2019-01-23 19:00

Koncert Song Book Made in #jazzUMCS

23 stycznia 2019 r. o godzinie 19:00 w Inkubatorze Medialno-Artystycznym ACK UMCS Chatka Żaka przy ul. Radziszewskiego 16 odbędzie się koncert pt. "Song Book Made in #jazzUMCS". Będzie to kolejny występ studentów kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS. Koncerty te wpisują się w stały scenariusz pejzażu artystycznego Lublina.

Wokaliści i instrumentaliści z Wydziału Artystycznego UMCS zaprezentują program złożony z piosenek wywodzących się z muzyki rozrywkowej i poezji śpiewanej. Stylistyka opracowań, które zostaną zaprezentowane, jest trudna do zdefiniowania. Będzie można znaleźć w nich elementy jazzu oraz współczesnej muzyki pop. W programie znajdą się utwory polskie i amerykańskie, m.in. Miłość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Janusza Lipińskiego, Sielanka o domu Wojciecha Belona, C'est la Vie Jacka Cygana i Wiesława Pieregorólki, Whiter Shade of Pale Keitha Rieda i Gary Brookera czy You've Got a Friend Carole King.

W tegorocznej edycji Made in #jazzUMCS wykonawcy szczególną uwagę poświęcają interpretacji wspaniałych poetyckich tekstów. Ich zamiarem jest oddanie głębi liryki zawartej w prezentowanych utworach. Podobnie jak w ubiegłorocznym koncercie "Ballad Book Made in #jazzUMCS", będzie to muzyka odzwierciedlająca osobowości wykonawców - zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów.

Od kilku lat nad akademickimi koncertami opatrzonymi sygnaturą Made in #jazzUMCS opiekę artystyczną sprawuje dr hab. Mariusz Bogdanowicz, prof. UMCS.

Wykonawcy:
Zuzanna Kosek - viol
Michał Orkiszewski - viol
Karol Kozak - acc
Wojciech Gadaszewski - p, kb
Mateusz Roger Strzempa - p, kb, acc
Marcin Małek - p, kb
Mateusz Głowala - g
Jan Jasiński - g
Jan Załęski - g
Anna Gurba - b
Arek Borzęcki - b
Piotr Karczewski - dr, perc
Adam Jan Lipiński - dr, perc
Przemysław Wójcik - dr, perc

Vocal:
Michalina Lipińska
Aleksandra Rudzińska
Alicja Ruszczak
Karolina Szatkowska
Weronika Wardak
Jan Jasiński
Łukasz Kukiełka

data ostatniej modyfikacji: 2019-01-21 09:57:40
Komentarze
 
Polityka Prywatności