2022-11-06 10:00

DIAKUJU DLA LUBLINA – wyjątkowy koncert w Chatce Żaka

Już w najbliższą niedzielę w Chatce Żaka odbędzie się „Diakuju dla Lublina”. Poza koncertem, który jest najważniejszą częścią projektu odbędą się również warsztaty malarskie w tradycyjnym ukraińskim stylu Petrykivka i warsztaty ludowego tańca ukraińskiego "Hopak".

- Serdecznie zapraszam na kolejny projekt realizowany w ramach programu „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka”. Ponownie możemy zaobserwować jak młodzi ludzie poprzez sztukę chcą wyrazić swoje najgłębsze emocje i poruszyć tematy ważne społecznie. „Diakuju dla Lublina”, będzie też doskonałą okazją do lepszego poznania ukraińskiej tradycji i kultury – mówi Izabela Pastuszko, dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

"Diakuju dla Lublina" jest projektem, który ma na celu podziękowanie mieszkańcom Lublina za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Twórcy projektu głęboko wierzą, że dobro musi powracać, więc chcą wyrazić swoją wdzięczność dzieląc się swoimi umiejętnościami i dobrą energią. To będzie prawdziwe święto wdzięczności.

- Warsztaty i koncert, które tworzymy wspólnie z utalentowanymi osobami z Ukrainy oraz studentami lubelskich uczelni, będą poświęcone wszystkim, którzy wspierają i pomagają Ukraińcom w czasie wojny. Na koncercie można będzie usłyszeć historie ludzi, którzy uciekali przed wojną, a także tych dobrych ludzi, którzy pomagali im odnaleźć się w nowych warunkach. Oprócz warsztatów i koncertu przygotowaliśmy także upominki i poczęstunek. Chcemy zrobić prawdziwe święto przyjaźni i dobroci w Lublinie – mówi Oleksandra Orkusha, organizatorka wydarzenia

Harmonogram wydarzenia (6.11 – niedziela):
  • 10:00 – 12:00 - Warsztaty malarskie w tradycyjnym ukraińskim stylu Petrykivka (Darmowe zapisy przez formularz: https://tiny.pl/wrkng)
  • 13:00 – 14:30 - Warsztaty ludowego tańca ukraińskiego "Hopak" (Darmowe zapisy przez formularz: https://tiny.pl/wrknf)
  • 18:00 - Koncert „Diakuju dla Lublina” (Wstęp wolny)
Projekt realizowany jest w ramach programu"Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka"

data ostatniej modyfikacji: 2022-11-03 11:48:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności