Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
29-31.03.2019

III Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej

Już w pierwszych tygodniach wiosny odbędzie się niezwykle ważne wydarzenie. Wszystko za sprawą III Ogólnopolskiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, który odbędzie się od 29 do 31 marca w Lublinie.

W tym czasie Kozi Gród  będzie miejscem, gdzie ponad 130 studentów z całej Polski poszerzy swoje wiadomości z zakresu farmakoterapii chorób układu pokarmowego, aby stać się jeszcze lepszymi specjalistami świadczącymi profesjonalną i kompleksową opiekę nad pacjentem. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Gastroenterologia w praktyce zawodowej farmaceuty”, zaś część konferencyjna skupi się na „Bezpiecznej farmakoterapii schorzeń układu pokarmowego". Całość zostanie uzupełniona przez Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci z całej Polski będą zmagać się w wykonaniu leku recepturowego zgodnie z zasadą lege artis.

Idea opieki farmaceutycznej jest szczególnie bliska Polskiemu Towarzystwu Studentów Farmacji, które swoimi działaniami dąży do podniesienia prestiżu zawodu farmaceuty, jak również stara się ciągle rozwijać umiejętności i kompetencje swoich członków. Wszystko po to, aby zmieniać oblicze polskiej farmacji oraz zapewnić jak najlepszą opiekę pacjentom. Praca w zawodzie farmaceuty wymaga ciągłego aktualizowania wiedzy, dlatego na część wykładową zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Rejestracja wolnych słuchaczy będzie trwała w dniach od 11.03 do 24.03, a udział w części wykładowej jest całkowicie bezpłatny. Będzie to idealna okazja do uzupełnienia wiadomości nabytych podczas studiów oraz do uzyskania sześciu punktów edukacyjnych. 30 marca prelekcje wygłoszą:

- dr n. farm. Agnieszka Kowalczyk z wykładem:
„Rola farmaceuty w terapii chorób układu pokarmowego”,
- dr hab. n. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz z wykładem:
„Psychobiotyki i oś jelita-mikrobiota-mózg kluczem do zrozumienia i terapii depresji”,
- mgr farm. Anna Wyrwas z wykładem:
„Najczęściej spotykane interakcje leków gastroenterologicznych w praktyce zawodowej farmaceuty”.

Najzdolniejsi studenci sprawdzą również swoje umiejętności w Ogólnopolskim Konkursie Opieki Farmaceutycznej, podczas którego będą mieli za zadanie przeanalizować złożone przypadki, skomplikowane interakcje oraz problemy lekowe. Co więcej, po zakwalifikowaniu się do drugiego etapu Konkursu przeprowadzą publiczną konsultację z pacjentem-aktorem. Starania uczestników oceni starannie dobrana Komisja Konkursowa, która wyłoni zwycięzców.

W tym samym czasie na Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, gdzie przyszli farmaceuci zmierzą się w wykonaniu leku recepturowego. Precyzja, dokładność oraz staranność będzie odpowiednio punktowana i oceniana przez pracowników, jak również magistra praktykującego w aptece ogólnodostępnej.

Po części wykładowej odbędą się różnorodne warsztaty rozwijające nie tylko umiejętności, ale także poszerzające horyzonty. Studenci będą mieli okazję dowiedzieć się między innymi: na czym polega praca biegłego sądowego, co to jest apiterapia, jak wyglądają badania prowadzone przy udziale zwierząt laboratoryjnych w Ośrodku Medycyny Doświadczalnej, czy też zagłębią się w suplementację i żywienie w chorobie Hashimoto.

Wydarzenie uświetni uroczysta gala, imprezy towarzyszące, zwiedzanie miasta i wiele innych atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Integracja środowiska farmaceutycznego na etapie studiów jest bardzo ważnym aspektem w tworzeniu jedności i wypracowywaniu wspólnego głosu środowiska farmaceutycznego. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji wierzy, że takimi inicjatywami wspiera polską farmację oraz przyczynia się do podnoszenia kompetencji i prestiżu zawodu farmaceuty.


data ostatniej modyfikacji: 2019-02-25 14:26:02
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
boks.gif

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSSIP_220.jpg
WSPA_online_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Studenci WSB
 
Polityka Prywatności