2021-03-17 18:30

Jawaczy sen? Indonezja w pigułce. W środę o 18:30 w Chatce Żaka wystartuje kolejna prelekcja z cyklu Przez świat. Spotkania z podróżą

Gośćmi marcowych Spotkań z podróżą będą Grażyna i Szymon Wnuk, którzy zabiorą uczestników wydarzenia do kraju o niesamowitej różnorodności barw, smaków i zapachów oraz niezwykle bogatej historii. Tym razem kierunkiem wyprawy będzie położona na siedemnastu tysiącach wysp Indonezja.

Liczymy na to, że nasza opowieść choć na chwilę oderwie Was od pandemicznej rzeczywistości, a przy tym zainspiruje do własnych podróży, kiedy tylko wrócimy do normalności –
oby już niedługo!–wspominają prelegenci.

Podczas pokazu uczestnicy dowiedzą się,jak połączyć studia z pasją do podróżowania,gdzie można zobaczyć liczące setki lat świątynie buddyjskie i hinduskie (oraz kościół wyglądający jak kura) –i to wszystko w promieniu kilkudziesięciu kilometrów,jak wygląda wschód słońca nad krainą wulkanów,gdzie maseczki nosiło się jeszcze zanim to było modne i gdzie nikt na to nie narzekał,gdzie żyją prawdziwe smoki,oraz jaki jest najbardziej śmierdzący owoc świata.

Grażyna i Szymon Wnuk –przewodnicy SKPB Lublin, zafascynowani podróżami. Od czasu poznania w Kole podróżują razem, zarówno chodząc po polskich górach, jak i wybierając się w dalsze zakątki. Niedawno skończyli studia, anglistykę i Akademię Medyczną, ale w ich trakcie z sukcesem łączyli naukę z podróżami biorąc udział w licznych wymianach studenckich i praktykach zagranicznych. W ten sposób dotarli m.in. do Szwecji, Ghany czy do Indonezji.

Przez świat. Spotkania z podróżą odbędą się w środę 17 marca o 18:30 w Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

Organizatorami wydarzenia są Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka oraz Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie.

Darmowe wejściówki dostępne są tutaj: https://app.evenea.pl/event/indonezja/


data ostatniej modyfikacji: 2021-03-16 11:20:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności