26-28.10.2018

Bakcynalia 2018

Bakcynalia 2018

32. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2018” odbędzie się w dniach 26-28 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” i w Studiu Koncertowym Radia Lublin.

Bakcynalia to przede wszystkim znakomici artyści. Na tegorocznej, festiwalowej scenie w piątek (26.10 w "Chatce Żaka") wystąpią: Andrzej Garczarek, Jacek Kleyff w ONZ, a w sobotę w Studiu Koncertowym Radia Lublin Zespół Reprezentacyjny i Wołosatki. Zagrają także laureaci konkursu muzycznego oraz „Małych Bakcynaliów” (piątek, 26.10., godz. 10.00), czyli przeglądu piosenki turystycznej dla najmłodszych.

Tych, którzy oprócz muzyki kochają również turystyczne wyprawy, zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalowych Spotkaniach Podróżniczych, które odbędą się w niedzielę (28.10) w „Chatce Żaka”. Jest to doskonała okazja do posłuchania opowieści podróżników oraz podzielenia się własnymi przygodami. W tym roku do Lublina przyjedzie Arkady Paweł Fiedler z historią podróży maluchem po Afryce. Będzie też okazja do świętowania dwudziestolecia siedziby Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie – łemkowskiej chyży w Zawadce Rymanowskiej.

Ponadto uczestnicy Bakcynaliów będą mogli wziąć udział w Lubelskim Spacerze z Historią, wypożyczyć jedną z Festiwalowych Żywych Książek, spróbować swych sił w śpiewie wspólnie z goszczącymi artystami podczas Bakcynaliowych Śpiewanek oraz obejrzeć pokonkursową wystawę „Lublin 1918-2018”.

„Bakcynalia” to akademicki festiwal z tradycjami. Powstał w 1972 roku, a jego nazwa (Epidemia Piosenki Turystycznej „Bakcynalia”) nawiązywała do „zaraźliwości” piosenki turystycznej i zarazem do kierunków studiów pierwszych organizatorów, którymi byli studenci Akademii Medycznej. Przez lata na festiwalu kwitła niezależna kultura studencka, a sposoby na przechytrzanie cenzury stały się wręcz anegdotyczne.

data ostatniej modyfikacji: 2018-10-24 09:18:08
Komentarze
 
Polityka Prywatności