19. Studenckie Konfrontacje Filmowe

Strona www: www.ack.lublin.pl/
Dział: Lublin

Studenckie Konfrontacje Filmowe to cykliczne wydarzenie mające na celu dostarczenie środowisku lubelskich koneserów kina, ze szczególnym uwzględnieniem młodych kinomanów rekrutujących się spośród uczniów i braci akademickiej, ambitnego i ekskluzywnego programu filmowego.

Wysoki poziom artystyczny przeglądu jest konsekwencją starannie dobranego programu wydarzenia, na który składają się filmy
uznane przez gremia oceniające najznamienitszych międzynarodowych festiwali filmowych (Cannes, Wenecja, Locarno, Berlin, San Sebastian, Sundance).

Tegoroczne, już 19. Studenckie Konfrontacje Filmowe odbędą się w dniach 9-25.03.2012 r.

Jak co roku, projekcje Konfrontacji będą miały miejsce na Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” z siedzibą w Lublinie przy ul. Radziszewskiego 16.

Program 19. SKF przygotował Piotr Kotowski, kierownik Kina
Studyjnego „Chatka Żaka”, prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego BARIERA i zarazem przewodniczący Stowarzyszenia Filmowego CinéEuropa, instytucji od wielu lat występujących w roli organizatorów przeglądu. Studenckie Konfrontacje Filmowe to wydarzenie filmowe sui generis na kulturalnej mapie Lublina. W zamyśle organizatorów, Konfrontacje są miejscem spotkania z ciekawym i ambitnym kinem światowym, zazwyczaj niedostępnym w ofercie multipleksów.

Wydarzenie zakłada wieczorne, ekskluzywne projekcje filmów, dotąd niewyświetlonych w Lublinie. Cześć z nich będzie miała w Lublinie swoje ogólnopolskie przedpremiery. Adresatem Studenckich Konfrontacji Filmowych jest przede wszystkim lubelskie środowisko akademickie, a także licznie reprezentowane w naszym mieście grono koneserów kina.

W programie 19. edycji wydarzenia znalazły się filmy o wysokiej wartości artystycznej, czego wyznacznikiem jest nie tylko ich pozytywna ocena wystawiona przez pomysłodawcę koncepcji programowej Konfrontacji, ale także – i przede wszystkim –
uznanie gremiów oceniających filmy na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno czy San Sebastian. Pewnym pomocniczym kryterium doboru repertuaru wydarzenia jest dostępność tych filmów w naszym mieście; wybrano te tytuły, których lubelski kinoman nie mógł zobaczyć czy to z powodu niedostępności filmu w ofercie lokalnych kin, czy też z racji dotychczasowego braku rozpowszechnienia tytułu przez
krajowych dystrybutorów.

ostatnia zmiana: 2012-03-06
Komentarze
Polityka Prywatności