2021-09-10

Chatka Blues Festival 2021

Chatka Blues Festival 2021

Po dwuletniej przerwie zagra ponownie w Lublinie Chatka Blues Festival. W ramach wydarzenia odbędą się trzy koncerty prezentujące różne odcienie bluesa. Na scenie Chatki Żaka wystąpią Paweł Szymański, Smooth Gentlemen i argentyńska gitarzystka – Vanesa Harbek z zespołem. Koncerty poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk. Moc artystycznych wrażeń gwarantowana! Poniżej prezentujemy program 11. edycji Chatka Blues Festival!

Program Chatka Blues Festival 2021

10.09.2021 (piątek), godz. 19:00 – Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka

  • Paweł Szymański

  • Smooth Gentlemen

  • Vanesa Harbek (Argentyna)

Szczegółowy program i informacje o wykonawcach znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu: chatkablues.pl/
Bilety są już dostępne na: www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/chatka-blues-festival/
Weź udział w wydarzeniu: fb.com/events/650886682536635/

PROGRAM CHATKA BLUES FESTIVAL 2021

Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie tylko jednego dnia, ale tak jak zawsze miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Tradycją festiwalu jest jego różnorodność. Tak będzie również i w tym roku. Usłyszymy zarówno tradycyjnego akustycznego bluesa, energetyczny blues z domieszką soulu i boogie, a także klasycznego bluesa z domieszką wpływów latino w kobiecej odsłonie.

Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje Paweł Szymański - bezkompromisowy tekściarz, utalentowany wokalista i świetny muzyk, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej, rezofonicznej i harmonijce ustnej. Muzycznie artysta nawiązuje do starego bluesa i ragtime’u, zręcznie lawirując między licznymi inspiracjami, jednocześnie unikając zapożyczeń, rutyny i muzycznej konfekcji, co sprawia, że twórczość Pawła Szymańskiego ciągle jest świeża i szczera. Od lat występował na imprezach i festiwalach bluesowych, wykonując repertuar złożony ze standardów gatunku. Wielokrotnie (siedmiokrotnie) prezentował się jako solista na Dużej Scenie katowickiego Spodka podczas Rawa Blues Festival. Rozgrzewał też publiczność przed koncertami artystów z innych muzycznych światów. Muzyk nagrał 5 autorskich płyt. Zapraszamy na jego koncert podczas CHBF 2021, który będzie powrotem do tradycji trubadurów bluesa z jego pionierskich czasów.

Kolejnym wykonawcą tegorocznej edycji Chatka Blues Festival będzie grupa „Smooth Gentlemen”. Trio składa się z doświadczonych muzyków. Liderem grupy jest Bartłomiej Szopiński, uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Pozostali muzycy to gitarzysta Piotr Bienkiewicz oraz perkusista Miłosz Szulkowski. Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów, Bartłomiej Szopiński otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył nową formację - „Smooth Gentlemen”, która nagrała płytę pod tytułem „NEW”. Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko. Jest to celowy zabieg związany z zamiłowaniem kompozytora do tego kraju i jego muzycznych korzeni. Koncertowa premiera płyty miała miejsce 5. kwietnia 2019 na portugalskich Azorach, gdzie Smooth Gentlemen reprezentowali Polskę podczas „Bluesowej Eurowizji”, czyli 9th European Blues Challange, gdzie co roku biorą udział reprezentanci 22 krajów. Koncert Smooth Gentlemen został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, a ich klasa i styl sceniczny przysporzyły im wielu fanów z całej Europy.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert Vanesy Harbek - niezwykle utalentowanej, pochodzącej z Argentyny gitarzystki i wokalistki. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpie z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej. Vanesa ukończyła studia muzyczne, pedagogiczne i kompozytorskie na UCA - Argentyńskim Uniwersytecie Katolickim. Ma wszechstronny, mocny głos i swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Ma naturalny talent do gry na gitarze. Jej znakomita technika i solidne brzmienie stanowią doskonałe połączenie dla jej wirtuozerii i jakości wykonawczej. Koncertowała w Argentynie, jak również w innych krajach, w tym na Międzynarodowych Festiwalach Jazzu, Bluesa i Tanga w Meksyku, Ekwadorze, Niemczech, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Słowacji, Ibizie, Paragwaju, Kolumbii, Brazylii i Chile. Jej gra budziła zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Vanesa dzieliła scenę z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden (USA), Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band. W Lublinie wystąpi z trio w składzie: Vanesa Harbek – śpiew, gitara, Łukasz Gorczyca – bas, Tomek Dominik – perkusja.


data ostatniej modyfikacji: 2021-08-02 11:45:11
Komentarze
 
Polityka Prywatności