2019-05-07 19:00

Spektakl słowno-muzyczny "Herbert – (Nie)Istnienie"

Spektakl słowno-muzyczny "Herbert – (Nie)Istnienie" odbędzie się 7 maja 2019 r. o godz. 19:00 w ACK UMCS "Chatka Żaka" przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie.

Sztuka jest próbą ujęcia etapów życia Zbigniewa Herberta przez pryzmat jego twórczości. Prezentowane wiersze i piosenki daleko odchodzą od chronologii swego powstania, by skupić się na elementach takich jak: stosunek do słowa, związki z Kresami, kobiety czy Solidarność. Pojawi się również fragment sztuki "Jaskinia filozofów".

W spektaklu wystąpią aktorzy wielokrotnie nagradzanego Amatorskiego Teatru Towarzyskiego oraz poeci lubelscy. Muzycznie całość oprawi warszawski bard Marek Michałowski, interpretując takie utwory jak "Mur", "Przesłanie Pana Cogito" czy "Ballada o tym, że nie giniemy".

Scenariusz i adaptacja: Józef Bilski, Magdalena Łopatyńska
Reżyseria: Dariusz Boruch
Scenografia: Anna Oleszczuk, Zuzanna Cesnowska
Muzyka: Marek Michałowski

Bilety wstępu w cenie 25 zł można nabyć w "Chatce Żaka" w godz. 13:00-16:00. Kontakt w sprawie biletów: tel. 506 005 028.

Spektaklowi towarzyszy wystawa "Myśli (zwane wierszami) Zbigniewa Herberta w rysunkach Benka Homziuka (z przymrużeniem oka)".
Twórcy wydarzenia: Bernard Homziuk - rysunki, Dariusz Boruch - komisarz wystawy.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Węglin Północny" w Lublinie, Fundacja Kulturalno-Artystyczna "Testudo", Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka".


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-26 15:03:37
Komentarze
 
Polityka Prywatności