3-30.07.2026
Wystawa akwareli pt. „Ogrody”
Wernisaż odbędzie się 3 lipca br. o godz. 18.00 w Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym UMCS (ul. Sławinkowska 3, Lublin). Wstęp na wernisaż w cenie biletu do Ogrodu Botanicznego UMCS. Wystawa będzie dostępna od 3 do 30 lipca br. w godzinach otwarcia Dworku Kościuszków.
Adam Papke to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987-1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1993 r. uzyskał dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią reklamową i projektowaniem graficznym. Specjalizuje się w technice akwareli. Brał udział w licznych plenerach i podróżach artystycznych w kraju i poza granicami. Prace autora znajdują się w zbiorach muzeów oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Hiszpania, Ukraina, Francja, Szwecja, Litwa, Peru, Norwegia, Włochy, Wielka Brytania). Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i członkiem honorowym Accademia Internazionale dell' Acquarello Monza.
opublikowano: 2026-06-26