2022-10-01 19:00

Plac Litewski przejmują Studenci!

Już 1 października o godzinie 19:00 na Placu Litewskim odbędzie się niezwykły koncert, od studentów – dla studentów, czyli SIEMA ŻAKI! Tak, jak w poprzednim roku, na scenie wystąpią młode zespoły związane z Chatką Żaka, które naładują pozytywną energią wszystkich mieszkańców Lublina na cały nadchodzący rok akademicki! Wstępny wolny!

– Lublin to bez wątpienia miasto studentów. Od października tysiące nowych osób będzie tworzyło społeczność naszego miasta. Czas studiów to również dobry moment na włączenie się w życie kulturalne, sportowe czy społeczne Lublina, szczególnie, że przygotowujemy się do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Mam nadzieję, że studenci wraz ze swoją energią i kreatywnością wypełnią przestrzeń naszego miasta i wspólnie zrealizujemy bogaty program obchodów. Chcemy stworzyć młodym ludziom możliwości realizacji ich marzeń, różnorodnych pasji i aspiracji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Plan na pierwszą sobotę października przedstawia się następująco:
  • 19.00 – Rozpoczęcie koncertu
  • 19.20 – 19.40 – W rytmie Chatki – studencki zespół bębniarski
  • 19.50 – 20.20 – Vucha – studencki ukraińsko-białoruski zespół muzyki alternatywnej
  • 20.30 – 21.00 – Frustra – młoda etnojazzowa formacja, stypendyści Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka 2021
  • 21.10 – 21.40 – The Helping Hand – międzynarodowa grupa studentów lubelskich uczelni powstała w Chatce Żaka, mająca w repertuarze utwory etniczne i popularne.
Całość koncertu zostanie poprowadzona w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

- Początek października to niezwykle ważny okres dla każdego studenta. Wiąże się z pewną dozą niepewności, ale również z nadzieją i nową siłą do działania. By studenci z jak najlepszym humorem mogli rozpocząć kolejny rok nauki, chcemy na starcie podarować im dużą dawkę energii, jaka płynie z kultury studenckiej. Wszystkie zespoły, które wystąpią na scenie współpracują z naszą Chatką Żaka, dlatego mogę Was zapewnić, że będzie to niezapomniany wieczór! – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Wydarzenie organizowane jest przez Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Centrum Kultury w Lublinie, Radę Studentów Lublina i Miasto Lublin. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

data ostatniej modyfikacji: 2022-09-23 11:30:39
Komentarze
 
Polityka Prywatności