2022-11-03 19:00

Lubelska Wieża Babel – nowy spektakl Teatru Imperialnego

Już 3 listopada (czwartek) o godzinie 19:00 w Chatce Żaka lubelska publiczność będzie mogła doświadczyć najnowszego spektaklu Teatru Imperialnego, pt. Lubelska Wieża Babel. Czego będzie można się spodziewać?

Spektakl opowiada o tym, jak przedstawiciele różnych kultur starają się odnaleźć na tym świecie, a zarazem nawiązać relacje i żyć w spokoju i zrozumieniu. Zostaną poruszone takie wątki jak: samotność, tragedie osobiste i światowe, potrzeba drugiej osoby, czy budowanie kontaktów międzyludzkich.

- Teatr Imperialny nie boi się sięgać po trudne tematy, z którymi nie każdy chce się mierzyć. Lubelska Wieża Babel jest tego doskonałym przykładem. Dlatego 3 listopada serdecznie zapraszam do Chatki Żaka na ten niezwykły spektakl, niezależnie od tego w jakiej kulturze ktoś się wychowywał i jakim językiem się posługuje. Jestem przekonana, że każdy odnajdzie w nim coś dla siebie - mówi Izabela Pastuszko, Dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Spektakl jest inspirowany twórczością koreańskiego grafika Daehyuna Kima. To młody artysta i grafik z Seulu, który przez długi okres swojego życia zajmował się badaniem dawnych technik malarstwa wschodnioazjatyckiego i opracował własną, nowoczesną i oryginalną technikę grafiki. Koreański artysta podejmuje problematykę społeczną, prezentuje ciekawą diagnozę kondycji współczesnego człowieka. Każda praca jest stworzona na podstawie codziennych myśli i uczuć, dlatego właśnie określono go jako artystę, który maluje uczucia.

- Chciałabym choć trochę naprawić świat. Zostawić go odrobinę lepszym. To właśnie ta potrzeba towarzyszyła mi przy tworzeniu spektaklu. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy czują to samo. Jestem pewna, że każdy go odbierze inaczej. Nie ma tutaj jednego poprawnego klucza. Jestem niezwykle ciekawa Waszych wrażeń – mówi Ekaterina Sharapova, reżyserka spektaklu, kuratorka linii Słowo w Chatce Żaka.

WSTĘP WOLNY!

Spektakl "Lubelska Wieża Babel" jest częścią artystycznego projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin pt. "Lubelska Wieża Babel".

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.


data ostatniej modyfikacji: 2022-10-28 14:24:48
Komentarze
 
Polityka Prywatności