Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin

Lublin - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2010-01-26 18:00

Pieśń z Pieśni

Zainspirowany uniwersalnym, ponadczasowym charakterem starobiblijnej "Pieśni nad Pieśniami" Jan Kondrak napisał libretto i wpadł na pomysł wciągnięcia młodzieży lubelskich szkół średnich i wyższych w projekt muzyczny, dotykający spraw tak bardzo bliskich ludziom młodym. O skomponowanie muzyki poprosił Zbigniewa Łapińskiego – znanego polskiego muzyka - kompozytora, pianistę i akompaniatora, aranżera i dyrygenta.

Aranżacji i kierownictwa muzycznego całego projektu podjął się Tomasz Momot, muzyk i wykładowca akademicki, dopraszając do projektu pięcioosobowy zespół (Piotr Bogutyn, Bartek Łuczkiewicz, Grzegorz Kuligowski, Marek Tarnowski i Tomasz Piątek) złożony z wykładowców, absolwentów i najlepszych studentów Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS. O pomoc w przygotowaniu ruchu scenicznego  Kondrak zwrócił się do Anny Żak - tancerki i choreografa z Lubelskiego Teatru Tańca, kierownika artystycznego Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

7 października w wyniku castingu przeprowadzonego wśród uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (zgłosiło się ponad 120 osób) do udziału w projekcie zostało zaproszonych 12 osób. Przez dwa miesiące trwały próby w salach Wydziału Artystycznego UMCS. Dwanaścioro wykonawców to uczniowie lubelskich szkół średnich (z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego i IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika) oraz studenci i absolwenci Wydziału Artystycznego UMCS (8 osób). Jedna aktorka reprezentuje Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Ponadto tańczy Ewelina Drzał - tancerka Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

26 stycznia 2010 - wtorek
godz. 18:00
ACK "Chatka Żaka"
ul. Radziszewskiego 16

bilety: 8 zł - ulgowe, 12 zł - normalne


data ostatniej modyfikacji: 2010-01-20 16:45:00
Komentarze

Nauka języków w Lublinie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
UMCS_220.jpg
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności