Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
11.10-15.11.2019

Przez światło i powietrze wernisaż w Galerii OKNA MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż Michała Jasiewicza Przez światło i powietrze 11 października 2019, godz. 18.00 Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej, Lublin, ul. Peowiaków 12, I piętro. Wystawa czynna od 11 października do 15 listopada 2019

Michał Jasiewicz
1996 - 2002 - Politechnika Krakowska, Wydział Architektury, kierunek Architektura i Urbanistyka. Uzyskany tytuł: mgr inż architekt,  master of science (Royal Institute of British Architects).
Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Od 1998 roku pracuje jako architekt i urbanista w ramach rodzinnej „Autorskiej Pracowni Projektowej Architektura”. Pracę zawodową łączył od początku z pasją tworzenia. Z czasem malarstwo akwarelowe stało się równorzędnym zajęciem a jego prace zaczęły być prezentowane na wystawach w kraju i za granicą. Podróżuje, prowadzi warsztaty malarskie i sesje malowania akwareli na żywo zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest regularnym uczestnikiem międzynarodowych wydarzeń poświęconych akwareli.  Publikacje o jego twórczości pojawiają się w prasie branżowej (Art of watercolour, Pratique des Arts, Artysta i Sztuka). W przeciwieństwie do swojej edukacji technicznej postrzega akwarelę jako kategorię malarstwa / sztuki, a nie grafiki. Elementy architektury często pojawiają się w jego pracach, choć nigdy nie są reprezentowane bezpośrednio. Są zwykle częścią szerszego krajobrazu kulturowego, gdzie współistnienie naturalnego krajobrazu i ludzkich artefaktów stanowi pretekst który umożliwia artyście stworzenie w pół realistycznej, na wpół poetyckiej wizji świata. Wizji ulotnej jak zmieniające się światło lub pory roku. Powstałe prace są często inspirowane błyskiem światła na fasadzie budynku, połyskującą powierzchnią wody, falującym niebem, a nie przez konkretny obiekt. Mieszka i tworzy w Nowym Sączu.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-07 13:54:10
Komentarze
 
Polityka Prywatności