2017-02-24 18:00

Spektakl Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym

Spektakl odbędzie się 24 lutego 2017 r. (piątek) o godz. 18:00 w Dużej sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Marr Curie-Skłodowskiej przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie. Bezpłatne bilety można odebrać w portierni „Chatki Żaka” w godzinach 08:00-22:00. W dniu spektaklu wejściówki będą dostępne do godz. 18:00.

Miłość - większości słowo to kojarzy się ze spokojem ducha, poczuciem bezpieczeństwa, wolnością, chwilami radości i uniesień. Jednakże takie uczucie nie jest dane każdemu z nas. W czasach przepełnionych lękiem i niepewnością dla przeciętnego człowieka miłość bywa czymś nierealnym. O takiej miłości opowiada spektakl grupy tanecznej "zMYsł". Tancerze poprzez ruch ukazują nie tylko historię miłości zakazanej, ale także zmianę okrutnej relacji kat - ofiara w relację człowiek - człowiek. Inspiracją do stworzenia spektaklu był film "Chłopiec w pasiastej piżamie" w reżyserii Marka Hermana. Choreograf, Adrianna Sawczak, odbiegła jednak od filmowego scenariusza i poprzez taniec przedstawiła historię miłości w trudnych czasach.

Grupa taneczna "zMYsł" powstała w październiku 2016 r. Tworzy ją 30 tancerzy, którzy rozpoczęli współpracę pięć miesięcy wcześniej. Większość z członków zespołu to osoby, które nie miały do czynienia z tańcem współczesnym, jednakże ich ogromne zaangażowanie, chęć zdobycia wiedzy i doświadczenia scenicznego, a także ciężka i sumienna praca zaowocowały wystawieniem pierwszego spektaklu. Choreografem oraz instruktorem zespołu jest Adrianna Sawczak.

data ostatniej modyfikacji: 2017-02-20 11:47:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności