2021-02-17 19:30

Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!

W środę 17 lutego o 19:30 w Chatce Żaka posłuchamy prelekcji „Z „wędką” nie tylko na ryby” w ramach cyklu Przez świat. Spotkania z podróżą.

„Wędka” to jeden z najpopularniejszych sposobów asekuracji we wspinaczce.Od niej zwykle się zaczyna,by potem przejść do coraz bardziej zaawansowanych technik. Zobaczymy jak wygląda świat z perspektywy osoby wiszącej na linie i widzącej pod sobą tylko wiele wolnej przestrzeni.

Na pierwszym po dłuższej przerwie Spotkaniu z podróżą gościem Chatki Żaka będzie Paweł Wnuk, członek Klubu Wysokogórskiego Lublin i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie. Wspina się od ponad 10 lat w warunkach letnich i zimowych, na panelu, w skałach, w górach i w lodzie. Jego opowieść będzie zbiorem zdarzeń, anegdot i obrazów z dróg, które przeszedł od podkrakowskich skałek po Alpy. Przy okazji dowiemy się,czym różnią się rodzaje wspinaczki i jak zacząć swoją przygodę z tym spektakularnym, a jednocześnie wymagającym sportem.data ostatniej modyfikacji: 2021-02-11 09:39:10
Komentarze
 
Polityka Prywatności