Wystartowała Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w UMCS

Tag: UMCS
Dział: Lublin

14.04.2017 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uruchomił Internetową Rejestrację Kandydatów na studia (IRK), która potrwa do 7 lipca br. Nieco wcześniej, bo do 23 czerwca zaplanowano rejestrację na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed Wydziałową Komisją Rekrutacyjną: kierunki studiów na Wydziale Artystycznym oraz logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym.

Szczegółowy kalendarz rekrutacyjny: http://www.umcs.pl/pl/terminarz-rekrutacji-2016-2017,95.htm

UMCS oferuje kształcenie na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Koncepcja kształcenia na Wydziale Zamiejscowym w Puławach oparta jest na przygotowaniu dla rynku pracy specjalistów o wyróżniających się kwalifikacjach, z bogatą wiedzą praktyczną umożliwiającą zdobycie pracy w przemyśle chemicznym, biotechnologicznym, laboratoriach, ośrodkach badawczych oraz zakładach wykorzystujących najnowocześniejsze urządzenia technologiczne i aparaturę badawczą do prowadzenia procesów chemicznych. W Puławach proponujemy studia z zakresu: Chemii technicznej (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie, 4-letnie o profilu praktycznym), Fizjoterapii (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne o profilu praktycznym z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej), Administracji publicznej (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne), PR i Doradztwa medialnego (studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne) oraz Agrochemii (studia stacjonarne i niestacjonarne, 3,5-letnie inżynierskie, kierunek o profilu ściśle praktycznym - studia łączące wiedzę przyrodniczą z kompetencjami rolniczymi. Podejmując kształcenie na tym kierunku student nauczy się rozumienia współczesnego świata w odniesieniu do zapotrzebowania na żywność i jej jakość oraz funkcjonowania rynku rolnego i polityki rolnej. Stanie się specjalistą swobodnie poruszającym się na styku chemii i nauk przyrodniczych).

Kandydaci na studia w naszej Uczelni mogą wybierać spośród 80 kierunków i ponad 250 specjalności. Chętnych zapraszamy także na studia podyplomowe (do wyboru jest ponad 100 kierunków) oraz na studia doktoranckie. Oferujemy również kształcenie z językiem wykładowym angielskim. Na wszystkich kierunkach i poziomach studiów łącznie w UMCS kształci się ok. 21,5 tys. studentów. Szczególnie cieszy wzrost zainteresowania naszą ofertą wśród studentów-cudzoziemców. Obecnie kształci się u nas 1600 obcokrajowców.

W tegorocznej rekrutacji zapraszamy także do aplikowania na nowe kierunki studiów:

Na Wydziale Humanistycznym:
  • Technologie cyfrowe w animacji kultury - studia stacjonarne drugiego stopnia na Wydziale Politologii:
  • Produkcja medialna - studia stacjonarne drugiego stopnia,
  • Studia Wschodnie - studia stacjonarne pierwszego stopnia, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki:
  • Matematyka w finansach - studia stacjonarne pierwszego stopnia,
  • Matematyka w finansach - studia stacjonarne drugiego stopnia.

data ostatniej modyfikacji: 2017-04-18 09:10:38
Komentarze
 
Polityka Prywatności