15.03-12.04.2017

Wystawa malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody w Muzeum UMCS

15 marca o godz. 17:00 w Sali Muzeum UMCS przy ul. Radziszewskiego 11 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody pt. „W zieleni ukryte”. Wystawa będzie czynna do 12 kwietnia. Wstęp wolny.

Malarstwo Krystyny Rudzkiej-Przychody jest, jak pisze w katalogu wystawy dr Bogusław Wróblewski, nieustannym odkrywaniem nieznanego wymiaru rzeczywistości. Aby na wskroś przejrzeć świat organiczny, trzeba jeszcze uwzględnić współczynnik witalności, będący niezmiennie atrybutem naszego wszechświata. Obcowanie z jej malarstwem czyni nasze zmysły elastycznymi, otwiera nas na bezmiar organicznego kosmosu, którego jesteśmy cząstką. Artystka w swoich obrazach stawia liczne pytania, na które, patrząc na "Jej świat", musimy sobie odpowiedzieć i zgłębić tajemnicę życia.

Krystyna Rudzka-Przychoda jest znana w lubelskim środowisku artystycznym. Wystawiała swoje prace w wielu polskich miastach, a także za granicą: w Nowym Jorku, New Jersey, Lipsku, Münster, Sant Jacob, Paryżu, Tokio i Melbourne. Jej twórczość znajduje się także w wielu muzeach i zbiorach prywatnych.

Wystawa w Muzeum UMCS będzie czynna do 12 kwietnia 2017 r.

Wstęp wolny.

data ostatniej modyfikacji: 2017-03-13 14:12:00
Komentarze
 
Polityka Prywatności