2019-05-26 17:00

Koncert Lydie Charlotte Kotlinski. pt. "Chansons Françaises"

W ramach 10. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego akcenty liryczne wniesie dodatkowo recital francuskiej piosenki autorskiej. Zapraszamy na koncert Lydie Charlotte Kotlinski. pt. "Chansons Françaises", który odbędzie się 26 maja br. o godzinie 17:00 w ACK UMCS "Chatka Żaka" przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie.

Piosenka francuska, dumna i romantyczna, uwodzi bez względu na czas i epokę, w jakiej powstała. Podczas koncertu „Chansons Françaises” Lydie Kotlinski zabierze nas w niesamowitą, retrospektywną podróż do Paryża – od lat dwudziestych ubiegłego wieku do współczesności. Będzie to wyjątkowa okazja, aby ponownie odkryć tę część muzycznej kultury francuskiej, jej specyficzną naturę, akcent i bogatą paletę muzycznych barw. Usłyszymy utwory takich gwiazd jak Edith Piaf, Barbara, Jacques Brel, Serge Gainsbourg, Cora Vaucaire, Bourvil, Léo Ferré czy Charles Aznavour.

Lydie Kotlinski ukończyła studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i Aix en Provence, studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, a także naukę solfeżu i harmonii w American School of Modern Music. Śpiewała jazz, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses, uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud oraz warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii. Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestr, Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Od 2003 r. współtworzy grupę Les Tisseuses d'étoiles – żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afroamerykańskie i afrykańskie. Regularnie odbywa trasy koncertowe z Union Nationale de Jeunesse Musicale de France, jednocześnie pracując nad nowymi projektami z Les Tisseuses d'étoiles.

Wykonawcy:
  • Lydie Charlotte Kotlinski – wokal
  • Sebastian Pikula – gitara
  • Dominik Jabłowski – kontrabas
  • Kuba Sojka – perkusja
Bilety w cenie 30 zł (normalny) oraz 15 zł (ulgowy dla studentów oraz posiadaczy karnetu na 10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego) będą do nabycia w ACK UMCS "Chatka Żaka" (p. 012) od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-16:00 oraz w Alliance Française (Lublin, ul Cicha 10/U5) od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00.

data ostatniej modyfikacji: 2019-05-21 14:50:35
Komentarze
 
Polityka Prywatności