9 czerwca 2010 (środa)
(Archiwum)

International Pynchon Week

W najbliższą środę (9 czerwca) rozpoczyna się ósma, polska edycja Międzynarodowego Tygodnia Pynchonowskiego (International Pynchon Week) którego współorganizatorem jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Impreza poświecona jest wszystkim aspektom życia i twórczości Thomasa Pynchona – jednego z najbardziej frapujących i tajemniczych a jednocześnie wybitnych pisarzy amerykańskich.

Międzynarodowy Tydzień Pynchonowski przyciąga badaczy, naukowców oraz fanatyków twórczości Thomasa Pynchona z całego świata – w programie tegorocznej imprezy referaty wygłoszą pynchonolodzy i pynchoniści z USA, Chin, Włoch, Grecji, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Holandii, Węgier, Finlandii, Chorwacji, Danii i Polski. Uczestnicy wydarzenia to nie tylko pracownicy naukowi – w tegorocznej edycji wezmą również udział m. in. tłumacze prozy Pynchona z Francji, Węgier i Polski.

IPW odbywa się co dwa lata w innym mieście europejskim (w 2008 roku gospodarzem było Monachium). Organizatorami polskiej, ósmej edycji Tygodnia Pynchonowskiego są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Warszawski, zaś wszystkie referaty i prezentacje odbywają się w dniach od 9 do 12 czerwca br. w sali obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS, w budynku Nowej Humanistyki UMCS. (ul.
Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4A).

ostatnia aktualizacja: 2010-06-07
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Lublinie i okolicy
17 grudnia 2025 (środa)
45 lat Muzeum UMCS
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Koncert świąteczny | Najpiękniejsze polskie kolędy
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 20:00
POWRÓT SCYZORYKA: LIROY + HWR & KARAZ | LUBLIN
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 20:30
POWRÓT SCYZORYKA: LIROY + HWR & KARAZ W LUBLINIE!
21 grudnia 2025 (niedziela), godz. 13:00
Zwiedzanie Teatru z Anną Nowak
31 grudnia 2025 (środa), godz. 17:00
Waldemar Malicki | Sylwester z Filharmonią
31 grudnia 2025 (środa), godz. 20:00
SYLWESTER 2025 ★ IMPREZA OTWARTA
31 grudnia 2025 (środa), godz. 20:00
Waldemar Malicki | Sylwester z Filharmonią
4 stycznia 2026 (niedziela), godz. 11:00
Koncert wiedeński
Polityka Prywatności