w Sali Widowiskowej instytucji. Kinomani obejrzą 5 światowych tytułów: „Żegnaj, mój synu”, „Obrazy bez autora”, „Ojciec”, „30 gramów”oraz „Nasz czas”. Za repertuar wydarzenia odpowiada Piotr Kotowski, kurator linii KADR oraz kierownik kina Chatki Żaka.
15-21.03.2021
W dniach 15-21 marca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się Tydzień Mózgu.
2021-03-20 19:00
W sobotę 20 marca o 19:00 w Sali Widowiskowej ACKiM Chatka Żaka w Lublinie będzie mieć miejsce premiera spektaklu "Alina po drugiej stronie granicy"w wykonaniu Teatru Imperialnego.
2021-03-15
W marcu w Chatce Żaka powstają trzy grupy muzyczne. Kuratorzy linii DŹWIĘK, RUCH i SŁOWO zapraszają do Akademii Musicalu, w której studenci będą mogli rozwijać swoje pasje związane z tańcem, aktorstwem i muzyką. Efektem pracy zespołu ma być wystawienie musicalu na deskach Chatki Żaka.
2021-03-08
W poniedziałek 8 marca Chatka Żaka zaprasza Panie i Panów na celebrowanie Dnia Kobiet. W ramach całodziennego świętowania będzie można obejrzeć pokazy filmowe, wziąć udział w warsztatach tanecznych, spotkać się z psychologiem, zobaczyć wystawę Polskiej Szkoły Plakatu oraz posłuchać koncertu studentów Wydziału Artystycznego UMCS.Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.
27-28.02.2021
„Noc Sów” to wydarzenie edukacyjne odbywające się co roku w wielu miejscach Polski, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Głównym celem inicjatywy jest wieloaspektowa edukacja na temat sów. Od kilku lat "Noc Sów" organizowana jest również na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
2021-02-26 19:00
W piątek 26 lutego o 19:00 w ACK UMCS Chatka Żaka po raz pierwszy w tym roku zagra Orkiestra św. Mikołaja. Podczas koncertu na żywo publiczność usłyszy archaiczne pieśni słowiańskie we współczesnych aranżacjach. Występowi towarzyszyć będą instrumenty takie jak perkusja, bas, nyckelharpa, skrzypce, cymbały i fujarki.
2 i 4 lutego
Organizatorzy zapraszają na czwartą edycję Światowego Dnia Mokradeł, która odbędzie się pod hasłem „Mokradła i woda”. Choć w tym roku nie można otworzyć drzwi Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie i zaprosić wszystkich zainteresowanych do wspólnego odkrywania tajemnic obszarów wodno-błotnych, równie gorąco jak zazwyczaj zachęcają do udziału w spotkaniu w przestrzeni internetowej. Inicjatywa jest zaplanowana na 2 i 4 lutego br.
2021-01-29 18:00
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w webinarium pt. „Co pszczelarz o zafałszowaniach wosku wiedzieć powinien, nawet jeśli nie wie, o co zapytać". Wydarzenie w formie online odbędzie się już jutro, tj. 29 stycznia o godz. 18.00 i będzie transmitowane w mediach społecznościowych organizatorów – na fanpage'u Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS (https://www.facebook.com/CTWITUMCS/) oraz kanale Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka” na platformie YouTube( https://www.youtube.com/channel/UCJa2Ia6iXdLP4FRcNDrOy5A).
18-23.01.2021
W dniach 18-23 stycznia zaprezentowane będą na Facebooku Chatki Żaka nowe linie programowe – Ruch, Dźwięk, Kadr, Słowo, Lifestyle, Visual Art. Każdą z linii poprowadzą zaproszeni do współpracy kuratorzy – specjaliści w danej dziedzinie kultury związani z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej.
2021-01-14 17:00
Już w najbliższy czwartek 14 stycznia o godzinie 17.00 na facebookowym profilu UMCS odbędzie się kolejne spotkanie z serii cieszących się niezwykłą popularnością webinarów dla kandydatów na studia pt. „Pogadajmy o studiach”.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności