2017-04-24 19:00

CUGOWSCY dla dzieci z Hospicjum - koncert charytatywny w Chatce Żaka

24 kwietnia o godz. 19 w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie zespół CUGOWSCY zaśpiewa i zagra charytatywnie dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. "Małego Księcia".

Krzysztof Cugowski rozpoczął muzyczną drogę ponad 40 lat temu zakładając zespół Budka Suflera, który na stałe wpisał się do historii polskiego rocka. Piotr i Wojciech Cugowscy od ponad 15 lat z sukcesami działają pod szyldem Bracia. Zarówno ojciec jak i synowie obracają się w kręgu szeroko rozumianego rocka.

Pomysł wspólnego występowania przybrał realne kształty w 2014 roku podczas jubileuszowej i zarazem pożegnalnej trasy koncertowej Budki Suflerów. Piotr i Wojciech Cugowscy kilkakrotnie wsparli wówczas zespół na największych polskich scenach. Połączenie sił ojca i synów zostało sfinalizowane na początku 2015 roku. Od tego momentu Krzysztof Cugowski regularnie występuje jako gość specjalny podczas koncertów zespołu Bracia.
Na początku 2016 roku trio Cugowskich rozpoczęło pracę nad pierwszą wspólną płytą z premierowym materiałem. 30 września ubiegłego roku ukazał się album tria - "Zaklęty krąg". Obecnie zespół CUGOWSCY jest w trakcie trasy koncertowej promującej płytę.

Supportem będą grupy: Pasażer i Pawkin. Członkowie zespołu Pasażer nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim, który objawia się uczestnictwem w nowej fali muzyki popularnej razem z jej syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji. Z kolei Zespół Pawkin istnieje od 2011 roku i wykonuje na koncertach przede wszystkim utwory autorskie. Często sięga też po znakomite covery, łącząc stylistykę rock, pop, blues. Obecnie formacja pracuje nad nową płytą.

Bilety w cenie 50 zł można kupić na www.ekobilet.pl, w kawiarni Le' Żak w "Chatce Żaka" oraz w Domu Małego Księcia przy ul. Lędzian 49.

data ostatniej modyfikacji: 2017-04-06 13:04:41
Komentarze
 
Polityka Prywatności