www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-10-13 19:00

W czas kiedy mężczyźni śpiewają | Masterklasy

Wokalna kultura wsi polskiej w głównej mierze zdominowana jest przez kobiecy śpiew obrzędowy. Czy na pewno? Podczas warsztatów pod tytułem Masterklasy organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie poznamy okoliczności i momenty kiedy to mężczyźni na wsi śpiewali. Poszukamy także w sobie głosu wiejskiego śpiewaka – będziemy poznawać technikę śpiewu otwartym głosem – jego fizyczny i metafizyczny charakter. Poszukamy swoich korzeni. Spróbujemy zrekonstruować repertuar, w

Harmonogram warsztatów:
13.10 (piątek), godz. 19.00-21.00
14.10 (sobota), godz. 11.00-15.00 (w trakcie przerwa)
15.10 (niedziela), godz. 11.00-15.00 (w trakcie przerwa)
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Zapisy: Warsztaty przeznaczone są dla mężczyzn od 20 roku życia. Doświadczenie muzyczne nie jest wymagane. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod adresem: b.drozd@warsztatykultury.pl
UWAGA! Zgłoszone osoby muszą zadeklarować uczestnictwo w całości warsztatów, czyli przez pełne 3 dni. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 października.

Prowadzenie: Edmund Kuryluk – teatrolog, animator kultury, śpiewak, pedagog, absolwent studiów doktorskich z zakresu pedagogiki. Od lat działa w sektorze kultury organizując międzynarodowe festiwale muzyczne i teatralne, konferencje naukowe i seminaria. Jako animator kultury przygotowuje wydarzenia kulturalne oraz edukacyjne z zakresu muzyki tradycyjnej oraz teatru. Jako śpiewak zajmuje się przede wszystkim rekonstrukcją muzyki tradycyjnej oraz wykonawstwem muzyki bel canto. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Prowadzi męski zespół śpiewaczy, grupę teatralną dla młodzieży oraz zespoły śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich.

Warsztaty polskich pieśni tradycyjnych są częścią projektu „Masterklasy” realizowanego przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

dodane przez Warsztaty Kultury


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-06 12:14:53
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura studenci
miniatura